Ana SayfaHAYATPRATİKBuzdolabı Lastiklerindeki Küfü Temizlemenin En Hızlı Yolu

Buzdolabı Lastiklerindeki Küfü Temizlemenin En Hızlı Yolu

Buzdolabı, genellikle çalıştığı sürece küflenmez ama imkansız da değildir. Özellikle de, bir süre evde olmayacağınız zamanlarda, buzdolabını boşaltıp kapattığınızda, geri döndüğünüzde buzdolabınızın küflenmiş olduğunu görmeniz çok yüksek ihtimaldir. Bu yöntemle, buzdolabında küfü kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Buzdolabı, bakteri ve küfün büyümesi için uygun ortamlardır. Buzdolabında açıkta uzun süre bırakılan yiyecekler, küf için idealdir. Buzdolabının içindeki hava akışından dolayı, küf kapalı olmayan diğer ürünlere de geçebilir. Hangi tür küf, hangi hastalıklara neden olur?

Buzdolabında küflenmenin en fazla görüldüğü durum ise, kapalı olduğu zamanlardır. Örneğin tatile giderken, buzdolabının içini boşaltsanız da, fişini elektrikten çektiğiniz zaman küflenme için uygun ortamı yaratmış olusunuz. Eve döndüğünüzde buzdolabınızda küflenme olduğunu görmeniz sürpriz olmaz. Küf için ev yapımı duş temizleyici

Buzdolabınız küflendiyse, bakteri ve küflerden hızlıca kurtulmanızın kolay bir yolu var.

İlk olarak buzdolabınızın içi doluysa boşaltın.

Küçük bir kaseyi suyla doldurun ve yarım limon suyu ekleyin. Limonun diğer yarısını soyun ve suya birkaç parça limon kabuğu da koyun. Dolabınızdaki nem ve küf kokusu için tebeşir

Kaseyi mikrodalgada üç dakika ısıtın.

Sonra, kaseyi buzdolabının içine koyun. Kapalı buzdolabında yaklaşık yarım saat bekletin ve buzdolabını bir bezle temizleyin.

Limon hem küfü ve bakterileri temizler hem de buzdolabınızın kokusunu değiştirir. Farklı yerlerdeki küflerle nasıl savaşılır?

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler