Ana Sayfa HAYAT Yiyecek Dışında Buzdolabında veya Buzlukta Saklanması Gereken 11 Şey

Yiyecek Dışında Buzdolabında veya Buzlukta Saklanması Gereken 11 Şey

Buzdolabımız, onsuz yapamayacağımız bir cihazdır. Yiyeceklerimizi genellikle buzdolabında saklıyoruz. Peki buzdolabında ve buzlukta yiyecek dışında tutmamız gereken eşyalar olduğunu biliyor musunuz?

Dondurucuda:

1. Giysilere Sakız Yapışırsa
Giysinize bir sakız parçası yapışırsa panik yapmayın sadece giysiyi gece boyunca dondurucuya koyun ve ertesi gün sakızı kolayca çıkarın.

2. Kotlar
Kotunuzun yıkandıktan sonra şeklini ve rengini kaybettiğini fark etmişsinizdir. Bunun nedeni kotun yıkanıp kurutulmaması gerektiğidir. Yıkamak yerine, kotlarınızı gece boyunca dondurucuya koyabilirsiniz. Bu bakterileri öldürür, ancak kotlarınız herhangi bir renk veya şeklini kaybetmez.

3. Yastık kılıfı
Gerçekten her gün yastık kılıfını yıkamanız gerekiyor. Tabii ki neredeyse hiç kimse bunu yapmıyor, çünkü çoğumuzun buna vakti yok. Ancak yastıklarınızın her gün temiz olmasını istiyorsanız sabahları kalkarken dondurucudaki plastik bir torbaya koyabilirsiniz. İşten sonra eve döndüğünüzde, bakterleri ölmüş olacak ve yatağınızı taze, serin bir yastık kılıfıyla yeniden yaratabilirsiniz. İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

4. İnce Çoraplar
İnce külotlu çoraplarınızdaki kaçmaları önlemek için dondurucuya yerleştirebilirsiniz. Kumaştaki lifler bundan dolayı daha güçlenecek ve daha az delik ve kaçık olacaktır.

5. Mumlar
Yeni alınan mumları bir gece dondurucuya koyun. Daha sertleşecekler ve bu da onların damlamalarını önleyecektir ve balmumu da daha yavaş yanacaktır. Yani mumunuz daha dayanıklı olacak. Mum Kalıntılarını Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Buzdolabında:

1. Çiçekler
Vazodaki çiceklerin hemen solup gitmesini istemiyorsanız ve yeterince büyük bir buzdolabınız varsa bu yöntemi deneyin. Yatmadan önce çiçeklerinizi buzdolabına koyun; bu şekilde onların ömrünü uzatacaksın!

2. Zarflar
Zarfları düzgünce açmak için bir süre buzdolabına koyabilirsiniz. Soğuk, yapıştırıcıyı kırar ve bu da zarfı yırtmadan kolayca açmanızı sağlar.

3. Oje
Ojeyi soğuk ve karanlık bir yerde saklamanız gerektiğini biliyorsunuz. Bu şekilde, özellikle parlak renkler çok daha uzun süre güzel kalacaktır. Yani, en sevdiğiniz ojeyi buzdolabına koyarsanız çok daha uzun süre dayanacaktır. Kurumuş Rimel Ve Ojeler Tekrar Nasıl Canlandırılır?

4. Eyeliner
Bayanlar için bir ipucu: eyeliner’ınızı buzdolabında da saklayın. Sabahları göz kapaklarınızda kullandığınızda daha iyi çalışacağını fark edeceksiniz. Renk daha yoğun olacak, böylece siyah uygun siyah olacaktır.

5. Göz kremi
Sabah ilk işinizde gözlerinizi tazelemek için göz kreminizi buzdolabında saklayın. Krem daha uzun süre güzel kalacak ve bakteriler oluşmayacaktır. Soğuk krem gözlerinizdeki şişliği de indirecektir.

6. Güneş sonrası kremler
Güneş sonrası kullanacağınız aloe verayı buzdolabında saklayın ve öğleden sonraları güneşlendikten sonra ekstra serinletici bir etki elde edin. Güneş yanığı olmasanız bile cildinize iyi gelecektir.

İlgili Makaleler

Külotlu Çorapların Ömrünü Nasıl Uzatırsınız

Külotlu çorapların ömrünü nasıl uzatırsınız? Rengârenk, desen desen külotlu çoraplar gardırobumuzdaki en büyük yardımcılarımız....

Bitki Küfü Nasıl Giderilir?

Bitki küfü, genellikle ıslak ve soğuk günlerden sonra hava ısındığında ortaya çıkar. Yaprak yüzeylerinde...

Elma Kabukları İçin 5 Alternatif Kullanımı

Elmayı soyulduktan sonra elma kabuklarını çöpe mi atıyorsunuz? Elma kabuklarını çöpe atmayın, evde başka...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,835BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Yemeğinizin Tadını Bozan 7 Pişirme Hatası

Yemeğinizin tadını bozan 7 pişirme hatası.. Lezzetli bir yemek iyi pişirme alışkanlıklarıyla başlar! Yemeklerinizin lezzetini bozabilecek bu 7 hatayı yapmadığınızdan emin olun. 1. Fırın Kapısını...

Meyve ve Sebze Temizleme Spreyi + 3 Bekletme Yöntemi

Meyve ve sebze temizleme spreyi çok önemlidir. Hepimiz böcek ilaçlarının zararlı olduğunu biliyoruz ve yapabildiğimiz zaman organik satın almamız gerekiyor. Peki ya taze ürünlerimizde...

Patlamış Mısır Yemeniz İçin 7 Neden

Patlamış mısır herkesin en sevdiği atıştırmalıkların başında gelir. Atıştırmalıklar genellikle kilo yapıcı ve zararlı olarak görülür. Oysa patlamış mısırın faydalarını okuyunca şaşıracaksınız. Sağlıklı bir tahıl Patlamış...

Külotlu Çorapların Ömrünü Nasıl Uzatırsınız

Külotlu çorapların ömrünü nasıl uzatırsınız? Rengârenk, desen desen külotlu çoraplar gardırobumuzdaki en büyük yardımcılarımız. Ancak özellikle külotlu çorap giymeye alışık değilseniz, veya bakımını nasıl...