Ana SayfaGÜZELLİKKaz Ayağı Kırışıklıkları İçin 6 Doğal Çözüm

Kaz Ayağı Kırışıklıkları İçin 6 Doğal Çözüm

Yaş ilerledikçe göz çevresinde kaz ayakları da oluşmaya başlar. Kaz ayakları, yaşla birlikte fazla mimik yapmak, güneş ve stres gibi nedenlerle erken yaşlarda da ortaya çıkabilir. Bu tür kırışıklıkların daha da artmasını önleyebilir, görünümünü hafifletebilirsiniz.

Uzun süreli güneşe maruz kalma ve doğal yaşlanma kombinasyonu, kollajen üretiminin yavaşlamasına neden olur. Kollajen üretimindeki bu azalma, ince çizgilere ve kırışıklıklara neden olur. Kaz ayakları diye adlandırılan göz kenarındaki kırışıkları önlemini alırsanız, derinleşmeden yok edebilirsiniz. Boyun kırışıklıkları nasıl önlenir?

  1. Sigara

Sigara içmek, tüm vücuda zarar verir. Cildin grimsi bir renge dönüşmesine, kırışıklıklara ve göz altındaki koyu halkalara neden olabilir. Sigarayı bırakmak, bu kırışıklıkları gözlerden uzak tutmanın en iyi yollarından biridir.

  1. Güneş

Güneşlenmek özellikle de sabah güneşine maruz kalmak sağlık açısından iyidir. Ancak fazla güneş cildin erken yaşlanmasının nedenlerinden biridir. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için, güneş kremi, şapka kullanmayı alışkanlık edinin. Yaşınızla ilgili olmayan kırışıklıkları önleyebilirsiniz

  1. Yüz masajı

Her gün göz çevresine masaj yapmayı alışkanlık haline getirin. Göz çevresine masaj yapmak kan akışını hızlandırır ve kırışıklıkların oluşmasını önler. Parmak uçlarınızla göz çevresine hafif vuruşlar yaparak masaj yapabilirsiniz. Masajın ardından ısınana kadar ellerinizi ovalayın ve avuç içlerinizi kapalı gözlerinize yerleştirin.

Bu şekilde cilt daha fazla elastikiyet ve genç bir görünüm alır, bu da kırışıklıkların oluşumunu büyük ölçüde geciktirir. Kırışıklık ve leke için yoğurt karbonat maskesi

  1. Yeşil çay

Kaz ayaklarını yok etmek için bir ipucu da çay poşetlerini kullanmaktır. Gözler için maske olarak kullanılır, çünkü gözleri rahatlatır ve gençleştirir.

Kullandığınız çay poşetlerini soğuyana kadar buzdolabında bekletin ve sonra gözlerinizin üzerine koyun. Kırışıklıkları gidermek için evde uygulanabilecek 12 öneri

  1. Patates dilimleri

Patates kırışıklıklar için özellikle tavsiye edilir. Dilimleyerek göz ve çevresine yerleştirebileceğiniz patates, cildi sıkılaştırmayı sağlayan bir etkiye sahiptir. Patates dilimlerini etkili olabilmesi için günde 10 dakika gözde bekletilmesi tavsiye edilir. Kırışıklıklar için ev yapımı maske

  1. Kuşburnu yağı

Kuşburnu yağı, iyi bir nemlendiricidir, kırışıklıkların oluşmasını önler ve oluşmuş kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler