Ana SayfaGÜZELLİKCildiniz İçin En Uygun Yağ Hangisi?

Cildiniz İçin En Uygun Yağ Hangisi?

Yüzünü temizlemek, nemlendirmek, yaşlanma belirtilerini en aza indirmek için doğal yağlardan yararlanabilirsiniz. Satın aldığınız nemlendiriciler, temizleyiciler, losyonlardan çok daha etkili olur.

Ancak yüzünüze kullanacağınız yağın özelliklerini bilmeniz gerekir. Cilt tipinize uygun olup olmadığına bakın. Cildinizdeki sorunlara göre kullanabileceğiniz yağ da farklılık gösterebilir.

Cildinizin türünün ne olduğundan emin değilseniz, gün sonunda yüzünüzü inceleyin. Nasıl hissediyorsunuz ve nasıl görünüyor? T Bölgeniz kuru, yağlı veya normal mi?

İşte yağların özellikleri…

Tatlı badem yağı
Tatlı badem yağı, diğer yağlardan daha fazla mono-doymamış yağ asitleri içeren son derece besleyici bir yağdır. Kuru ve kaşıntılı cildi yoğun olarak nemlendirir ve rahatlatır. Aynı zamanda lekeleri iyileştirmeye yarayan akneye eğilimli cilt türleri için de çalışır. Bu çok yönlü mükemmel yağın tek dezavantajı, lekeleri iyileştirmek için işe yaradığı için emilmesi biraz daha uzun süre almasıdır. Badem yağı ile gözlerinizi şımartın

Jojoba yağı
Jojoba hafif, yağsız ve akneye eğilimli, yağlı, kuru, yaşlı ve normal cilde iyi gelir. Akneden muzdarip olanlar için, cildin sebumunu taklit edebilme yeteneğine sahip olduğu için özellikle iyi bir seçimdir, bu nedenle cildi yüzeyinde sebum miktarını azaltan yeterli yağ ürettiğini düşünerek kandırır. Jojoba ayrıca diğer yağlara kıyasla cilt tarafından çok hızlı bir şekilde emilir. Jojoba yağından makyaj temizleyicisi nasıl yapılır?

Avokado yağı
Avokado yağı, cildinizin dokusu ve görünümünü derhal etkileyebilecek oleik asit gibi yararlı tekli doymamış yağ asitlerinin en zengin kaynaklarından biridir. Kuru, yaşlanan ciltler için ideal bir seçenektir. Cildinizi nemlendirmek ve yumuşatmak için sadece son derece iyi bir şey yapmakla kalmaz, aynı zamanda sivilce, siyah nokta, egzama ve diğer cilt iltihapları için etkili bir tedavi olarak da önerilir. Yaşa bağlı olarak oluşan ince çizgileri ve kırışıklıkları düzeltmek için yararlıdır. Avokado yağı ile cilt ve saçlarınızı yenileyin

Kenevir tohumu yağı
Kenevir tohumu yağı çok hafiftir ve tüm cilt tipleri için iyi olmasına rağmen, özellikle kuru, yaşlanan ciltler için benzersiz yağ asitleri sayesinde iyidir.

Üzüm çekirdeği yağı
Üzüm çekirdeği yağı, yaşlanma noktaları ve kırışıklıklara yol açabilecek UV ışığındaki hasarla mücadeleye yardımcı olan antioksidanlar içerir. Kuru ciltler için en iyisi olmamasına rağmen, yağlı, sivilce eğilimli ciltler ve normal ciltler için harikadır. Üzüm çekirdeği yağı nasıl kullanılır?

Argan yağı
Fas argan ağaçlarının tohumlarından elde edilen Argan yağı cildi dengeli, sulu ve parlak tutar, iyileştirici ve yaşlanma önleyici özelliklere sahiptir. Yağlı, sivilceye yatkın, normal, yaşlanan ve kuru ciltler dahil tüm cilt tipleri için mükemmeldir. Argan yağını yüzünüzde kullanmanız için 10 neden

Kayısı çekirdeği yağı
Kayısı çekirdeği yağı, kuru ve yaşlanan ciltler için özellikle iyidir, ancak sivilceye eğilimli cilt dışında tüm cilt tipleriyle de iyi çalışır.

Yağı Nasıl Kullanacaksınız?
Cildiniz nemi kilitlemek için hala ıslak iken yüz yağını uygulayın. Sabah duştan çıktıktan sonra birkaç dakika içinde uygulamaya çalışın.
Makyaj yapmadan önce, yağların cildinize tamamen emilmesini sağlayın, acele etmeyin. Yüz yağını uygulayın ve makyaj üzerine katman yapmadan önce bir kaç dakika verin. Yağın emilmesine izin vermezseniz makyajınızın bozulmasına neden olabilir.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler