Ana Sayfa HAYAT Bir Kaşık Hindistan Cevizi Yağı Yerseniz 22 Şey Değişecek

Bir Kaşık Hindistan Cevizi Yağı Yerseniz 22 Şey Değişecek

0
2418

Eğer hiç denemediyseniz, yapmalısın. Her gün bir veya iki kaşık hindistancevizi yağı yemek çok keyifli olmayabilir ama genel sağlık açısından faydaları çoktur.

Miktarlara gelince, tavsiye edilen günlük miktar 2-4 çorba kaşığıdır. Bununla birlikte, nasıl olduğunu görmek için bir kaşıkla başlayabilirsiniz.

Daha önce de belirtildiği gibi, hindistancevizi yağı yemeniz sonucunda elde edeceğiniz sağlık yararları listesi çok uzun.Biz burada yapılan araştırmalara göre ön plana çıkan 23 faydalı sıralayacağız. Hindistan Cevizi Yağından Doğal Diş Macunu Nasıl Yapılır?

1. Hindistan cevizi yağı, kilo vermenize yardımcı olur. 

Hindistan cevizi yağı kilo verme sürecini hızlandırabilir. Hindistan cevizi yağı yemek, metabolizmanızı artırarak size gün boyunca daha fazla enerji kazandırır. Ayrıca, hindistancevizi yağı vücuda temiz ve kolay erişilebilir enerji sağladığı için yediğinizde daha az aç hissedeceksiniz. Sindiriminizi de artırabilir ve yediğiniz besin maddelerini emme yeteneğinizi artırabilir.

2. Kas yapım kabiliyetinizi arttırır.
Hindistan cevizi yağı, kilo vermeyi kolaylaştırmanın yanı sıra uzun ömürlü bir enerji sağlar. Bu nedenle, spor salonuna gitmeden önce bir kaşık dolusu hindistancevizi yağı, o zor egzersiz programına başlamanıza yardımcı olabilir. Artan dayanıklılık deneyimleyeceksiniz, aynı zamanda kaslarınıza daha iyi kan akışı elde edeceksiniz.

3. Sağlıksız yemek ihtiyacınız azalacak
‘Önemsiz’ yiyecekleri kesmek sadece kilo vermenize yardımcı olmaz. Ayrıca, sağlığınızın birçok yönünü de geliştirir. Bunlardan sadece birkaçı dengeli kan şekeri, kan basıncı ve kolesterol seviyelerini içerir; Daha sağlıklı hormon üretimi; Daha etkili karaciğer ve böbrek fonksiyonu; Zihinsel yetenekleri geliştirdi; Ve daha temiz bir cilt. Hindistan Cevizi Yağından Deodorant Yapın

4. Hindistancevizi yağı yemek, sindirimi iyileştirir
Zaten hindistan ceviz yağı yeme sindiriminizi artırmak için harika bir yoldur. İlk olarak, hindistancevizi yağı, sindirim sisteminizde bulunabilecek zararlı bakterilerin ve diğer mikropların aşırı büyümesini ortadan kaldırmaya yardımcı olur . Bu parazit mikroorganizmalar kötü sindiriminin başlıca nedenidir – bu durum sağlığınızın birçok yönünü ciddi şekilde zedeleyebilir. Ayrıca, hindistancevizi yağı, yediğiniz diğer gıdalardaki vitamin ve minerallerin daha iyi emilmesini sağlar. Bazı önemli örnekler, kalsiyum ve magnezyumun yanısıra, A ve E yağda çözünen vitaminlerdir.

5. Hindistan Cevizi, İştah Düzenlemeye Yardımcı Oluyor
Hindistan cevizi yağı, sindirimi geliştirip ve kan şekeri seviyelerini dengeleyerek iştahın düzenlemesine yardımcı olur. Vücudun sindirimi ve kullanımı için konsantre enerjiyi sağlar. Böylece yediğinizden daha uzun dolgunluk hissedeceksiniz; Ve sıklıkla atıştırmalıklara veya yemeklere ihtiyacınız olmayacaktır.

6. Hindistan Cevizi Yağı Bellek ve Konsantrasyonu Geliştiriyor
Sabah ilk kaşık hindistancevizi yağı doğrudan metabolizmayı başlatır. Ayrıca zihninizi uyandırmanın harika bir yoludur. Ayrıca, diyetinizde hindistancevizi yağının düzenli kullanımı aslında hafızayı geliştirir. Bunun nedeni, hindistancevizi yağının esansiyel yağ asidi içeriğinin yarısından fazlasını oluşturan orta zincirli trigliseridlerden (MCT’ler) kaynaklandığı düşünülmektedir. MCT’ler beynin vücudun geri kalanına yaptığı gibi kolayca erişilebilen enerji sağlar. Sonuç genel olarak daha iyi bilişsel yetenektir – hem kısa hem de uzun vadede. Hindistan Cevizi Yağını Çocuğunuz Üzerinde Kullanabileceğiniz 12 Alan

7. Nörodejeneratif Bozuklukları Önlemeye Yardımcı Olabilir
Beyindeki olumlu etkileri nedeniyle, hindistancevizi yağı, Alzheimer Hastalığı gibi nörodejeneratif bozuklukları önlemeye de yardımcı olabilir . Bunu, beyni alternatif bir yakıt kaynağıyla sağlıyoruz – kimyasallar ketonlar olarak biliniyor ki bunlar hindistancevizi yağı içerken vücudumuz tarafından üretiliyor. Bu ketonlar, Alzheimer’in önde gelen nedenlerinden biri olan glikozu işleme kabiliyetini kaybetmiş beyin hücreleri için bile kolayca erişilebilir durumdadır.

8. Üriner Enfeksiyonlarını Önleyebilir ve Tedavi edebilir
Çoğu insan yeterince su içmez. Bu, idrar yolunda bakteri enfeksiyonuna kolayca yol açabilen sürekli bir dehidrasyon durumu ile sonuçlanır. Elbette, ilk ve en iyi tavsiyemiz daha fazla su içmek olabilir . Ancak doğrudan hindistan cevizi yağı doğal bir tedavi yöntemidir.

9. Hindistan Cevizi Yağı Kötü Bakterileri Öldürür
Kötü nefese çoğunlukla ağızda var olan bakteriler neden olur. Güçlü anti-mikrobik özelliklerinden dolayı, hindistancevizi yağı nefes tazeleştirici için idealdir.

10. Hindistan Cevizi yağı dişlerinizi beyazlatır.
Nefes kokusuna neden olan bakteriler diş çevresinde plak oluşmasına neden olur. Plaklarda bakterilerin yanısıra yenilen yiyecekler de kalır. Dişlerin sararmasına bu neden olur. Hindistan ceviziyi yağı, bakterileri doğal olarak da plak oluşumunu önler. İlgili: Sağlıklı bir ağız için hindistan cevizi yağı tabletleri yapın

11. Hindistan Cevizi Yağı Dudaklarınızı Nemlendirir ve Besler
Bir kaşık hindistan cevizi yağını ağzınıza aldığınızda doğal olarak dudaklarınız da yağlanır. Bu eylem dudaklarınızı doğal olarak nemlendirir.

12. Hindistan Cevizi yağı Ağız Kurumasını Önler
Bir seferde çok miktarda su içmek sizin ağız kuruluğunuzu gidermez. Vücudunuzun aynı anda alabileceği su miktarı 90-120 ml dir. Daha fazlası idrarla atılır.

Su içerken arada bir kaşık hindistan cevizi yağı yutun. Yağ geçerken ağız ve boğaz bölgesini nemlendirecektir. Böylece ağız kuruluğu semptomları hafifler.

13. Boğaz kuruluğu, kaşıntısını giderir
Kuru, kaşıntılı boğazı yatıştırmak için küçük bir bardak su için. Ardından nemi kapatmak için bir hindistancevizi yağı yutun. Yağın anti-inflamatuar özellikleri boğazındaki herhangi bir şişme veya tahrişi hafifletmeye yardımcı olacaktır.

14. Karaciğerinizi ve Pankreasınızı Korur
Hindistancevizi yağındaki MCT’ler olduğu gibi absorbe edilir ve doğrudan karaciğere gönderilir. Karaciğer daha sonra bu bozulmamış yağ asitlerini direk olarak enerjiye dönüştürür, böylece önemli miktarda iş yükünü azaltır.

Karaciğer ile yan yana çalışan pankreas da hindistancevizi yağından yararlanır. Pankreasın işlevlerinden biri, yağ asitlerini kullanılabilir enerjiye dönüştürmek için gerekli olan enzimleri üretmektir. MCT’lerinin bu şekilde parçalanması gerekmediğinden, hindistan cevizi yağı pankreasın işini kolaylaştırır. İlgili: Egzama için hindistan cevizi yağı kullanmak için 7 neden

15. İnsülin Direncini Önler
İnsülin direnci (Tip 2 Diyabetin öncüsü), kan dolaşımı yüksek konsantrasyonda glikozla (yüksek kan şekeri olarak da bilinir) sızdırıldığında ortaya çıkar. Glükozun aşırı fazla olması, pankreasta kan şekeri seviyelerinin düzenlenmesinden sorumlu olan hormonu insülin üretimini artırmaya işaret eder. Sonuç olarak, kan dolaşımındaki insülin aşırı miktarda üretilmesi, vücuttaki hücrelerin bu hayati hormon varlığına duyarsızlaşmasına neden olur.

Peki Hindistan cevizi yağı insülin direncini nasıl engeller? Yine, MCT’lerin yüksek konsantrasyonu – veya daha spesifik olarak, hindistancevizi yağı tüketimi sonucunda üretilen ketonlardır. Ketonları anti-glükoz olarak düşünün. Aynı enerjiyi hücrelerimize veriyorlar; Bununla birlikte, bunu yapmak için insülin gerektirmezler. İhtiyacımız olan insülin ne kadar az olursa, direnç göstermeyeceğiz.

16. Hindistan Cevizi Yağı Kalp-Damar Sağlığını Geliştirir
Laurik asit – hindistancevizi yağındaki ana MCT – doğal olarak HDL “iyi” kolestrolü yükseltme kabiliyeti ile bilinir. Aynı zamanda LDL “kötü” kolesterolü daha “iyi” kolestrol haline dönüştürme etkisi vardır. HDL’nin LDL’ye oranı arttıkça kardiyovasküler sağlık iyileşir ve her türlü kalp rahatsızlığı riskini azaltır.

17. Hindistan Cevizi Yağı, Artrit tedavisinde ve iyileştirilmesinde yardımcı olabilir
Bir kaşık hindistancevizi yağı almak artriti tedavi etmek ve iyileştirmek için yardımcı olabilir. Bunun nedeni yağda bulunan yağ asitlerinin ve antioksidanların antienflamatuvar özelliklerinin güçlü olmasıdır.

Ayrıca, hindistancevizi yağı, yağda çözünen A vitamini ve E vitamininin emilimini arttırırken kalsiyum ve magnezyum gibi mineralleri de etkiler; Hepsi güçlü kemiklerin ve bağ dokusunun korunması için faydalıdır.

18. Kanserli Hücrelerin Büyümesini Engelliyor
Hindistan cevizi yağı kullandığımızda, vücudumuz keton denen kimyasallar üretir. Bu ketonlar, kanserli hücreleri ihmal ederken vücudun tamamındaki sağlıklı hücrelere enerji sağlarlar. Mutasyona uğramış büyüme oranları için yeterli enerji olmadan, kanser hücreleri hızlı çoğaltamazlar.

Sadece bu değil, aynı zamanda hindistancevizi yağı, mide kanseri nedeni olduğu düşünülen üst sindirim sisteminde yaygın olarak bulunan bir bakteri olan Helicobacter pylori’yi öldürebilir.

19. Hindistan Cevizi Yağı Nöbet Sıklığını Azaltabilir
Hindistan cevizi yağı kullandığımızda bedenimiz tarafından üretilen ketonlar inanılmaz derecede bir etkiye sahiptir. Çocuklarda uyuşturucuya dirençli epilepsinin neden olduğu nöbet sıklığını önemli ölçüde azalttığı biliniyor .

20. Hindistan Cevizi Yağı Sağlıklı Hormon Üretimini Artırır
Sağlıklı hormonları sentezlemek için vücudumuz, birçoğu hindistancevizi yağı sağlayan çeşitli yağ asitleri gerektirir ! Her gün yalnızca bir kaşık yemek hormon üretiminizi önemli ölçüde etkileyebilir. Azalan stres, daha iyi uyku, daha fazla enerji ve daha relaks hissedecekseniz.

21. Hindistan Cevizi Yağı, Vücudunuzun güzel kokmasını sağlar
Vücut kokusu faktörlerin bir kombinasyonundan kaynaklanır. Bunların bazıları yetersiz beslenme, stres ve diğer hormonal dengesizlik, mikrobik aşırı büyüme ve zayıf karaciğer ve böbrek fonksiyonlarından dolayı atık toksinlerin birikmesini içerir. Hindistancevizi yağı sağlığınızın bu yönleri üzerinde böylesine büyük bir olumlu etkiye sahip olduğundan günlük olarak yemeniz vücudunuzun tümünün daha iyi kokmasını sağlayabilir! İlgili: Cilt lekelerini gidermek için hindistan cevizi yağı tarifleri

22. Sağlıklı bir Cilt, Saç ve Tırnak Sağlar
Hindistan cevizi yağı optimum cilt, saç ve tırnak sağlığını korumak için mükemmel kılan birkaç özelliklere sahiptir.

Doğal olarak Hindistan cevizi yağında bulunan yağ asitleri içten dışa besleyip nemlendirir. Sadece bu değil, aynı yağlar vücudunuzun cilt, saç ve tırnak sağlığının gelişimi için gerekli olan A ve E vitaminlerini emme yeteneğini arttırır.