Ana SayfaHAYATPRATİKPaslanmaz Çelik Evye Nasıl Temizlenir?

Paslanmaz Çelik Evye Nasıl Temizlenir?

Mutfak lavabolarının temiz olması her zaman çok önemlidir. Ancak çok sık kullanıldığı için temizliğini her zaman sağlamak ve pırıl pırıl olmasını sağlamak çok da kolay değildir. Çelik evyelerin, temizlenmesi için bir çok kimyasal içeren temizleyiciler bulunuyor. Eğer siz, kimyasallar kullanmadan paslanmaz çelik evyelere sahip olmak istiyorsanız, size önereceğimiz uygulamayı deneyebilirsiniz. Çok memnun kalacağınızdan eminiz. İlgili: Evyenizdeki sert su lekelerinden kurtulun

İhtiyacınız olan malzemeler:

  • Sünger
  • Karbonat
  • Sirke
  • Limon veya portakal kabuğu
  • Zeytin yağı
  • Kağıt havlu

Yapılışı:

  1. Lavabo içinde bulunan tüm yiyecek atıklarını temizleyin ve durulayın. Sonra karbonat tozunu lavabonunun içine serpin ve dairesel hareketlerle bir sünger yardımıyla evyenin içini ovun. Karbonat, paslanmaz çelik evyeleri, çizmeden temizler. İlgili: Paslanmaz çelik evyenizi zeytinyağı ile temizleyin
  1. Ardından paslanmaz çelik evyenin içine sirke dökün. Evye içinde iri kabarcıklar çıkmaya başlayacaktır. Sirke, evye üzerindeki sert su lekelerini çıkarmaya yardımcı olacaktır. Sonra süngerle evyenin içine ovmaya devam edin. Yapacağınız bu uygulama, evyelerinizin giderlerindeki yemek kalıntılarını da alarak, kötü kokuların gelmesini önleyecektir.
  1. Giderlerinizin daha iyi kokması için limon ya da portakal kabuğu kullanmak mükemmel bir tercih olacaktır. Limon veya portakal kabukları aynı zamanda paslanmaz çelik evyelerinizin parlaklıklarının geri kazanmasını da sağlayacaktır. Bunun için narenciye kabuklarıyla evyelerinizi ovun.
  1. Son aşamada ise evyelerinize birkaç damla zeytinyağı dökün. Bir kağıt havlu ile paslanmaz çelik evyelerinizi ovun. En az bir hafta boyunca leyveleriniz pırıl pırıl ve tertemiz olacaktır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
462TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler