Ana SayfaAİLEPETEvcil Hayvanlar İçin Etkili Pire ve Kene Tozu Yapımı

Evcil Hayvanlar İçin Etkili Pire ve Kene Tozu Yapımı

Evcil hayvanlarınızı pire, kene gibi böceklerden korumak için kimyasal içeren hazır ilaçlar yerine evde kendiniz doğal ilaç hazırlayabilirsiniz.

İnanılanın aksine, pire uçamaz, ancak evcil hayvandan evcil hayvana, mobilyalardan hatta bitkilerden evcil hayvanlara geçebilir. Isırıkları kaşıntıya neden olur. Şiddetli vakalarda, hayvanlarda tüy dökülmesi, cilt iltihabı veya enfeksiyon görülebilir. Bazı kimyasal çözümler alerjik reaksiyonlara neden olabilir ve zamanla direnç geliştirilebilir. Evcil hayvanlarınızı hasta edebilecek şaşırtıcı bitkiler

Hazırlayabileceğiniz ev yapımı ilaç, böcek kovucu olarak kabul edilen dört bileşen içerir.

Okaliptüs yağı
Okaliptüs, doğal bir böcek kovucudur. Evinizdeki pireden kurtulmak için etkili bir yoldur. Pire ve diğer böceklerin dayanılmaz buldukları güçlü bir koku yayar. Bu esansiyel yağın ek bir yararı, antiseptik olmasıdır, böcek ısırıklarında cildi rahatlatabilir. Evcil hayvanlarınıza Hindistan cevizi yağı vermeniz için 10 neden

Civanperçemi tozu
Civanperçemi, anti-enflamatuar özelliklerinden dolayı yaraları tedavi etmek için kullanılan şifalı bir bitkidir. Ayrıca ağrı giderici ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Pire istilasından muzdarip hayvanlarda civanperçemi tahriş olmuş cildin iyileşmesine yardımcı olur ve kaşıntıyı durdurur. Köpek ve kendi için en sağlıklı sebze ve meyveler

Neem tozu
Neem, yüzyıllardır antiseptik, anti-bakteriyel, anti-fungal, anti-viral ve kan temizleme özelliklerinden dolayı kullanılan bir başka bitkidir. Bitkisel böcek kovucu olarak pireler, keneler, bitler, akarlar, karıncalar ve sivrisinekleri uzak tutmayı sağlar. Pudra şeklinde evcil hayvanlarda kullanılabilir. Böceklerin hızlı üremesini önler. Aynı zamanda nemlendiricidir, bu nedenle tahriş olmuş cildin iyileşmesine yardımcı olur. Kediler neden süt içemez?

Diomatik toprak
Doğal, yumuşak, silisli bir tortul kayadır. Gıda sınıfı temiz diomatik toprak insanlar ve evcil hayvanlar için zararsızdır çünkü zehir değildir. Böceklerin vücutlarını çizer ve onları susuz bırakır. Yatak böceklerine, hamam böceklerine, pirelere, kenelere, örümceklere ve diğer birçok zararlılara karşı kullanılmak üzere tescillidir.

  • Malzemeler
    20 damla okaliptüs yağı (bu yağı kediler için kullanmayın)
    Yarım bardak civanperçemi tozu
    Yarım bardak neem tozu
    1 bardak diatomik toprak

Tüm malzemeleri kapaklı bir kavanozun içinde karıştırın. Fareden zehir kullanmadan kurtulmanın 7 yolu

Hazırladığınız karışımın, evcil hayvanınızın cildine temas ettiğinden emin olmak için tüyleri ters yönde fırçalarken, omurga boyunca evcil hayvanınızın üzerine serpin.

Ayrıca karnına, bacaklarına ve kuyruğuna sürün ve her zaman cilde ulaşmasını sağlayın.

Gözleri ve burnu ile temasından kaçınmaya dikkat edin. İnsanların yaptığı köpeklerin nefret ettiği 11 hareket

Pire ve kenelerin yaygın olduğu ilkbahar ve yaz aylarında önleyici olarak ayda bir kez uygulayabilirsiniz. Ancak evcil hayvanınızı yıkarsanız tekrar aynı işlemi yapmanı gerekir.

Aktif bir istilayı tedavi etmek içinse, pireleri yok edene kadar her iki günde bir uygulayın.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler