Ana Sayfa HAYAT Plastik Kelepçe İle Harika Şeyler Yapabilirsiniz

Plastik Kelepçe İle Harika Şeyler Yapabilirsiniz

Plastik kelepçeler son yıllarda evdelerde çok fazla kullanılıyor. Bir şeyleri bağlamak ya da (geçici olarak) kırılmış nesneleri tamir etmek çok kolaydır. Plastik bağlar çok sağlamdır ve sadece bir bıçak ya da bir makasla kesildiğinde gevşeyecektir. Sık sık işe yararlar, ancak bu ipuçlarını okuduktan sonra onları daha da çok seveceksiniz!

NOT: TÜM KULLANIMLARIN VİDEOSUNU SAYFANIN ALTINDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

1. Kablolarınızı Toparlayın
Bu birçok insan için tanıdık bir problem olmalı: kablolar inanılmayacak kadar karışık. Televizyonunuz, DVD oynatıcınız ve hoparlörlerinizin hepsi aynı elektrik prizine gider ve ortada acayip bir kablo karışıklığı vardır. Kabloları bu plastik kelepçe ile bir düzene koymanız çok kolay.

2. Çekmece tutacağı yapın
Yeni çekmeceleriniz var mı, ancak onlar için henüz bir kulpunuz yok mu? Plastik kelepçeleri kullanarak geçece olarak kulp yapabilirsiniz.

3. Telefon sabitleyicisi
Telefonunuzun etrafına iki fermuarlı plastik kelepçe bağlayın ve uçlarına dayanmasına izin verin. Bu şekilde, videoları cep telefonunuzdan rahatlıkla izleyebilirsiniz.

4. Çoklu elektrik prizini asın
Bir güç şeridi etrafına iki fermuar bağı bağlayın (çok sıkı değil). Ardından, küçük ilmikler oluşturmak için zip bağlarının her birine başka bir zip bağı sarın. İki küçük kancayı dolabın içine, masanın altına veya duvarın üstüne takın ve elektrik kablosunu buraya asın. Tüm fermuarlı ipleri sıkıca çekin ve ardından uçlarını kesin.

5. Kendi klasörünüzü yapın
Bir kağıt yığınını bir arada tutmak ister misiniz? Yoksa kendi klasörlerinizi çocuklarla mı oluşturmak istiyorsunuz? İki karton parçayı, arada kalmasını istediğiniz kağıt destesiyle birlikte alın. Karton ve kağıdın deliklerini kesmek için bir perforatör kullanın ve tümüyle klasörün görünmesini istediğiniz şekilde istifleyin. Halka bağlayıcı olarak işlev görmek için her iki delikten bir plastik kelepçe geçirin. Uzun uçlarını kesin.

6. Çakmağınızı koruyun
Hiç çakmağını çantanıza soktunuz mu? Her zaman tutuşma şansı vardır, çünkü çantanız hareket eder ya da üstünde başka eşyalar olduğu için. Çakmağınızın gerçekleşmesini engellemek için bir kilidi yoksa, bir fermuar kullanabilirsiniz. Bunu çakmağın etrafına, doğrudan ateşleyicinin altına sarın. Bu şekilde, ateşleyici aşağı itilemez ve çakmağınız çantanızda tutuşmaz.

7. Fermuarınızı düzeltin
Fermuarınızın tırnağı koptu mu, ancak fermuarın kendisi hala iyi mi? Fermuarın deliğinden bir plastik kelepçe geçirin ve fermuarınızı açıp kapatabilmenizi sağlayacak küçük bir halka oluşturun.

8. Duş perdesini asın
Duş perdesi var ama asılacak halka yok mu? Bunun yerine plastik kelepçe kullanın!

9. Parmaklarınızı yakma
Tencere ve tavalarınızda metal kulplar var mı ve yanıktan kaçınmak için her zaman tutaçlarla mı uğraşıyorsunuz? Sadece tutacağın etrafına plastik bir kelepçe takın ve kapağı bununla kaldırın.

İlgili Makaleler

Bitki Küfü Nasıl Giderilir?

Bitki küfü, genellikle ıslak ve soğuk günlerden sonra hava ısındığında ortaya çıkar. Yaprak yüzeylerinde...

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,841BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bitki Küfü Nasıl Giderilir?

Bitki küfü, genellikle ıslak ve soğuk günlerden sonra hava ısındığında ortaya çıkar. Yaprak yüzeylerinde sarı, sonra kahverengi olan beyaz, tozlu lekeler veya yamalar olarak...

Küvetteki Lekelerden Kurtulmak İçin Sargı Bezini Deneyin

Küvetteki lekelerden kurtulmak için çok farklı yöntemler. Işıl ışıl parlayan bir küvet sahibi olmak isteyip de bunu bir türlü başaramadıysanız, küvetinizdeki lekeler, küf, kararan...

Ev Yapımı Çürük Kremi

Çürük kremi özellikle en küçük darbede tenlerinde morarıklar olan kişiler için mükemmel bir ürün. Ağrıları ve çürükleri hafifletmek için tamamen doğal bir krem ​​hazırlayabilirsiniz....

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...