Ana SayfaSAĞLIKHer Sabah Yapmanız Gereken 3 Detoks Alışkanlığı

Her Sabah Yapmanız Gereken 3 Detoks Alışkanlığı

Detoks yapmak sadece beslenme ile sınırlı değildir. Sabah alışkanlıklarınıza ekleyebileceğiz sabit uygulamalarla vücudunuza rahatlıkla detoks yapabilirsiniz. Böylece daha iyi ve sağlıklı hissedebilirsiniz. Elma sirkesi ile ayakları yıkamanın faydaları

Sağlığınızı daha da iyileştirmek ve daha iyi hissetmek için her sabah bu 3 uygulamayı hayatınıza dahil edebilirsiniz.

1. Dilinizi temizleyin
2. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra 1 bardak ılık su için
3. Sabah duş almadığınızda ayaklarınızı yıkayın

Çok basit veya tuhaf gelse de, bu 3 düzenli alışkanlık, sağlığınızı korumanıza yardımcı olacaktır. Ayaklarınıza gargara ve sirke ile bakım yapın

Dil temizleme
Dili temizleme, gece dili kaplayan toksinlerden arınmanızı sağlar. Diş fırçasıyla her sabah dişlerinizle birlikte dilinizi de temizlemeyi alışkanlık haline getirin. Ayaklardaki ölü deriden nasıl kurtulursunuz?

Bir bardak ılık su için
Güne su içerek başlamak, vücudunuzu temizlemek için en iyi yoldur. Sabah ılık su içmek, tüm gastrointestinal kanalda tam bir temizlik yapar. Ayrıca, bağırsak düzenliliğini korumak için hizmet edecek olan peristalsis’i de tetikleyecektir. Düzenli ve kapsamlı bağırsak hareketi, optimal sağlığın korunması için bir anahtardır ve güne ılık su içerek başlamak, dürtünün daima zamanında gelmesini sağlamaya yardımcı olacaktır. Ayak parmakları bağlandığında ne olur?

Ayaklarınızı yıkayın
Vücut, gece uykusu sırasında yenilenme yaşar. Çeşitli süreçler boyunca vücut çok fazla toksin ve atıktan kurtulur. Ayaklarda 7 binden fazla sinir ucu bulunur ve bu sinirler vasıtasıyla, ayaklar toksinleri en kolay ve en iyi şekilde vücuttan atma özelliği taşır. Güne ayaklarınızı yıkayarak başlamanız bu toksinlerin atılmasını kolaylaştırır. Evde ayak detoksu ve detoks pedi nasıl yapılır?

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
459TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler