Ana Sayfa GÜZELLİK Yüzünüze Uygun Kaş Şekli Nasıl Belirlenir?

Yüzünüze Uygun Kaş Şekli Nasıl Belirlenir?

Kaşlarınız yüzünüzü çerçevelemek ve gözlerinizi ortaya çıkarmak için çok önemlidir. Bunun için kaşınızın şeklinin nasıl olacağının belirlenmesi gerekiyor. Uzmanlar bir yüz için kaş şeklinin nasıl olacağını pratik bir yöntemle belirlemeyi başardı. Siz de bu denemeyi yapıp, kaş şeklinizin yüzünüze uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Uzunluk Belirleme
Bunu belirlemek için burun deliğinizin yanına bir kurşun kalem koyun dümdüz yukarıya doğru tutun. Düz çizgi halindeki kalemin bulunduğu yer kaşınızın başlaması gereken yerdir.

Şimdi kalemi gözünüzün bittiği yerden geçecek şekilde bir açıyla tutun. Bu açıya denk gelen yer kaşınızın bitmesi gereken yerdir.

Eğer kaşınız aslında dış köşelerden daha ileri giderse, uçlarının uzunluğunu değiştirmek için endişelenmeyin. Uzmanlar kaşlarınızı kısaltmak için tüyleri almanızı tavsiye etmiyor . Bunun yerine, onlara dokunmayın ve aşırı bir görünüm elde etmemek için yukarıya doğru tarayın.

Eğer kaşlarınız bitiş çizgisinden çok önce bitiyorsa uzatmak için çok ince bir kaş kalemi alın ve çizim yapın. Tabi düz bir çizgi yerine kaş kılları varmış gibi ince vuruşlar yapmak çok daha iyidir.

Kemerin Belirlenmesi
Kemer açılarınızın olduğu yerlerde olup olmadığını anlamak için başyangıç ve bitiş çizgilerinin tam ortasını belirleyin. Kemeriniz kalemin kaşınıza denk geldiği yerin dışında olmalıdır. Kemerin ince veya kalın olmasını önemsemeyin. Kaşınızın genel görünümü ne ise kemerin inceliği veya kalınlığı öyle kalabilir. Sadece kemerin yeri önemlidir.

İlgili Makaleler

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır?

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır? Kozmetik bölümlerinde çeşitli ticari yaşlanma karşıtı yüz...

Adaçayı Yağının Olağanüstü Faydaları

Adaçayı yağı, adaçayı bitkisi gibi çok faydalıdır. Adaçayı bitkisi, yemeklerde baharat olarak kullanılırken, çayı...

Tuz İle Cildi Ovmanın Faydaları

Tuz ile cildi ovmanın faydaları çok fazla. Güzellik endüstrisinde yaygın olarak kullanılan deniz tuzları...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,882BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
446TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kronik Ağrılar ve Migren İçin Zencefilli Gazoz Tarifi

Kronik ağrılar ve migren de tedavi için zencefil kullanılır. Evde doğal bir zencefilli gazoz hazırlayarak, zencefilin sağlık faydalarından yararlanabilir ve migren dahil kronik ağrıları...

Halıyı Yıkamadan Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Halıyı yıkamadan nasıl temizleyebilirsiniz? Kirli halınızı yıkamaya ya da silmeye zamanınız yoksa, kısa sürede halınızı tertemiz yapabilirsiniz.Özellikle kış aylarında halınızı kendiniz de yıkasanız, yıkama...

Giysilerdeki Vücut Kokusunu Gidermenin En İyi 5 Yöntemi

Giysilerdeki vücut kokusunu bazen istenmeyen bir koku olabilir. Dolabınızı açtığınızda bu kokuyu almak istemeyebilirsiniz. Eğer kıyafetleri hemen yıkamayıp bekletirseniz, bakteriler çoğalır ve yıkasanız da...

Dolaptaki Giysilerin Kırışması Nasıl Önlenebilir?

Dolaptaki giysilerin kırışması can sıkıcı bir durumdur. İşe gitmek üzereyken ya da dışarı çıkmak üzereyken, pek de hoş bir durum sayılmaz. Kıyafetleri, saklama koşulları uygun...