Ana SayfaHAYATEvde Havanızı Temizleyen Mükemmel Bitkiler

Evde Havanızı Temizleyen Mükemmel Bitkiler

Evlerimizde fark etmesek bile birçok kimsayala maruz kalıyoruz. Evimizin havasını temizlemek için bazı bitkilerden yararlanabiliriz. Bu bitkileri evinizde veya işyerinde bulundurarak zararlı maddelerin emilmesini sağlayarak, daha temiz bir hava soluyabilirsiniz.

Aloe Vera
Yetiştirmesi en kolay bitkilerden biridir. Aloe Vera, evde kullanılan temizleyicilerde ve boyalarda bulunan zararlı kimyasalları havadan temizler. Kapalı Ortamlarda Nemi Azaltan Bitkiler

İngiliz Sarmaşığı
NASA tarafından evin havasını en iyi temizleyen bitki olarak gösterilmiştir. Evinizin bir köşesine sepetle asabilirsiniz. Bu bitki, alerjisi olan veya astımlı olanlar için mükemmel bir seçimdir ancak dikkatli olun: Yapraklar zehirlidir!

Kurdela Çiceği
Güzel uzun yaprakları ile muhteşem bitkilerden biridir. Çok fazla bakıma ihtiyaç duymaz. Maksimum karbon monoksit emici yararı vardır. Bitkiyi Şöminenin yanına veya mutfağa yerleştirin.

Areca Palm
Areca Palm, kapalı hava temizliği için mükemmel bir seçimdir. Büyüdükçe hava temizle özelliği daha da artmaktadır. Evinizdeki Bitkiler Ölüyorsa İşte 4 Nedeni ve Çözümü

Barış Zambağı
Evinizin iç kısmını şımartmak ve havayı arındırmak için yalnızca yeşilliklerden başka şeyler istiyorsanız, Barış Zambağı mükemmel bir seçimdir. Beyaz çicekleriyle harika bir bitkidir.

Kılıç Bitkisi
Bu eşsiz bir bitkidir. Çoğu bitki karbondioksit emer ve gün içinde oksijeni serbest bırakır, ancak Kılıç bitkisi bunu geceleri yapar. Salon ve özellikle yatak odası için ideal bir bitkidir.

Deve Tabanı
Yeni başlayanlar için harika bir seçimdir. Çekici, yetiştirmesi kolay bir bitkidir. Özellikle formaldehit emme kabiliyeti ile bilinir ve ona iyi bakarsanız, bu bitkiyle ilişkiniz ömür boyu sürebilir.

Sarmaşık
Genellikle bahçelerde yetişir. Ancak küçük bir saksıda evde de bir süre yetiştirebilirsiniz. Bu bitki, evcil hayvan ya da küçük çocuklu aileler için iyi bir seçim değildir çünkü toksik olabilir. Bununla birlikte, çok iyi bir hava temizleyicidir ve hava kirleticilerini atmak için harika bir iş çıkarmaktadır. Yatak Odanızda Bulunması Gereken Bitkiler

Marginata
Eğer güzellik arıyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın! Marginata bitkisinin parlak, ince, kırmızı kenarlı yaprakları, ev bitkileri dünyasındaki en güzel örneklerdir. Marginata bitkilerinin süper yavaş yavaş büyüdüğü bilinmektedir, bu nedenle onlarla sabırlı olmanız gerekir. Yavaş büyümelerine rağmen, havadaki toksinleri atmakta çok başarılılar. Bu güzel bitkinin köpekler için zehirli olduğunu not edin.

Çin Herdemyeşili
Muhteşem ve parlak Çin herdemyeşili ev için mükemmel bir seçimdir. Bu bitki güneş almayan yerlerde ve çok su istemeden yaşarlar. Bakımı kolay bu bitkinin temizleyici özelliği de mükemmeldir.

Gerber Papatyası
Çoğu ev bitkisinin mat yeşilinden daha parlak bir seçim olan Gerber papatyası her alanı canlandırabilir! Eşyalarınızı çok fazla kuru temizlemeye veriyorsanız, kuru temizleme işleminde bulunan trikloroetilenin temizlenmesinde harika bir yardımcıdır. Banyonuzda Rahatlıkla Yetiştirebileceğiniz Bitkiler

Kasımpatı
Bir başka parlak ve neşeli seçenek olan Kasımpatı, birçok temizleyici, deterjan ve plastik ürünlerinde bulunan benzen emme yeteneği ile de bilinir. Güneş ışığına çok düşkündüğünden pencere kenarında durmasını sağlayın. Aslında bir ev bitkisi değildir ama 8 hafta kadar evinizde yaşayabilir.

Açelya
Açelya genellikle dış mekan bitkisidir. Ancak evinizde serin bir yer ve güneş ışığını sağlarsanız uzun süre yaşayabilir. Eğer kontrplak veya köpük izolasyonunuz varsa, Açelya bu kimyasalları mükemmel bir şekilde emecektir.

Bitki

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler