Ana Sayfa SAĞLIK Migreniniz Varsa Bu İçeceği Deneyin

Migreniniz Varsa Bu İçeceği Deneyin

Migren ağrısı dayanılmaz olduğunda ilaçlar da ağrıyı geçirmek için yeterli olmaz. Migren için evde kendi etkili, doğal ağrı kesicinizi yapabilirsiniz.

Bazen migren ağrısı şiddetlendiğinde bulantı, kusma, ışığa ve sese karşı duyarlılığa neden olur. İçtiğiniz veya yediğiniz yiyecekler bile migreni tetikleyebilir. Migren tanısı nasıl konulur?

Migren söz konusu olduğunda, vücutta riboflavin veya B12 vitamini eksikliğine güçlü bir bağ vardır. Bazı çalışmalar, hastanın düzenli miktarda riboflavin tüketmesi durumunda migrenin % 50 azalacağını göstermiştir.

Şarap migrene neden olurken, üzüm suyu ağrıyı hafifletmek ve hatta migreni geçirmek için en etkili yollardan biridir. Üzüm, C vitamini, B12 vitamini ve üzüm çekirdeği de riboflavin içerir. Migreni rahatlatmak ve önlemek için vücuda birçok harika fayda sağlar. Migrende botoks etkili bir çözüm mü?

Organik üzüm suyu satın alarak tüketebilirsiniz veya en iyi etkiyi elde etmek için ev yapımı üzüm suyunu kendiniz yapabilirsiniz.

Hızlı ev yapımı üzüm suyu nasıl yapılır?

Siyah üzümleri yıkayarak işe başlayın.

Üzümleri çekirdekleriyle birlikte bir karıştırıcı kullanarak püre haline getirin ya da bir patates ezici ile parçalayın.

Orta ateşte 10 dakika boyunca üzümleri pişirin. Migren ağrısına diğer bir doğal çözüm

Bir elek veya tülbent ile üzümleri süzün ve soğuması için buzdolabına koyun.

İlgili Makaleler

Üzüm Şırası Nasıl Yapılır?

Yaz aylarında buz gibi şıra mükemmel bir içecektir. Sıra artık günümüzde neredeyse unutulmaya yüz...

Migren Ağrısı İçin Alnınıza Muz Kabuğu Yerleştirin!

Migren ağrısı en şiddetli ağrılardan biridir ve ağrıyı geçirmek de çok kolay değildir. Ağrıya...

Düşük Göz Kapağı Doğal Nasıl Tedavi Edilir?

Sarkık göz kapakları, ilerleyen yaşlarda pek çok kişinin ortak sorunudur. Ameliyat masasına yatmaya gerek...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,396BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Salatalığı 1 Yıla Kadar Saklayabilirsiniz!

Salatalık, yüzde 95 su içerdiğinden ve vücudu nemlendirmeye yardımcı olduğundan son derece hafif ve besleyici bir sebzedir. Ancak, salatalığı uzun süre taze tutmak pek...

9 Kristal Taş Hayatınızı Değiştirebilir

Aşk hayatınızı iyileştirebilecek kristaller, para çekmenize, iyileşmenize, kariyerinizi geliştirmenize, öfke ve üzüntü bırakmanıza yardımcı olan kristaller ve çok daha fazlası var. İşte kristallerin hayatınızı değiştirmek...

Pillerin Dolu mu Boş mu Olduğunu Öğrenmenin Kolay Yolu

Evinizdeki kalem pillerin boş olup olmadığını anlamak için avometre ile ölçmek gerekir. Tabii herkesin evinde avometre bulundurması gerekmiyor. Pillerin dolu mu boş mu olduğunu...

Meyveden Zirai İlaçları Temizlemenin En İyi Yolu

Bize sağlık verdiğini düşündüğümüz sebze ve meyveler, zirai ilaçlarla kaplıdır. Eğer sebze ve meyveler iyi yıkamazsa, zehirli zirai ilaçlar da onlarla birlikte vücuda girer. Sebzeleri...