Ana Sayfa HAYAT Mermer Tezgahlar İçin Ev Yapımı Temizleyici

Mermer Tezgahlar İçin Ev Yapımı Temizleyici

Mermer, asitlere, alkalilere ve aşındırıcı temizleyicilere karşı savunmasızdır. Mermer yüzeylerinizi temizlemek için özel malzemeler kullanmak zorunda değilsiniz.

Sıcak Su ve Yumuşak Bez veya Süngerle Mermer Temizliği
Temizlik işi için basitçe sade bir su ve bir sünger veya yumuşak bir bez kullanın. Sıcak su iyi sonuç verir. Bu en ucuz ve en az riskli ev yapımı mermer temizleyicidir. Granit Tezgah Nasıl Parlatılır?

Mermer Temizleyici Olarak Kabartma Tozu
Mermer, kalsiyum karbonattan yapılmış yumuşak bir taştır. Kolaylıkla lekelenebilir veya çizilebilir. Asit veya amonyaklı temizleyicilerden uzak durmanız gerekir. Kabartma tozu alkalidir, bu yüzden dikkatli kullanın. Ayrıca hafif bir aşındırıcı olduğundan, sadece yağlı bölgelere nazikçe uygulayın.

Sık sık kullanmak mermerinizi bozabilir. Mermerin üzerinde bir kaç saneyeden fazla bırakmayın.

Yüzeye biraz kabartma tozu serpin. Hafifçe nemli bir bezle mermerinizi ovun. Yüzeye zarar verebileceğinden fırçalamayın.

Ardından, su ile durulayın ve havluyla kurutun. PH’yı nötralize etmek için su ile durulandığından ve çözeltinin mermer yüzeyiyle temasının uzun süre olmadığından emin olun. Tezgah Üzerindeki Yanık İzleri Nasıl Yok Edilir?

Neden Çalışıyor:
Kabartma tozu hafif bir aşındırıcı ve doğal bir dezenfektandır. Bununla birlikte, mermer yüzeylerde nazikçe kullanmaya dikkat etmeniz gerekir. Hafif bir aşındırıcı hala aşındırıcıdır.

Sirke, amonyak, bulaşık yıkama sıvısı veya diğer deterjanlar gibi sert kimyasallara kıyasla mermere hasar verme olasılığı daha düşüktür.

Mermer Temizliği Hakkında Uyarılar
1. Lekeleme ya da aşındırmayı önlemek için döküntüleri hemen temizleyin.

Mermer yüzeylerinize herhangi bir kabartma tozu veya çözünmüş fırın soda bırakmayın. Nemli bir bezle silin ve sonra su ile durulayın ve kurumaya bırakın.

2. Sirke, limon ya da diğer asitli maddeler kullanmayın. Mermer üzerinde aşınma yapabilir.

3. Mermer üzerine, örneğin amonyak, bulaşık yıkama sıvısı veya deterjanlar gibi güçlü alkalin temizleme ürünleri kullanmayın. Mutfak Tezgahı Çeşitlerinin Hangisi Daha Kullanışlı?

İlgili Makaleler

Aromaterapi Yastıklar Nasıl Yapılır?

Aromaterapi yastıkları yapmak kolay ve uygun maliyetlidir. Aromaterapi yastıkları ağrılı kasları, sırt veya boynu...

Kumaşlar İçin Kola Nasıl Yapılır?

Kumaşları sertleştirmek ve ütüsünün bozulmaması için kola kullanıyorsanız bu yazımızı okuyun. Kola içinde kimyasalların...

Küçük Yatak Odasını Büyük Gösterme Yöntemi

Yatak odaları evin en önemli bölümlerinden biridir. Ama günümüzde evler küçüldükleri için yatak odaları...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sebzeleri Mükemmel Kavurmanın Püf Noktası

Hayatınıza daha fazla sebze eklemek için hızlı, kolay ve cazip bir yol mu arıyorsunuz? Kavurma, ihtiyacınız olan çözüm olabilir. Yüksek ısı patlamaları sebze pişirir...

Siyatik ve Sırt Ağrısı İçin Etkili Ev İlacı

Özellikle sırt ağrısı, bir hastalığa bağlı olmadan tüm günün yorgunluğu, yanlış oturma, sürekli ayakta kalma gibi nedenlerle çok fazla kişinin şikayet ettiği bir sorundur....

Kıyafetlerdeki Tüylenme Nasıl Giderilir?

Kıyafetlerde en sık görülen problemlerden biri olan tüylenme, yıpranmaya bağlı olarak gerçekleşen bir durumdur. Tüylenme, sonucunda bir kıyafetiniz henüz yeni olsa dahi oldukça eski...

Sütyenin Çıkan Demiri Nasıl Onarılır?

Balenli sütyen kullanmak dünyanın en rahatsız işlerinden biridir. Sütyeni bir kaç kez yıkadıktan sonra balenleri (yani demirleri) kumaşı delerek dışarıya çıkmaya başlar. İşte bu...