Ana Sayfa HAYAT NASIL YAPILIR? Buzdolabında Saklamanız Gereken 11 Yemek Dışı Şey

Buzdolabında Saklamanız Gereken 11 Yemek Dışı Şey

Buzdolabını sadece yemekleri saklamak için mi kullanabileceğinizi düşünüyorsunuz? Oysa ki, buzdolabında yiyecekle hiçbir ilgisi olmayan diğer şeyleri de tutabilirsiniz. Bunların neler olduğunu ve neden buzdolabına konulmaları gerektiğini merak ediyorsanız, yazıyı okumaya devam edin! Dondurucu kullanılırken yapılan 9 hata

Dondurucuya konulabilecekler;

1. Sakızlı giysiler
Giysilerinize sakız yapıştıysa, çıkarmaya uğraşmak yerine sadece donduruya koyun. Giysinizi gece boyunca dondurucuda bırakın. Sabah sakızın kolaylıkla giysinizden leke dahi yapmadan çıktığını göreceksiniz.

2. Kot pantolonlar
Kot pantolonları sürekli yıkamak yıpranmalarına ve renklerinin solmasına neden olur. Lekeli olmayan kirli pantolonlarınızı dondurucuya koyun ve bir gece bekletin. Dondurucu bakterileri öldürecek, ama kotların renklerini soldurmayacak ve yıpratmayacaktır. Kıyafetlerinizi neden dondurucuya koymalısınız?

3. Yastık kılıfı
Yastık kılıfını özellikle yaz aylarında her gün yıkamak gerekir. Ama neredeyse hiç kimse her gün yastık kılıfı yıkamıyor. Her gün yastık kılıfı yıkamak istemiyorsanız, sabah kalktığınızda yastık kılıfını dondurucuya koyun, akşam yatmadan önce tekrar yastıklara geçirin. Dondurucu yastık kılıfındaki bakterileri öldürecektir. Ayrıca yaz sıcağında serinlemenize de katkı sağlayacaktır.

4. İnce çoraplar
İnce çorapların hemen kaçmasını istemiyorsanız, kullanmadan önce dondurucuda bekletebilirsiniz. Çorabın ipleri daha da güçlenecek ve kolay kaçmasının önüne geçecektir. Çorapla yatmanın faydalarını biliyor musunuz?

5. Mumlar
Yeni aldığınız mumları bir gece dondurucuya koyun. Daha sert hale gelecekler ve bu onların çok uzun süre dayanmalarına imkan sağlar.

Buzdolabına konulabilecekler;

6. Çiçekler
Taze çiçeklerin vazodaki ömürlerini uzatmak istiyorsanız, her gece yatmadan önce onları buzdolabına koyun, sabah tekrar çıkarın. Tabii buzdolabınızın genişliği ve vazonun büyüklüğü buna imkan sağlıyorsa… Vazo çiçeklerinin ömrünü uzatmanın ilginç yolu

7. Zarflar
Mektup zarflarını yırtarak açmak sorun değildir ama saklamak istediğiniz zarfları da yırtmak istemezsiniz. Zarfları yırtmadan açmak için, onları bir süreliğine buzdolabına koyun. Kolaylıkla açıldıklarını göreceksiniz.

8. Ojeler
Ojeyi soğuk ve karanlık bir yerde saklamanız gerektiğini biliyor muydunuz? Bu ojelerin çabuk bozulmalarını önler ve uzun süre kullanmanıza imkan sağlar. Kurumuş rimel ve ojeler nasıl tekrar canlandırılır?

9. Eyeliner
Kadınlar için başka bir ipucu daha: Göz kalemi de buzdolabında saklarsanız, göz kapağınıza sürmenin çok da kolay olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca, rengi de daha yoğun olacaktır.

10. Göz kremi
Göz çevrenizi canlandırmak için, göz kreminizi buzdolabında saklayın. Soğuk krem cildinizin canlanmasını sağlar. Ayrıca buzdolabında saklanan kremlerin ömrü uzar ve oluşabilecek bakterileri yok eder. Göz kreminden en etkili sonuç nasıl alınır?

11. Güneşten sonra kremleri
Güneşe maruz kaldıktan sonra cildi rahatlatmak için kullandığınız kremleri de buzdolabında tutun. Soğuk krem fazladan serinlik ve rahatlama hissi verir.

İlgili Makaleler

Deri Ayakkabı Nasıl Küçültülür?

Deri ayakkabı nasıl küçültülür? Rahat ve şık ama bir numara büyük bir çift deri...

Sigara Dumanının Sarı Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Poru ve sigara dumanının sarı lekeleri oluşur. Zamanla yüzeyi matlaştırır ve odadaki nem lekelenmeye...

Ev Yapımı Vazelin Tarifi

Gün içerisinde bulaşık, çamaşır, soğuk, kış derken ellerimiz birden fazla etkiye sahip oluyor. Bu...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Deri Ayakkabı Nasıl Küçültülür?

Deri ayakkabı nasıl küçültülür? Rahat ve şık ama bir numara büyük bir çift deri ayakkabınız mı var? Deri ayakkabıları küçültmek için bu basit teknikleri...

Sigara Dumanının Sarı Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Poru ve sigara dumanının sarı lekeleri oluşur. Zamanla yüzeyi matlaştırır ve odadaki nem lekelenmeye neden olabilir. Duvarlar ve diğer gözenekli olmayan yüzeyler temizlenmesi en...

Avokado İle Cilt ve Saçınız İçin Maske Yapın

Avokado İle Cilt ve Saçınız İçin Maske Yapın. Sofralarımızdaki "superfoods" olarak yer alan avokado sahip olduğu içerikler sebebiyle vücudumuzun içi olduğu kadar dışı için...

Bacaklarınız İçin Yapabileceğiniz 10 Egzersiz

Bacaklarınız İçin Yapabileceğiniz 10 Egzersiz. Egzersiz olumlu bir şeydir. Aktif yaşam tarzı hem eğlenceli hem de sizin beden ve ruh sağlığınızı geliştirir. Egzersiz rutin...