Ana SayfaSAĞLIKDİŞ BAKIMIGargara Kullanmak Diş Fırçalamanın Yerini Tutar mı?

Gargara Kullanmak Diş Fırçalamanın Yerini Tutar mı?

Uzun bir geceden sonra eve döndüğünüzde ya da sabah işe gitmek için acele ederken sadece gargara yapmanın diş temizliğiniz için yeterli olduğunu mu düşünüyorsunuz? Gargara yapmanın dişinizi fırçalamakla aynı olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Gargarayı kullanmayı diş düşünmediğiniz 7 akıllı yol

Ağız gargarası, ağız hijyenine yardımcı bir katkı maddesi olsa da, doğru diş bakımı için asla yeterli değildir. Gargara, kısa süreli bir çözüm için mantıklı gelebilir ama diş fırçalama ve diş ipi kullanmanın yerini tutamaz.

Dişleri düzenli fırçalamak ve diş ipi kullanmak, diş çürümesi ve diş eti hastalıklarını riskini azaltır. Eğer sadece gargara ile ağız hijyeninizi sağlıyorsanız, bir süre sonra diş eti hastalıkları ve diş çürümesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ağız gargaranızı kendiniz yapın

Ağız gargaralarının yardımcı olabileceği birkaç özel istisna durum vardır. Bunlar hızlı nefes tazeleme ve oral pamukçukları azaltmadır. Ancak, uzmanlar 5 saniye bile olsa dişleri fırçalamanın gargaradan daha faydalı olacağını söylüyor.

Eğer gargara kullanmayı seviyorsanız, alkol içermeyen florürlü bir ürün kullanmayı tercih edin. Sivilceyi gargara ile geçirebileceğinizi biliyor muydunuz?

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler