Ana SayfaHAYATNASIL YAPILIR?Parlak LED'leri Nasıl Engellersiniz?

Parlak LED’leri Nasıl Engellersiniz?

Televizyonunuzda, çalar saatinizde veya yatak odanızdaki diğer aletlerde sinir bozucu parlak ışıklar, uykuya dalmayı zorlaştırabilir. Hepimizin uyumak için ortak bir ihtiyacı paylaşıyoruz, ama bu hepimizin aynı şekilde uyması anlamına gelmiyor!

Hepimiz uyku söz konusu olduğunda farklı tercihlere, ihtiyaçlara ve hassasiyetlere sahibiz. Örneğin, uykuya dalmak için gerçekten karanlık olması için bir odaya ihtiyacı olan insanlardan biriyseniz yatak odanızdaki her elektronik eşyadaki parlak LED ışıklar uykuya dalmayı zorlaştırabilir. (Özellikle cihaz kapalıyken bile yanan olanlar.)

TV’ler
Şarj
İnternet modem ve / veya yönlendirici
Alarm saatleri
Hoparlörler
Bilgisayarlar
…ve dahası!

Parlak LED’leri Nasıl Engellersiniz?
Bu çözümler çıkarılabilir olduğundan herhangi bir hasara neden olacağı konusunda endişelenmenize gerek yok. Işıkları kısmak veya tamamen engellemek isteyip istemediğinize bağlı olarak çözümlerinizi seçebilirsiniz! Bu yaratıcı çözümlerin yardımıyla, hepimiz biraz daha sağlıklı uyuyabiliriz! 🙂

Daha İyi Uyku İçin Yatak Odanızdaki Parlak LEDleri Kapatmanın 3 Kolay Yolu

1. Boyalı Bant
Kapatmak istediğiniz LED ışığın üzerine bir parça şeffaf bant yerleştirerek başlayın. Ardından ışığın parlamasını önlemek için bir miktar siyah oje veya siyah kalıcı bir kalemle bantın üzerine boyayın. (Siyah oje işaretleyiciden daha opaktır, bu yüzden ışığı tamamen engellemek istiyorsanız oje kullanmanızı tavsiye ederiz.)

Bu harika bir çözüm çünkü tamamen çıkarılabilir. Işık engelleyen bandı ne zaman çıkarmak isterseniz, hemen sıyrılabilirsiniz!

2. siyah Elektrik bandı
Bu parlak LED’leri örtmenin bir başka yolu kendi “karartma etiketlerinizi” yapmaktır! Siyah elektrik bantlarına ve bir delgiye ihtiyacınız olacaktır. Balmumu kağıdına bir parça elektrik bandı yerleştirin, daha sonra bantlanmış alandan birkaç daire çıkarmak için delik zımbası kullanın. Ve işte, karartma çıkartmalarınız yuvarlanmaya hazır!

Karartma noktanızın yapışkan tarafını yapıştırın. Hepsi bu kadar… Elektrik bandı bu amaç için mükemmeldir çünkü sökülmesi çok kolaydır. İstediğiniz zaman kolayca çıkarın!

3. Işık Karartma Etiketleri
Kapatmak istediğiniz çok sayıda parlak LED’iniz varsa, bir dizi ışık karartma etiketi alın. LED ışıkları kapatırken size birçok seçenek sunan farklı boyutlarda ve opaklık seviyelerinde 400’ün üzerinde karartma çıkartması var.
Çeşitli opaklık seviyeleri, LED ışığını kısık ya da tamamen engellemenizi sağlar.

Güvenlik İpuçları!
LED’leri kumaşla örtmeyin. Görünümünü engellemek için bu parlak ışıkların üzerine bir gömlek veya atkı atmak cazip gelebilir, ancak bu iyi bir fikir değil. Kumaş, elektronik öğenizin aşırı ısınmasına ve hatta yangın tehlikesine neden olabileceği için ısı tutma eğilimindedir.

Modeminizi veya yönlendiricinizi bir dolapta saklamayın. İnternet bağlantınızla ilgili sorunlara veya aşırı ısınmalarına neden olabilir.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler