Ana Sayfa HAYAT Mermer Tezgahlar İçin Ev Yapımı Temizleyici

Mermer Tezgahlar İçin Ev Yapımı Temizleyici

Mermer, asitlere, alkalilere ve aşındırıcı temizleyicilere karşı savunmasızdır. Mermer yüzeylerinizi temizlemek için özel malzemeler kullanmak zorunda değilsiniz.

Sıcak Su ve Yumuşak Bez veya Süngerle Mermer Temizliği
Temizlik işi için basitçe sade bir su ve bir sünger veya yumuşak bir bez kullanın. Sıcak su iyi sonuç verir. Bu en ucuz ve en az riskli ev yapımı mermer temizleyicidir. Granit Tezgah Nasıl Parlatılır?

Mermer Temizleyici Olarak Kabartma Tozu
Mermer, kalsiyum karbonattan yapılmış yumuşak bir taştır. Kolaylıkla lekelenebilir veya çizilebilir. Asit veya amonyaklı temizleyicilerden uzak durmanız gerekir. Kabartma tozu alkalidir, bu yüzden dikkatli kullanın. Ayrıca hafif bir aşındırıcı olduğundan, sadece yağlı bölgelere nazikçe uygulayın.

Sık sık kullanmak mermerinizi bozabilir. Mermerin üzerinde bir kaç saneyeden fazla bırakmayın.

Yüzeye biraz kabartma tozu serpin. Hafifçe nemli bir bezle mermerinizi ovun. Yüzeye zarar verebileceğinden fırçalamayın.

Ardından, su ile durulayın ve havluyla kurutun. PH’yı nötralize etmek için su ile durulandığından ve çözeltinin mermer yüzeyiyle temasının uzun süre olmadığından emin olun. Tezgah Üzerindeki Yanık İzleri Nasıl Yok Edilir?

Neden Çalışıyor:
Kabartma tozu hafif bir aşındırıcı ve doğal bir dezenfektandır. Bununla birlikte, mermer yüzeylerde nazikçe kullanmaya dikkat etmeniz gerekir. Hafif bir aşındırıcı hala aşındırıcıdır.

Sirke, amonyak, bulaşık yıkama sıvısı veya diğer deterjanlar gibi sert kimyasallara kıyasla mermere hasar verme olasılığı daha düşüktür.

Mermer Temizliği Hakkında Uyarılar
1. Lekeleme ya da aşındırmayı önlemek için döküntüleri hemen temizleyin.

Mermer yüzeylerinize herhangi bir kabartma tozu veya çözünmüş fırın soda bırakmayın. Nemli bir bezle silin ve sonra su ile durulayın ve kurumaya bırakın.

2. Sirke, limon ya da diğer asitli maddeler kullanmayın. Mermer üzerinde aşınma yapabilir.

3. Mermer üzerine, örneğin amonyak, bulaşık yıkama sıvısı veya deterjanlar gibi güçlü alkalin temizleme ürünleri kullanmayın. Mutfak Tezgahı Çeşitlerinin Hangisi Daha Kullanışlı?

İlgili Makaleler

Deri Ayakkabı Nasıl Küçültülür?

Deri ayakkabı nasıl küçültülür? Rahat ve şık ama bir numara büyük bir çift deri...

Sigara Dumanının Sarı Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Poru ve sigara dumanının sarı lekeleri oluşur. Zamanla yüzeyi matlaştırır ve odadaki nem lekelenmeye...

Ev Yapımı Vazelin Tarifi

Gün içerisinde bulaşık, çamaşır, soğuk, kış derken ellerimiz birden fazla etkiye sahip oluyor. Bu...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Deri Ayakkabı Nasıl Küçültülür?

Deri ayakkabı nasıl küçültülür? Rahat ve şık ama bir numara büyük bir çift deri ayakkabınız mı var? Deri ayakkabıları küçültmek için bu basit teknikleri...

Sigara Dumanının Sarı Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Poru ve sigara dumanının sarı lekeleri oluşur. Zamanla yüzeyi matlaştırır ve odadaki nem lekelenmeye neden olabilir. Duvarlar ve diğer gözenekli olmayan yüzeyler temizlenmesi en...

Avokado İle Cilt ve Saçınız İçin Maske Yapın

Avokado İle Cilt ve Saçınız İçin Maske Yapın. Sofralarımızdaki "superfoods" olarak yer alan avokado sahip olduğu içerikler sebebiyle vücudumuzun içi olduğu kadar dışı için...

Bacaklarınız İçin Yapabileceğiniz 10 Egzersiz

Bacaklarınız İçin Yapabileceğiniz 10 Egzersiz. Egzersiz olumlu bir şeydir. Aktif yaşam tarzı hem eğlenceli hem de sizin beden ve ruh sağlığınızı geliştirir. Egzersiz rutin...