Ana Sayfa HAYAT Plastik Kelepçe İle Harika Şeyler Yapabilirsiniz

Plastik Kelepçe İle Harika Şeyler Yapabilirsiniz

Plastik kelepçeler son yıllarda evdelerde çok fazla kullanılıyor. Bir şeyleri bağlamak ya da (geçici olarak) kırılmış nesneleri tamir etmek çok kolaydır. Plastik bağlar çok sağlamdır ve sadece bir bıçak ya da bir makasla kesildiğinde gevşeyecektir. Sık sık işe yararlar, ancak bu ipuçlarını okuduktan sonra onları daha da çok seveceksiniz!

NOT: TÜM KULLANIMLARIN VİDEOSUNU SAYFANIN ALTINDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

1. Kablolarınızı Toparlayın
Bu birçok insan için tanıdık bir problem olmalı: kablolar inanılmayacak kadar karışık. Televizyonunuz, DVD oynatıcınız ve hoparlörlerinizin hepsi aynı elektrik prizine gider ve ortada acayip bir kablo karışıklığı vardır. Kabloları bu plastik kelepçe ile bir düzene koymanız çok kolay.

2. Çekmece tutacağı yapın
Yeni çekmeceleriniz var mı, ancak onlar için henüz bir kulpunuz yok mu? Plastik kelepçeleri kullanarak geçece olarak kulp yapabilirsiniz.

3. Telefon sabitleyicisi
Telefonunuzun etrafına iki fermuarlı plastik kelepçe bağlayın ve uçlarına dayanmasına izin verin. Bu şekilde, videoları cep telefonunuzdan rahatlıkla izleyebilirsiniz.

4. Çoklu elektrik prizini asın
Bir güç şeridi etrafına iki fermuar bağı bağlayın (çok sıkı değil). Ardından, küçük ilmikler oluşturmak için zip bağlarının her birine başka bir zip bağı sarın. İki küçük kancayı dolabın içine, masanın altına veya duvarın üstüne takın ve elektrik kablosunu buraya asın. Tüm fermuarlı ipleri sıkıca çekin ve ardından uçlarını kesin.

5. Kendi klasörünüzü yapın
Bir kağıt yığınını bir arada tutmak ister misiniz? Yoksa kendi klasörlerinizi çocuklarla mı oluşturmak istiyorsunuz? İki karton parçayı, arada kalmasını istediğiniz kağıt destesiyle birlikte alın. Karton ve kağıdın deliklerini kesmek için bir perforatör kullanın ve tümüyle klasörün görünmesini istediğiniz şekilde istifleyin. Halka bağlayıcı olarak işlev görmek için her iki delikten bir plastik kelepçe geçirin. Uzun uçlarını kesin.

6. Çakmağınızı koruyun
Hiç çakmağını çantanıza soktunuz mu? Her zaman tutuşma şansı vardır, çünkü çantanız hareket eder ya da üstünde başka eşyalar olduğu için. Çakmağınızın gerçekleşmesini engellemek için bir kilidi yoksa, bir fermuar kullanabilirsiniz. Bunu çakmağın etrafına, doğrudan ateşleyicinin altına sarın. Bu şekilde, ateşleyici aşağı itilemez ve çakmağınız çantanızda tutuşmaz.

7. Fermuarınızı düzeltin
Fermuarınızın tırnağı koptu mu, ancak fermuarın kendisi hala iyi mi? Fermuarın deliğinden bir plastik kelepçe geçirin ve fermuarınızı açıp kapatabilmenizi sağlayacak küçük bir halka oluşturun.

8. Duş perdesini asın
Duş perdesi var ama asılacak halka yok mu? Bunun yerine plastik kelepçe kullanın!

9. Parmaklarınızı yakma
Tencere ve tavalarınızda metal kulplar var mı ve yanıktan kaçınmak için her zaman tutaçlarla mı uğraşıyorsunuz? Sadece tutacağın etrafına plastik bir kelepçe takın ve kapağı bununla kaldırın.

İlgili Makaleler

Telefonunuzun Ömrünü Kısaltan Hatalar

Her gün yaptığınız küçük şeyler, akıllı telefonlarınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Telefonunuzun ömrünü kısaltmamak için...

Eski Çantalara Hayat Verin

Eski Çantalara Hayat Verin. Eski deri çantalarınızı ne yapacağınızı düşünüyorsanız onlara yeniden hayat verebilirsiniz....

Cam Şişe Temizlemenin En Kolay Yolu

Cam şişelerin temizlenmesi bazen çok zor olabilir. Eğer şişe fırçası yoksa ve içinde kurumuş...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika. Devedikeni benzeri yıllık bir bitki olan aspirenin tohumlarından elde edilen aspir yağı, linoleik asit içeriği yüksek olduğunda cildiniz için...

Telefonunuzun Ömrünü Kısaltan Hatalar

Her gün yaptığınız küçük şeyler, akıllı telefonlarınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Telefonunuzun ömrünü kısaltmamak için bazı basit kurallara dikkat etmeniz gerekir.Cep telefonlarınızın uzun ömürlü olmasını...

Saçın Daha Hızlı Uzaması İçin Karbonat Şampuanı

Saçın Daha Hızlı Uzaması İçin Karbonat Şampuanı. Karbonatı sadece mutfakta hamur işleri için kullanmak, onun değerini küçümsemek olur. Karbonatın, temizlikten güzellik ürünü olarak kullanmaya...

Yeterli Protein Almadığınızı Gösteren 8 İşaret

Yeterince protein alıp alamadığınızı nasıl bileceksiniz ? Aşağıdaki işaretler sadece bunu gösterebilir. Her ne kadar besin eksikliği söz konusu olduğunda semptomların başka nedenleri olabileceğini...