Ana Sayfa GÜZELLİK CİLT BAKIMI Kilden Yapılan 3 Farklı Yüz Maskesi

Kilden Yapılan 3 Farklı Yüz Maskesi

0
868

Bu yazımızda sizlere kilden yapılan üç maskenin tarifini vereceğiz. Önce kullanacağınız malzemelere bir gözatalım.

Yoğurt:  Laktik asit sayesinde cildin pul pul olmasını önler. Yoğurt aynı zamanda cilt üzerinde lekelerin oluşmasını önleyen anti-bakteriyel ve anti-mantar özellikleri içerir.

Bal:  Akne ve derinin yaşlanmasını önleyen antibakteriyel ve antioksidan özelliklere sahiptir. Bal aynı zamanda gözenekleri açar. Kilin Sağlık ve Güzellikle Yararları

Yulaf:  anti-inflamatuar ve saponinler sayesinde mükemmel bir temizlik maddesidir. Hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için sorunsuz kullanılabilir.

Çay ağacı Esansiyel Yağı:  Antiseptik özellikleri bulunan Çay ağacı yağı, yağlanma, kepek ve akne tedavisi için kullanılmaktadır.

Akne için kil maskesi

Gerekli malzemeler

1 yemek kaşığı bentonit kil

1-2 yemek kaşığı su

1 yemek kaşığı yulaf

4 damla çay ağacı uçucu yağı

Yapılışı:

Küçük bir kapta bentonit kil ve yulafı birleştirin. (Bentonit kil ile çalışırken  metal kap veya kase kullanmayın lütfen.) Yayılabilir macun yapmak için yeterli su ekleyin. Çay ağacı yağından 4 damla ekleyin. 10-15 dakika yüzünüze uygulayın. Maskeyi çıkarmak için, ılık su ve bir bez ile yüzünüzü yıkayın. Bentonit Kil Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

* Not: yulafı ezmek için blendera koyun ve karıştırın. Kaba bir un oluncaya kadar karıştırın.

Nemlendirici Yoğurt Maskesi

Gerekli malzemeler

1 Yemek kaşığı bentonit kil

1 Yemek kaşığı yoğurt (ev yapımı)

Yapılışı:

Bentonit kil ve yoğurtu birleştirin. (Bentonit kil ile çalışırken metal kap veya kase kullanmayın lütfen) 10-15 dakika yüzünüze uygulayın. Maskeyi çıkarmak için ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Rhassoul Kilini Diğer Killerden Farklı Kılan Nedir?

Gözenekleri temizleyen Bal Maskesi

Gerekli malzemeler

1 Yemek kaşığı bentonit kil

1 Yemek kaşığı su

1 Yemek kaşığı ham bal

Yapılışı:

Bentonit kil, bal ve suyu birleştirin. 10-15 dakika yüzünüze uygulayın. Maskeyi çıkarmak için ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Tüm Gün Terlemek İstemiyorsanız “Kil Deodorantı” Yapın

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın