Ana SayfaHAYATYatakların Altı En İyi Nasıl Değerlendirilir?

Yatakların Altı En İyi Nasıl Değerlendirilir?

Evleri küçük olan insanlar sürekli bir şeyleri bir yerlere yerleştirmek için çaba sarf ederler. Bu sebeple boş alan bulmak için devamlı olarak uğraşırlar. Bu alanlardan bir tanesi merdiven altı bir tanesi kiler biride yatak altıdır.

Yatak altı özellikle baza ise çok kullanışı bir şekilde kullanılabilmektedir. Özellikle küçük evlerde eşyalar bir türlü yerleştirilemez ve sürekli bir dağınıklık hali mevcuttur. Bu durumlarda yatak altları en çok yardımcı olan mekânlardan bir tanesidir. Hem kapalı olduğu hem de geniş olduğu için görüntüsü dekoratif olmayan eşyaları saklamak ve muhafaza etmek son derece uygun bir mekândır. Küçük yatak odasını nasıl büyük gösterebilirsiniz?

Yatak Altını İyi Değerlendirmek İçin Ne Yapmak Gereklidir?

Yatak altı eşyaları saklamak için son derece uygun bir bölgedir. Bu sebeple hanımlar evde fazla olan eşyaları genellikle burada muhafaza ederler. Fakat üstü açık olan yatak altlarının en büyük problemi toz olmasıdır. Eşyalarının tozlanmasını istemeyen kişilerin yatak altını kullanırken dikkat etmesi gerekmektedir. Bu konuda hanımların kullanacağı basit ve şık dekor örnekleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi artık her yerde satılan sepetleri kullanmaktır. Sepet eve doğal bir görüntü verir ve bunun yanında saklama kolaylığı sağlar. Bu sebeple hanımlar tarafından çok tercih edilir.

Sepet çeşitleri son yıllarda çok fazla artmıştır. Özellikle yeni evlenen hanımlar evlerine özel sepet yaptırıp sepetleri kişiselleştirmektedirler.

Yatak altını değerlendirmek için hanımların yapabileceği bir diğer uygulama ise perdelemedir. Bir perde veya tül ile yatağa farklı bir hava katıp altını kiler gibi kullanmak elinizdedir. Elbette bunu yüksek ayaklara sahip yataklarda yapabilirler.

Baza kullanımı son derece önemlidir ve dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Bunlardan bir tanesi çok fazla ve ağır eşyalar koyunca bazanın altının çökmesidir. Bu hiç istenilmeyen bir durumdur ve yatağı kullanılamaz hale getirebilir. Bu sebeple bazanın altına eşya koyulacağı zaman dikkat edilmeli ve hafif ürünle tercih edilmelidir. Bu ürünler yorgan, yastık, havlu gibi hafif ve yer kaplayan türde olabilirler. Yatak feng shui’ye göre nasıl yerleştirilmeli?

Yatak Altını Kullanmanın Basit Yolları Nelerdir?

Çok basit yöntemler ve malzemeler kullanarak evde yeni boş alanlar yaratmak mümkündür. Bu malzemelerin başında pazarda kullanılan tahta kasalar gelmektedir. Her yerde bulunabilen bu kasalar çok kullanışlıdır. Masa, orta sehpa gibi eşyalarında tasarlanabildiği tahta kasalar yatak yapmak içinde kullanılabilmektedir.

Yatakların altını değerlendirmek için kullanılabilen bu kasalar kişilerin zevklerine göre dizayn edilip yatağın altına yerleştirilir. Bu dizayn sırasında sıcak silikon kullanılması kalıcılık açısından çok doğru olacaktır. Tahta ve sade olması sebebi ile her türlü düzenlemeye açıktırlar. Yapılan her kasa çekmece gibi yatağın altına dizilir ve üstleri eğer tercih edilirse bir örtü ile kapatılır. Böylelikle hem tozdan korunmuş olunur hem de düzenli bir yatak altı elde edilir. Yataktaki leke ve kokulan nasıl çıkarılır?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler