Ana SayfaHAYATPRATİKCam Temizleyici ile Asla Yapmamanız Gereken 7 Şey

Cam Temizleyici ile Asla Yapmamanız Gereken 7 Şey

Camlarınızı pırıl pırıl parlatan cam temizleyicilerini, evde farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Küvetinizi temizlemek dahil daha hassas yüzeylerde bile kullanım için mükemmeldir. Ancak, hassas yüzeyleri bile aşındırmadan temizleyebilen cam temizleyicisini asla kullanmamanız gereken yerler de var.

Cam temizleyicisini farklı yerleri temizlemek için de kullanıyorsanız, dikkat edin. Bazı şeyler var ki, cam temizlecisini asla buralarda kullanmamanız gerekir.Cam temizleme suyunun 10 farklı kullanımı

Bilgisayar

Cam temizleyiciler, dizüstü bilgisayarların ekranları gibi cam ekranlarda hasara neden olabilecek kimyasal bileşikler içerir. Bilgisayar ekranını temizlemenin en iyi yolu, yumuşak bir mikrofiber bez ve suyla temizlemektir. Elektronik eşyalar nasıl temizlenmeli?

Ciltle temas

Cam temizleyicileri kazara bile olsa, cildinizle temas ettirmeyin. Cam temizleyicilerdeki kimyasallar cildinizi tahriş edebilir hatta yakabilir.

Ağartıcı ile karıştırma

Bazı temizlik maddeleri vardır ki, asla birleştirilerek kullanılmamalıdır. Zaten kimyasal olan temizleyiciler, karıştırıldıklarında daha da tehlikeli olabilecek kimyasallar oluştururlar. Cam temizleyiciler amonyak içerir ve çamaşır suyu gibi ağartıcılarla karıştırılmamaları gerekir. Karıştırıldığında, ağartıcı ve amonyak, kloramin denilen zehirli bir gaz üretir, bu da sizin için tehlikelidir. Doğal cam temizleme suyu nasıl yapılır?

Granit tezgahlar

Cam temizleyicileri, belirli tezgah yüzeylerde (laminat gibi) iyi sonuçlar verebilir, ancak granit ve mermer gibi hassas taş yüzeylerde tekrarlanan kullanım, kalıcı hasara neden olabilir. Cam temizleyicilerdeki kimyasallar, tezgahın parlaklığını bozabilir. Taş tezgahlarınız için en iyi temizleyici, özel granit temizleyicilerdir.

Televizyon

Bilgisayar ekranları gibi, televizyon ekranları da cam temizleyicilerin zarar vereceği yüzeyler arasındadır. Ekrana zarar verir hatta görüntünün bozulmasına sebebiyet verebilir. TV’nizdeki lekeleri ve tozu, nemli bir mikrofiber bezle temizlemeniz daha iyidir. Televizyon ekranını temizlemenin 5 kolay yolu

Ahşap yüzeyler

Cilalanmamış ya da kaplanmamış ahşap yüzeylerde, cam temizleyicileri leke oluşturabilir.

Otomobil

Evinizin camlarını temizleyip, parlatabildiğine göre, arabanızın da camlarını cam temizleyici ile temizleyebileceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Sürüşü ciddi şekilde bozabilecek çizgiler ve sisli lekeler bırakmakla kalmaz, amonyak esaslı temizleme spreyleri, aracınızın camlarındaki renk tonunu azaltarak zamanla sıyrılabilir.Cep telefonunu temizlemek için dezenfektan sprey

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
459TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler