Ana Sayfa HAYAT PRATİK Halıdaki Koltuk Ayağı İzleri Nasıl Yok Edilir?

Halıdaki Koltuk Ayağı İzleri Nasıl Yok Edilir?

Ev dekorasyonlarında tamamlayıcı parçalarıdır, halılar. Kimisi düz ve sade modelleri tercih ederken kimileri de evlerinde etnik desenleri yaşatmak ister. Önemli olan ise; halıların şık ve temiz durması. Bu aşamada da, halının üzerinde duran koltuk ya da sehpaların oluşturduğu izler, ciddi sıkıntılara yol açabilir.Doğal Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Ayaklar Üşümesin

Halılar dekoratif amaçlarının yanında aslında soğuktan korunmak için kullanılmaktadır. Zeminden gelecek soğuğu önemli ölçüde kesen halılar, koltuklara oturduğumuzda ayaklarımızın çıplak zemine değmeyeceği şekilde konumlandırılır.

Sağlığımız için aldığımız bu önlem halıların görüntüsü için bir dezavantaj yaratmaktadır. Hem koltukların ağırlığı hem de gün içerisinde üzerine oturan insanların ağırlığı ile koltuk ayaklarının halıya değdiği noktalarda halı dokuması ezilmekte ve deforme olmaktadır.Yapıştırıcılar Halı ve Giysilerden Nasıl Çıkarılır?

Halıdaki İzleri Silecek Yöntemler

Halılarda oluşan bu tatsız görüntülerin oluşmaması için daha hafif koltuk kullanmak, koltuk ayaklarının halı üzerine değmeyecek şekilde konumlandırılması ya da eşyaların yerlerinden sıkça oynatılması gibi önlemler alınabilir. Ancak bu önlemleri almak mümkün değilse de oluşan izleri yok etmek için etkili iki teknikten size kolay geleni uygulayabilirsiniz.

Halıdaki Ezilmelere Buz ve Tuz

Halılarda dolap, masa ve koltukların çok uzun sürelerce durması sonucu oluşan dokuma ezilmelerinin çözümü buz ve tuzdan geçiyor. Solan Halının Rengi Yeniden Nasıl Canlandırılır?

Halınızın iz oluşmuş kısmından ize sebep olan eşyanızı çektikten sonra o bölgeye izi kaplayacak şekilde tuz döküp 1 gün bekletiniz. Daha sonra elektrik süpürgesi ile üzerinden geçtiğinizde halınızdaki izin yok olduğunu göreceksiniz.

Eğer 1 gün beklemeden daha kısa sürede sonuca ulaşmak isterseniz size ‘buz’ lu yöntemi önereceğiz. Buz ile halıdaki doku ezilmesini gidermek için de öncelikle ize sebep olan eşyayı dikkatlice halının üzerinden çekin. Daha sonra izin kapladığı tüm alana buzları olduğu gibi koyun. Birkaç dakika bekleyin ve buzların erimeye başladığını gördüğünüz anda elektrik süpürgesi ile halının ezilmiş bölgesinden geçin. Görüntü sizi tatmin etmezse buzları biraz daha uzun süre bekletebilir ve aynı şekilde elektrikli süpürge ile üzerinden geçebilirsiniz. Yıkanan veya Silinen Halılardaki Sarı Lekeler Nasıl Giderilir?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Zor Halı Lekelerini Çıkarmanın En İyi Yolu

Halı lekelerini çıkarmanın bu yöntemi hala bir cazibe işlevi görür. Bir profesyonel gibi halıdaki...

Halılardaki Mobilya İzlerinden Kurtulmanın Kolay Yolu

Halının üzerindeki bir mobilyanın yerini değiştidiğimizde, genellikle halıda mobilyanın ayaklarının izi kalır. Ya iz...

Ev Yapımı Halı Yıkama Çözümü

Evde bulunan halılar sene bir veya iki defa yıkanması gerekiyor. Siz ne kadar temizlerseniz...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,404BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Pillerin Dolu mu Boş mu Olduğunu Öğrenmenin Kolay Yolu

Evinizdeki kalem pillerin boş olup olmadığını anlamak için avometre ile ölçmek gerekir. Tabii herkesin evinde avometre bulundurması gerekmiyor. Pillerin dolu mu boş mu olduğunu...

Meyveden Zirai İlaçları Temizlemenin En İyi Yolu

Bize sağlık verdiğini düşündüğümüz sebze ve meyveler, zirai ilaçlarla kaplıdır. Eğer sebze ve meyveler iyi yıkamazsa, zehirli zirai ilaçlar da onlarla birlikte vücuda girer. Sebzeleri...

Fincanda Kek Nasıl Yapılır?

Son zamanların en gözde tarifleri arasında yer alan fincanda kek, birçok açıdan en çok tercih edilen kek tariflerinden biridir. Her şeyden önce çok pratik...

Saçlarınıza Detoks Yapacak 10 Maske Tarifi

Saçlarınız gün boyunca pek çok şeye maruz kalır. Hava kirliliği, güneş, saçınıza kullandığınız şampuan, sprey ve kremler saçlarınızı bir süre sonra yıpratmaya başlar. Düzenli olarak...