Ana Sayfa GÜZELLİK Yüzünüze Uygun Kaş Şekli Nasıl Belirlenir?

Yüzünüze Uygun Kaş Şekli Nasıl Belirlenir?

Kaşlarınız yüzünüzü çerçevelemek ve gözlerinizi ortaya çıkarmak için çok önemlidir. Bunun için kaşınızın şeklinin nasıl olacağının belirlenmesi gerekiyor. Uzmanlar bir yüz için kaş şeklinin nasıl olacağını pratik bir yöntemle belirlemeyi başardı. Siz de bu denemeyi yapıp, kaş şeklinizin yüzünüze uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Uzunluk Belirleme
Bunu belirlemek için burun deliğinizin yanına bir kurşun kalem koyun dümdüz yukarıya doğru tutun. Düz çizgi halindeki kalemin bulunduğu yer kaşınızın başlaması gereken yerdir.

Şimdi kalemi gözünüzün bittiği yerden geçecek şekilde bir açıyla tutun. Bu açıya denk gelen yer kaşınızın bitmesi gereken yerdir.

Eğer kaşınız aslında dış köşelerden daha ileri giderse, uçlarının uzunluğunu değiştirmek için endişelenmeyin. Uzmanlar kaşlarınızı kısaltmak için tüyleri almanızı tavsiye etmiyor . Bunun yerine, onlara dokunmayın ve aşırı bir görünüm elde etmemek için yukarıya doğru tarayın.

Eğer kaşlarınız bitiş çizgisinden çok önce bitiyorsa uzatmak için çok ince bir kaş kalemi alın ve çizim yapın. Tabi düz bir çizgi yerine kaş kılları varmış gibi ince vuruşlar yapmak çok daha iyidir.

Kemerin Belirlenmesi
Kemer açılarınızın olduğu yerlerde olup olmadığını anlamak için başyangıç ve bitiş çizgilerinin tam ortasını belirleyin. Kemeriniz kalemin kaşınıza denk geldiği yerin dışında olmalıdır. Kemerin ince veya kalın olmasını önemsemeyin. Kaşınızın genel görünümü ne ise kemerin inceliği veya kalınlığı öyle kalabilir. Sadece kemerin yeri önemlidir.

İlgili Makaleler

Saçınızda Şampuan Kokusu Nasıl Kalıcı Olur?

Pek çok insan kokusuna göre bir şampuan seçer. Amaç saçlarının şişedeki gibi kokmasını sağlamaktır....

Diş Temizleme Tozu Nasıl Yapılır?

Diş Temizleme Tozu Nasıl Yapılır? Diş macunlarının içinde sağlığa zararlı birçok madde bulunuyor. Bunlar...

Kilo Verirken Çatlak İzleri Nasıl Önlenir?

Kilo Verirken Çatlak İzleri Nasıl Önlenir? Kısa bir sürede kilo alıp veren kadınlar ve...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Arabanızın Anahtarını Başınızın Üzerinde Tutun

Arabanızı nereye park ettiğinizi hiç unuttunuz mu? O halde çözüm, uzaktan kumandalı otomatik bir araba anahtarıdır. Anahtarı havada tutup farklı arabalara doğru konumlandırarak, kısa...

Maske İle Gözlüğün Buğulanmasını Önlemek Mümkün

Maske İle Gözlüğünüzün Buğulanmasını Önlemek Mümkün. Covid 19 salgını sebebiyle hepimiz sürekli olarak maskeli geziyoruz. Maske en çok da gözlük kullananları etkiliyor çünkü buğu...

Çamaşırlarınız Gerçekten Temiz mi?

Hepimiz görünüşün aldatıcı olabileceğini biliyoruz, ancak çoğu insan çamaşırlar söz konusu olduğunda bunun ne kadar doğru olabileceğinin farkında değil. Çarşaflarınızdan spor sütyenlerinize kadar her...

Evinizde Örümcek Ağılarının Oluşmaması İçin

Açık havada bir örümcek ağı görmek sizi rahatsız etmeyebilir ama evinizdekiler aynı şekilde değildir. Örümcekler her ne sebeple olursa olsun içeri girerler. Bazen soğuk...