Ana Sayfa HAYAT Patatesi Evinizde Kullanabileceğiniz 12 Farklı Alan

Patatesi Evinizde Kullanabileceğiniz 12 Farklı Alan

Uzun ve sağlıklı yaşamak için patates kızartmasını hayatınızdan çıkarın. Ama sadece kızartmasını…. Patatesi kesinlikle çıkarmayın. Çünkü patatesi evinizde çok farklı amaçlar için kullanabilirsiniz. Lekeleri temizlemek veya ayakkabılarınızı parlatmak için olabilir.

Patates baskısı
Bir patatesi yarıya kesin ve etli kısmıyla bir tasarım oluşturun. Bir çiçek, baş harfleriniz, kalbiniz, gökkuşağınız olabilir. Yani ne isterseniz.. Patatesin etli kısmına istediğiniz şekli çizdikten sonra boyaya daldırın ve istediğiniz maddenin üzerine basın. Şekliniz, tuvalin, kağıdın veya herhangi bir şeyin üzerine çıkacaktır. Patates Püresi Yaparken Kaçınılması Gereken 5 Hata

Gümüş eşyaları cilalayın
Kimyasal fırçalama yapmadan gümüş rengini temizlemek ister misin? Birkaç patates suda kaynatın. Patatesleri bir kenara koyun. Gümüş eşyaları patates suyuna koyun. En az bir saat durmasına izin verin. Gümüşü çıkarın ve bulanıklığı gidermek için kuru bir bezle silin.

Pas sökün
Evde kullanılan aletlerin paslarını kesilmiş patates kullanarak temizleyin. Patates içindeki asitler fırçalamaya yardımcı olmak için temizleme gücünü eklerken pasları çözmeye yardımcı olabilir. Zor işler için, daha derin bir fırçalamak için patatesin dibine biraz sabun veya tuz ekleyin.

Gözlerinizi dinlendirin
Zor bir gece mi geçirdiniz? İnce olarak, soğuk bir çiğ patatesi dilimleyin ve dilimleri gözlerinizin üzerine 10-15 dakika koyun. Patateslerin Filizlenmesi Nasıl Önlenir?

Gözlükleriniz Buharlaşmasın
Eğer kayak gözlükleri, dalış maskesi, koruyucu gözlükler veya yüzücü gözlüğü kullanıyorsanız, zaman zaman sislenir veya buharlaşır. Bunu önlemek için çiğ patatesin etli kısmını gözlüğün içine sürün ve kuru bir bezle silin.

Ayakkabılarınızı parlatın
Cila uygulamadan önce ayakkabılarınızı çiğ patatesle ovun. Böylece ayakkabılarınız daha parlak olacak ve bir sonraki boyamaya kadar ayakkabılarınızı koruyacaktır.

Kaslarınızı yumuşatın
Bir patatesi mikrodalgada birkaç dakika kadar ısıtın, havluyla sarın. Isıtma pedi veya sıcak su torbaları gibi ağrıyan kaslara uygulayın. Aynı uygulamayı dondurucuda da yapabilirsiniz. Bazı insanlar, çürükleri, böcek ısırıklarını, kesikleri veya yanıkları iyileştirmek için patates suyu kullanarak gideriyor. Patates Mikrodalgada Nasıl Haşlanır?

Tuzlu Yemekler
Yemeğinizin tuzunu fazla mı kaçırdınız? Yemeğin içine çiğ soyulmuş birkaç parça patates atın. 10-15 dakika boyunca kalsın ardından patatesleri çıkarın. Yemeğinizin tuzu azalmıştır. Bu patatesleri örneğin patates salatası için kullanabilirsiniz.

Buketinizi dengeleyin
Çiçeklerinizi dengelemek için köpük yerine patates kullanabilirsiniz. Bir patatesi ikiye kesin. Kesilen kısmını vazonun dibine yerleştirin. Çiceklerinizin saplarını patatese saplayıp, sabit kalmalarını sağlayabilirsiniz.

Lekeleri çıkarın
Patatesler mükemmel leke çıkarıcılardır ve evinizde güvenle kullanılabilirsiniz. Örneğin halı veya kolkutlarınızdaki pancar veya çilek lekelerini patates ile ovarak çıkarabilirsiniz. Daha kuvvetli bir ovma gerekiyorsa, biraz tuz ilave edebilirsiniz.

Kırık ampulü tutun
Kırık bir ampulü, bir patatesin yarısına bastırarak çıkarın. Böylece eliniz kırık camlara hiç değmemiş olacaktır.

Yiyebilirsiniz
Haşlanmış, fırında pişirilmiş, buğulanmış veya sotelenmiş patatesler düşük kalorili bir C vitamini, B6 vitamini, manganez, fosfor, niasin ve pantotenik asit kaynağıdır. Lif açısından yüksektir ve sizi tok tutar. Çöp Torbasında Patates Nasıl Yetiştirilir?

İlgili Makaleler

Deri Ayakkabı Nasıl Küçültülür?

Deri ayakkabı nasıl küçültülür? Rahat ve şık ama bir numara büyük bir çift deri...

Sigara Dumanının Sarı Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Poru ve sigara dumanının sarı lekeleri oluşur. Zamanla yüzeyi matlaştırır ve odadaki nem lekelenmeye...

Ev Yapımı Vazelin Tarifi

Gün içerisinde bulaşık, çamaşır, soğuk, kış derken ellerimiz birden fazla etkiye sahip oluyor. Bu...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Deri Ayakkabı Nasıl Küçültülür?

Deri ayakkabı nasıl küçültülür? Rahat ve şık ama bir numara büyük bir çift deri ayakkabınız mı var? Deri ayakkabıları küçültmek için bu basit teknikleri...

Sigara Dumanının Sarı Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Poru ve sigara dumanının sarı lekeleri oluşur. Zamanla yüzeyi matlaştırır ve odadaki nem lekelenmeye neden olabilir. Duvarlar ve diğer gözenekli olmayan yüzeyler temizlenmesi en...

Avokado İle Cilt ve Saçınız İçin Maske Yapın

Avokado İle Cilt ve Saçınız İçin Maske Yapın. Sofralarımızdaki "superfoods" olarak yer alan avokado sahip olduğu içerikler sebebiyle vücudumuzun içi olduğu kadar dışı için...

Bacaklarınız İçin Yapabileceğiniz 10 Egzersiz

Bacaklarınız İçin Yapabileceğiniz 10 Egzersiz. Egzersiz olumlu bir şeydir. Aktif yaşam tarzı hem eğlenceli hem de sizin beden ve ruh sağlığınızı geliştirir. Egzersiz rutin...