Ana SayfaGÜZELLİKEllerinizdeki Nasırlardan Kurtulmanın Yöntemleri

Ellerinizdeki Nasırlardan Kurtulmanın Yöntemleri

Ellerinizdeki nasırlar sizi rahatsız ediyor olabilir. Bu nasırlardan kurtulmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Ilık su
Büyük silahlara hemen başvurmak zorunda değilsiniz. Ellerinizi yirmi dakika boyunca ılık suya batırmak bazen yeterli olabilir. Suda beklettikten sonra ellerinizi kurutun ve nasırları nazikçe ovun. Ilık su cildinizi yumuşatır ve bu bazen yeterlidir. Ayak Nasırı Nasıl Geçer?

Elma sirkesi
Elma sirkesindeki asit içeriği nasırın sert cildini yumuşatabilir. Dört fincan ılık su ve bir fincan elma sirkesi yapın ve 20 dakika boyunca ellerinizi ıslatın. Sonra ellerinizi kurulayın ve nasırları ovun. Kuru kabukları çekin. Serbestçe gelmezse çekmeyin. Krem sürün ve yumuşatmaya çalışın.

Hintyağı
Hint yağı nasırdan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Yağ, nasırı yumuşatabilen özellikler içerir. Ellerinizi ılık su ve 5 yemek kaşığı hint yağı çözeltisine batırırsanız en iyi sonucu verir. Yumuşak Nasır Nasıl Tedavi Edilir?

Ponza taşı
Bir ponza taşı en çok ayaklardaki veya dirseklerdeki nasırlar için kullanılır, ancak elleriniz için de kullanabilirsiniz. Bunun için daha küçük bir ponza taşı kullanın. İlk olarak ellerinizi ılık suya batırın daha sonra nasırı ponza taşıyla dairesel hareketlerle ovun. Bunu çok uzun süre yapmayın: nasır çevresindeki cilde zarar verebilirsiniz.

Zımpara
Ellerinizdeki nasırı bazen ponza taşıyla tedavi etmek zor olduğundan, çok ince zımpara kağıdı da kullanabilirsiniz. Yine, önce ellerinizi suya batırmanız ve çok uzun süre zımpara ile ovalamamanız önemlidir. Ev İlaçları İle Nasır ve Çatlak Topukları Tedavi Edin

Çay ağacı yağı
Bazı insanlar çay ağacı yağını mucize bir tedavi olarak adlandırır: antibakteriyel, mantar önleyici ve doğal bir antiseptiktir. Ayrıca, nasırdan kurtulmak için ellerinizi bu yağa da sokabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir kabı ılık suyla doldurun ve birkaç damla çay ağacı yağı ekleyin. Ellerinizi 15 dakika suda bekletin. Bundan daha uzun yapmayın çünkü yağ cildinize de zarar verebilir. Suda beklettikten sonra, nasırı çıkarmaya çalışın.

Karbonat ve limon suyu
Son olarak, nasırı daha kolay gevşetmek için limon suyu ve karbonat karışımına başvurabilirsiniz. Birkaç yemek kaşığı limon suyunu ılık suyla karıştırın ve ellerinizi buna batırın. Birkaç dakika sonra karbonat tozu ekleyin ve bir süre ellerinizi suya batırın. Sonra nasır hafifçe ovalamaya çalışın. Ayaklardaki Sertleşmeyi Basit Yöntemlerle Önleyin

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
460TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler