Ana Sayfa HAYAT Yiyecek Dışında Buzdolabında veya Buzlukta Saklanması Gereken 11 Şey

Yiyecek Dışında Buzdolabında veya Buzlukta Saklanması Gereken 11 Şey

Buzdolabımız, onsuz yapamayacağımız bir cihazdır. Yiyeceklerimizi genellikle buzdolabında saklıyoruz. Peki buzdolabında ve buzlukta yiyecek dışında tutmamız gereken eşyalar olduğunu biliyor musunuz?

Dondurucuda:

1. Giysilere Sakız Yapışırsa
Giysinize bir sakız parçası yapışırsa panik yapmayın sadece giysiyi gece boyunca dondurucuya koyun ve ertesi gün sakızı kolayca çıkarın.

2. Kotlar
Kotunuzun yıkandıktan sonra şeklini ve rengini kaybettiğini fark etmişsinizdir. Bunun nedeni kotun yıkanıp kurutulmaması gerektiğidir. Yıkamak yerine, kotlarınızı gece boyunca dondurucuya koyabilirsiniz. Bu bakterileri öldürür, ancak kotlarınız herhangi bir renk veya şeklini kaybetmez.

3. Yastık kılıfı
Gerçekten her gün yastık kılıfını yıkamanız gerekiyor. Tabii ki neredeyse hiç kimse bunu yapmıyor, çünkü çoğumuzun buna vakti yok. Ancak yastıklarınızın her gün temiz olmasını istiyorsanız sabahları kalkarken dondurucudaki plastik bir torbaya koyabilirsiniz. İşten sonra eve döndüğünüzde, bakterleri ölmüş olacak ve yatağınızı taze, serin bir yastık kılıfıyla yeniden yaratabilirsiniz. İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

4. İnce Çoraplar
İnce külotlu çoraplarınızdaki kaçmaları önlemek için dondurucuya yerleştirebilirsiniz. Kumaştaki lifler bundan dolayı daha güçlenecek ve daha az delik ve kaçık olacaktır.

5. Mumlar
Yeni alınan mumları bir gece dondurucuya koyun. Daha sertleşecekler ve bu da onların damlamalarını önleyecektir ve balmumu da daha yavaş yanacaktır. Yani mumunuz daha dayanıklı olacak. Mum Kalıntılarını Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Buzdolabında:

1. Çiçekler
Vazodaki çiceklerin hemen solup gitmesini istemiyorsanız ve yeterince büyük bir buzdolabınız varsa bu yöntemi deneyin. Yatmadan önce çiçeklerinizi buzdolabına koyun; bu şekilde onların ömrünü uzatacaksın!

2. Zarflar
Zarfları düzgünce açmak için bir süre buzdolabına koyabilirsiniz. Soğuk, yapıştırıcıyı kırar ve bu da zarfı yırtmadan kolayca açmanızı sağlar.

3. Oje
Ojeyi soğuk ve karanlık bir yerde saklamanız gerektiğini biliyorsunuz. Bu şekilde, özellikle parlak renkler çok daha uzun süre güzel kalacaktır. Yani, en sevdiğiniz ojeyi buzdolabına koyarsanız çok daha uzun süre dayanacaktır. Kurumuş Rimel Ve Ojeler Tekrar Nasıl Canlandırılır?

4. Eyeliner
Bayanlar için bir ipucu: eyeliner’ınızı buzdolabında da saklayın. Sabahları göz kapaklarınızda kullandığınızda daha iyi çalışacağını fark edeceksiniz. Renk daha yoğun olacak, böylece siyah uygun siyah olacaktır.

5. Göz kremi
Sabah ilk işinizde gözlerinizi tazelemek için göz kreminizi buzdolabında saklayın. Krem daha uzun süre güzel kalacak ve bakteriler oluşmayacaktır. Soğuk krem gözlerinizdeki şişliği de indirecektir.

6. Güneş sonrası kremler
Güneş sonrası kullanacağınız aloe verayı buzdolabında saklayın ve öğleden sonraları güneşlendikten sonra ekstra serinletici bir etki elde edin. Güneş yanığı olmasanız bile cildinize iyi gelecektir.

İlgili Makaleler

Yaraların Hızla İyileşmesini Sağlayan Karışım

Yaraların hızla iyileşmesini sağlayan karışım. Bir yaralanma veya ameliyat sonrasında bölgenin hızla iyileşmesini sağlamak...

Kağıt Torba İçinde Mısır Nasıl patlatılır?

Kağıt Torba İçinde Mısır Nasıl patlatılır? Evinde mısır patlatmayan Türk ailesi yoktur. Mısır patlatmanın...

Dökülen Farklı Yapıştırıcıları Çıkarmanın Yöntemleri

Dökülen yapıştırıcıyı giysilerden veya halılardan çıkarmak zor, ancak imkansız değil! Bu yazıda okul tutkalı,...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Yaraların Hızla İyileşmesini Sağlayan Karışım

Yaraların hızla iyileşmesini sağlayan karışım. Bir yaralanma veya ameliyat sonrasında bölgenin hızla iyileşmesini sağlamak için esansiyel yağlarla bir karışım hazırlayabilirsiniz. Bu karışım sayesinde yaralarını...

Kağıt Torba İçinde Mısır Nasıl patlatılır?

Kağıt Torba İçinde Mısır Nasıl patlatılır? Evinde mısır patlatmayan Türk ailesi yoktur. Mısır patlatmanın farklı yöntemleri var bu yöntemlerin tümü evlerde uygulanıyor. Şimdi size...

Kuru Eller İçin El Balsamı

Kuru Eller İçin El Balsamı. Soğuk kış aylarında elleriniz kuruyor olabilir veya sık sık el yıkamanız sebebiyle ellerinizi bir türlü yumuşatamıyorsanız kalın ve kremsi...

Dökülen Farklı Yapıştırıcıları Çıkarmanın Yöntemleri

Dökülen yapıştırıcıyı giysilerden veya halılardan çıkarmak zor, ancak imkansız değil! Bu yazıda okul tutkalı, sıcak tutkal ve hatta süper tutkalın kumaş ve halıdan nasıl...