Ana SayfaEvDEKORASYONEvinize Perde Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Nokta

Evinize Perde Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Nokta

Evinize yeni perde mi yaptıracaksınız? İşte o zaman önce bu yazıyı okuyun. Perde seçerken ve yaptırırken dikkat etmeniz gereken 6 noktası sizler için hazırladık.

1. Doğru ölçü alın

Evinize perde yaptırmak mı istiyorsunuz? Yapmanız gereken ilk şey pencerelerinizin ölçülerini doğru alın. Sonra nasıl bir perde yaptırmak istediğinizi düşünün. Stor perde nasıl temizlenir?

2. Perdeleri aşağıdan asmayın

Özellikle küçük odaları daha büyük göstermek için perdelerinizi tavana astırmanız daha iyi sonuçlar verecektir. Böylece odanız daha büyük görünecektir.

3. Perdeler yere değmemeli

Perdelerinizin boyu, perdeleriniz kadar önemlidir. Tasarımcıların üzerinde durduğu bir ortak var. perdeleriniz kesinlikle yerlere değmemelidir. Bu uyarıyı dikkate alarak perdenin boyunu doğru bir şekilde alın.

4. Perdeleriniz dolu görünsün

Geleneksel olarak yapılan perdeler genellikle pileli olarak yapılır. Bunun için pencerenin genişliğinin en az 2 veya 2.5 metre daha fazla olmalı. Yani örneğin 2 metrelik bir pencere genişliği için 4-5 metre genişliğinde perde olmalı. Perde nasıl yıkanmalı?

5. Sert kumaşlar seçmeyin

Perdeleriniz için sert kumaş seçerseniz, yıkanması, ütülenmesi ve kırışık bulunmadan korunması çok zor olacaktır. Bunun için perdenin kumaşını seçerken, çok sert kumaşlardan kaçının.

6. Perde aksesurları

Pencerelerinizdeki perdelere bazı aksesuarlar yaptırmanız, odaya ayrı bir hava katacaktır. Perde bağlarıyla perdelerinizin bir alanda bağlanması evinize tarz katacaktır. Kendini temizleyen perde kullanışlı mı?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler