Ana SayfaHAYATEvcil Hayvanlarınızın Harika Fotoğraflarını Nasıl Çekersiniz?

Evcil Hayvanlarınızın Harika Fotoğraflarını Nasıl Çekersiniz?

Birçoğumuz evcil hayvanlarımızı ailenin bir parçası olarak gördüğümüz için, onların da harika resimlerini çekmek önemlidir! Ancak evcil hayvanlarınızın doğal fotoğraflarını çekmek için bazı hassas noktaları bilmeniz size istediğiniz kareleri çekmenize imkan tanıyacaktır.

Evcil Hayvan Portresi İçin İpuçları
Her portrede olduğu gibi, en önemli şey büyük bir pencere gibi iyi bir doğal ışık kaynağı bulmaktır. Çekim yaparken flaş kullanmak “kırmızı göz” (özellikle köpeklerle!) yaratma eğilimindedir ve evcil hayvanınızı korkutabilir veya strese sokabilir. Doğal ışıkla çekim yapmak bu endişeleri ortadan kaldıracak ve sizi güzel aydınlatılmış bir portre ile çekmenize izin verecektir. Köpek Sahibi Olmanız İçin 15 Pozitif Neden

Herhangi bir renkteki boş bir duvar, evcil hayvan portresi için harika bir fon oluşturabilir. Minimal bir zemine sahip olmak, evcil hayvanınızın fotoğrafta yıldız gibi parlamasını sağlayacaktır.

Tripod kullanın! Mükemmel bir evcil hayvan portresi almanın anahtarı sabır ve çok fazla fotoğraf çekmektir. Üçayak adı verilen ve fotoğraf makinanızı sabitleyen tripod her çekimi tutarlı tutmaya yardımcı olacaktır. Tripodu ayarlamak, odağın doğru olduğundan emin olmak ve evcil hayvanınızın yanınızda olması için ÖNCE ışığın doğru olduğundan emin olun.

Fotoğraf çekme zamanı geldiğinde evcil hayvanınızı izole edin. Aile üyelerini veya diğer hayvanları dışarıya çıkarın. Dikkat dağınıklığını azaltacak ve hayvanınızın size odaklanma yeteneklerini en üst düzeye çıkaracaktır. Evdeki Kedi Köpek Kokusu Nasıl Giderilir?

Kameraya bir hediye veya oyuncak koymak, gözlerini doğru yöne tutmak için harika bir yoldur. Ayrıca, kameranızın, resim çekmeden önce bip sesi çıkartan bir ayarı varsa, açın. Bip sesi, evcil hayvanınızın dikkatini doğru yöne çekmeye yardımcı olacaktır.

Fotoğraf çekildiğinde kesinlikle mükemmel olmak zorunda değil! İstediğiniz görünümü elde etmek için makinanızın ayar özelliklerini kullanın. Köpek Sahibinin Bilmesi Gereken Hayat Kurtarıcı İpucu

Büyük Bir Pet Snapshot İçin İpuçları
İnsanın veya başka birisinin en iyi fotoğrafları mutlu veya rahat olduğunda gerçekleşir. Evcil hayvanınızın sevdiği yerleri düşünün ve evcil hayvanınızın fotoğraflarını çekin. Eğer evcil hayvanınız köpek parkını seviyorsa, telefonunuzla ya da bir bas-çekle oradaki bazı fotoğrafları çekin. Mutlu hayvanlar harika fotoğraf verirler.

Genellikle evcil hayvanlarımızın fotoğraflarını çekerken, seviyemizden onların seviyesine kadar çekim yapıyoruz. Göz seviyelerine yaklaşmak için eğilmeyi veya oturmayı ve bu şekilde resim çekmeyi deneyin. Resimlerinizin evcil hayvanınızın bu şekilde daha çekici veya daha temsil edici olduğunu hissedebilirsiniz. İnsanların Yaptığı Köpeklerin Nefret Ettiği 11 Hareket

Evcil hayvanınızı harekete geçirmek için telefonunuzda veya kameranızda “patlama modunu” kullanmayı deneyin. Bu, çalışan veya oynayan evcil hayvanınızın fotoğraflarını çekmek için harika bir araç olabilir.

Eğer evcil hayvanınızın garip ya da aptal bir alışkanlığı varsa, henüz uyanık olup olmadığınızı görmek için sabahları yatağınızın kenarından bakmak gibi, onun bir resmini çekmeye çalışın. Evcil hayvanınızın tuhaflıklarını yakalamak onların kişiliğini yakalar ve bunlar sizin ve ailenizin sonsuza dek saklayacağınız türden resimlerdir!

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
459TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler