Ana SayfaHAYATPRATİKHer Lekeyi Çıkaran Sprey Tarifi

Her Lekeyi Çıkaran Sprey Tarifi

Giysileriniz farklı farklı lekeler olabilir. Her leke için özel bir leke çıkacı yapmak yerinde birçok leke üzerinde çok başarılı sonuçlar veren bir leke çıkarıcı tarifini sizinle paylaşacağız.

Hazırlayacağımız sprey iki maddeden oluşuyor. Bulaşık deterjanı ve hidrojen peroksit. Bulaşık sabununu yağlı bir lekeye uygulamak yağ ve suyun yıkamada karışmasına izin vererek lekenin çözülmesine yardımcı olur. İlgili: Beyaz çamaşırlardaki lekeleri çıkarmak için 3 yöntem

Hidrojen peroksit oksitleyici bir bileşen olarak kabul edilir. Yükseltgenme işlemi, rengini içeren bir molekülün kimyasal yapısını değiştirir. Bu reaksiyon yıkamadaki renkli lekeleri parçalar (düşük sıcaklıklarda da iyi çalışmamasına rağmen).

Malzemeler:
1 parça bulaşık deterjanı
2 parça hidrojen peroksit (% 3)

Deterjan ve peroksidi bir ölçüm kabına ekleyin ve karıştırın. Karışımı koyu renkli bir sprey şişesine dökün ve karanlık bir yerde saklayın. İlgili: Farklı objelerden oje lekesi nasıl çıkarılır?

Leke Çıkarıcı Sprey Kullanımı
Bu spreyi kullanmak daha kolay olamazdı! İlk önce, lekenin tamamen doygun hale geldiğinden emin oluncaya kadar spreyi püskürtün. Daha sonra parmaklarınızla lekenin bulunduğu bölgeyi ovabilirsiniz. Leke çıktıktan sonra giysinizi normal yıkabilirsiniz.

Koyu renk giysiler üzerinde çalışmadan önce görünmeyen bir alanda test yapmanız iyi olur. Çünkü bazen hidrojen peroksit giysilerin renklerinde değişime neden olabilir. İlgili: Dantellerdeki lekeler nasıl çıkarılır?

İnatçı lekeler için, ilave ovmaiçin, spreyin yanı sıra lekeye biraz karbonat tozu dökün.
Ayrıca, sabun ve peroksidi liflere gerçekten işlemesi için küçük bir sert fırça veya eski bir diş fırçası kullanabilirsiniz.

Bu leke sökücünün ne kadar etkili olduğunu göstermek için, birkaç genel lekeye sahip bir tişörü bilerek kirlettik. Sonra spreyi lekelere uyguladım ve spreyi lekelere hazırlamak için küçük bir fırça kullandık. işte öncesi ve sonrası… İlgili: Giysilerden saç boyası lekesi çıkarmanın 7 yolu

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
460TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler