Ana SayfaHAYATYeşile Dönen Yumurta Sarısı Yenir Mi?

Yeşile Dönen Yumurta Sarısı Yenir Mi?

Yumurtanızın sarısı biraz yeşile mi döndü? Bu iştah açıcı görünmüyor olabilir, bu yüzden onu yemek yerine atmayı düşünebilirsiniz. Sarısı yeşil olan bir yumurta yemek sağlıksız mıdır?

Yumurtalar çok uzun süre veya çok yüksek bir sıcaklıkta ısıtıldığında biraz yeşil olur. Bu nedenle, haşladığınız yumurtasının sarısının yeşile dönme ihtimali yüksektir. Renkteki değişim, yumurta akı içindeki kükürt ve demir arasında gerçekleşen kimyasal bir reaksiyonun sonucudur. Ortaya çıkan yeşil demir sülfürdür ve bu genellikle yumurta sarısının kenarında gelişir. Ancak, yumurtayı çok uzun bir süre kaynatırsanız, tüm yumurta sarısı yeşile dönebilir. Yumurtanın sarısı çiğ mi pişmiş mi yenmeli?

Yumurtanın çok uzun süre kaynamasına izin vermeyerek ve yumurtalarınızı sıcaktan çıkardıktan hemen sonra soğuk suyla durulayarak yeşil yumurta sarısını önleyebilirsiniz. Yumurtaları soğuk suyla durulayarak, temel olarak sıcaktan alındıktan sonra pişirme işlemine girmekten korkuyor olursunuz. Sert haşlanmış yumurtanın yeşile dönmesini istemiyorsanız, sekiz dakika kaynatın. Biraz yumuşak olan yumurtaları tercih ederseniz, onları beş veya altı dakika kaynatın. Yumuşak haşlanmış yumurtalar için tercih edilen süre üç ila dört dakikadır. Yumurta Nasıl Pişirilirse Daha Sağlıklı Olur?

Yumurtaları nasıl saklamanız gerektiğini hep merak ediyor musunuz? Bilinmesi gereken en önemli şey onları buzdolabınızın kapısında tutmamanız gerektiğidir. Kapının içindeki bu kullanışlı küçük raf, sürekli olarak kapıyı açıp kapattığınızdan doğru değildir. Bu, yumurtaların sıcaklıktaki ani değişikliklere maruz kalmasına neden olur ve sırayla yumurtaların daha erken çürümesine neden olur. Yumurtalarınızın mümkün olduğunca uzun süre taze kaldıklarından emin olmak için, buzdolabının arkasındaki kartonda saklamanız gerekir. Bu, sabit bir sıcaklıkta kalmalarına yardımcı olacaktır. Yumurta kullanmak için 8 alternatif yol

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
459TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler