Ana Sayfa HAYAT PRATİK Paslanmaz Çelik Lavaboya Parlaklığını Geri Kazandırın

Paslanmaz Çelik Lavaboya Parlaklığını Geri Kazandırın

Paslanmaz çelik evyeler, hala parlak oldukları sürece gerçekten güzeldir. Ne yazık ki, paslanmaz çelik kireç ve yiyecek artıkları nedeniyle parlaklığını çok hızlı bir şekilde kaybeder. Paslanmaz çeliği temizlemenize yardımcı olacak birçok pahalı ürün var, ancak bugün sizin için en ucuz ve en elzem olanı aldık. Muhtemelen mutfak dolabınızda zaten var.

Parlatma
Bu yöntem tam olarak lavabonuzu temizlemek veya dezenfekte etmek için değil, cilalamak içindir. Tabii ki, temiz bir mutfak için bunu yapmanız gerekmez, ancak mutfağınıza daha güzel görünmesini sağlar! Sadece biraz un kullandığınız için neredeyse hiç sorun. Paslanmaz çelik evye nasıl temizlenir?

İhtiyacınız olan malzemeler
Sabunlu su
Bulaşık bezi
El bezi
Un
Kağıt havlu

Yapılışı
Lavaboya uygun bir şekilde, sabunlu su ve bulaşık bezi kullanarak temizleyerek başlayın. Ayrıca, bir çeşit temizlik maddesiyle dolu bir sprey şişesi de kullanabilirsiniz.
Daha sonra düzgün şekilde kurutun! Biraz su kalsa bile, un puslu bir macun haline gelecektir ve istediğiniz şey bu değildir. Lavaboyu kurutmak için temiz ve kuru bir havlu kullanın. Kenarları ve tahliye deliğini unutmayın. Mutfak evyeleri nasıl temizlenir?

Daha sonra, lavabonun içine un serpin, böylece yüzey mümkün olduğunca örtülür. Unu ovalamak için bir kağıt havlu kullanın. Kenarları, köşeleri, musluğu ve tahliye değilini ovalayın.

Ovarken dairesel hareketler yapmaya devam edin. İşiniz bittiğinde, unu silerek temizleyin. Bu yöntemi ayda bir kez uygulayın.

İlgili Makaleler

Dondurucudan Hemen Çıkarmanız Gereken 5 Şey

Dondurucu, yemek planlaması, yaz ürünlerinin korunması ve daha fazlası için kullanışlı bir araçtır -...

Yatak Koruyucunuzu Temizlemek İçin 7 Basit Adım

Yatak Koruyucunuzu Temizlemek İçin 7 Basit Adım. Yatağınızın uzun ömürlü olması ve temiz kalması...

Odadaki Kötü Kokuyu Gidermenin Pratik Yolu

Odadaki Kötü Kokuyu Gidermenin Pratik Yolu. Evdeki odalarda hoş olmayan kokular oluşabilir. Odalardaki kötü...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Dondurucudan Hemen Çıkarmanız Gereken 5 Şey

Dondurucu, yemek planlaması, yaz ürünlerinin korunması ve daha fazlası için kullanışlı bir araçtır - ancak dikkatli değilseniz, rasgele yiyeceklerle dolu bir kara delik (veya...

Yatak Koruyucunuzu Temizlemek İçin 7 Basit Adım

Yatak Koruyucunuzu Temizlemek İçin 7 Basit Adım. Yatağınızın uzun ömürlü olması ve temiz kalması için mutlaka yatak koruyucu ped kullanmak gerekiyor. Peki yatak koruyucunuzu...

Odadaki Kötü Kokuyu Gidermenin Pratik Yolu

Odadaki Kötü Kokuyu Gidermenin Pratik Yolu. Evdeki odalarda hoş olmayan kokular oluşabilir. Odalardaki kötü kokuyu dağıtması için marketlerde fısfıslar, spreyler satılır. Ancak bunlar oldukça...

Yünlü Giysinin Kaşıntısı Nasıl Giderilir?

Yünlü Giysinin Kaşıntısı Nasıl Giderilir? Yün bir hayvanın tüylerinden elde edilir. Bazı yün türleri diğerlerinden daha yumuşaktır. Yün hassasiyetine sahip olanlar merinos ve kuzu...