Ana SayfaHAYATVicks Kreminin Farklı Kullanım Alanları

Vicks Kreminin Farklı Kullanım Alanları

Bir klasik Vicks VapoRub (krem veya merhem), yüzyılı aşkın bir süredir varlığını sürdürüyor ve bir çok evde halen kullanılıyor. Viks’i ağırlıklı olarak soğuk algınlığı, grip gibi durumlarda kullanıyoruz.

Kafur, kekik, okaliptüs ve hindistan cevizi yağları gibi farklı bileşenlerin karışımı ile üretilen krem aynı zamanda soğutucu ve yatıştırıcı etkisi de vardır. İçinde bulunan maddeler, ağrı kesici, kaşıntı azaltma, mantar önleyici, dolaşımı arttırıcı ve sivilce ile mücadele ederler.

Dünyanın en yaygın kullanılan bu kremi soğuk algınlığı dışında nasıl kullanabileceğinizi listeledik.

Akne için vicks

VapoRub’daki bazı maddelerin antiseptik ve cilt üzerinde iyileştirici özellikleri vardır. Bir sivilce üzerindeki küçük bir parça sürerseniz hızlı bir şekilde yok olduğunu görebilirsiniz. Evinizde vicks kremi yapabilirsiniz

Baş ağrısı

Sinüs baş ağrısına sahipseniz, buharını teneffüs ederek tıkanmış geçiş yollarını açabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, burnunuzun altına biraz Vicks sürmektir.

Ayak için vicks

Vicks merhemindeki bileşiklerin çoğunda anti-mantar özelliği vardır ve tırnaklarda mantar gelişmesini önler. Parmaklarınıza veya ayak tırnaklarına uygulamak için pamuklu çubuk kullanın. Yatmadan önce temiz ayak parmaklarına sürün ve üzerine çorap giyin.

Çatlak ve selülitler

Çatlak ve selülitler için vicks’in nasıl iyi geldiğine şaşırmış olabilirsiniz. Ancak deneyin gerçekten faydalı oluyor. Sadece çatlak veya selülit olan bölgelere sürün.

Kaşıntı için vicks

Arın veya sivrisinek sokmalarında ağrıyı azaltmak ve kaşıntıyı önlemek için Vicks kullanabilirsiniz. ayrıca sivrisineklerin gazabına uğramamak için de önceden vicks sürün böylece size yaklaşmayacaklardır.

Kuru Ayaklar

Ayaklarınız çok kuru ise topuklarınızda sertleşmelere neden olabilir. Ayaklarınızın kuru olan bölgelerine vicks sürün ve ardından üzerine çorap giyin. Bir kaç tekrardan sonra ayaklarınızda iyileşme görmeye başlayacaksanızı.

Mide bulantısı

Nane aroması bulunduğu için vicks mide bulantıları içinde etkilidir. Bunun için burun deliklerinin yanına küçük bir parça vicks sürün. Bulantıyı önleyeceksiniz.

Yanıklar

Kesinlikle yanlış anlaşılmasın. Sıcak ütü veya kaynar su yanıklarından bahsetmiyoruz. Çok küçük yanıklarda bu uygulama işe yarayabilir. Vicks içinde bulunan bazı maddeler acıyı aldığı gibi yanıkların iyileşmesine de yardımcı olur.

Kapı için vicks

Kapılarınız açılıp kapanırken ses çıkarıyorsa, kapıların menteşelerini vicks ile yağlayabilirsiniz. Ses ortadan kalkacaktır.

Duş Bombaları

Duşunuz sıcak suyun etkisiyle buhar yapar. Duş yaparken vicks teneffüs etmek isterseniz duş tabletleri yaparak nefesinizi açabilirsiniz.

Morluk için vicks

Bu aslında 1920’lerden kalma eski bir Vicks reklamında listelenen kullanımlardan biridir. Camphor ve mentol, dolaşıma yardımcı olur ve  çürüklerin daha çabuk iyileşmesini sağlayan bileşenler içerir. Küçük bir miktar merhemi çürüğün üzerine sürmeniz yeterli olur.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
459TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler