Ana Sayfa Ev BANYO Banyonuzun Her Zaman Temiz Kokmasının Yolları

Banyonuzun Her Zaman Temiz Kokmasının Yolları

0
1484

Tuvaletler evlerin en çok özen isteyen ve bakım gerektiren yerlerinden biridir. Temiz ve güzel kokmayan tuvaletler her zaman utanç verici olabilir. Tuvaleti kullanmak isteyen bir arkadaşınızdan özür dilemeden kapısını göstermek büyük bir rahatlıktır. Bunun için tuvaletin her zaman temiz ve güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. İşte bunun yolları:

  1. Hava spreyi kullanın

Burada dürüst olalım; hava ferahlatıcıları banyo kokularını gidermek için en iyi ya da en sağlıklı yol değildir. Ancak, güçlü kokuları sebebiyle pratik bir yoldur. Bu hava spreylerini kullanırken bir kez daha düşünün. Kısa süre etkilidir ve hayvanlar için zararlıdır. Banyo temizliğinde kullanabileceğiniz ipuçları

  1. Banyonuzu iyi havalandırın

Hiçbir şey nemli, kötü havalandırılmış banyo kokusundan daha kötü değildir. Banyonuzun her zaman dışarıdan temiz hava almasını sağlayın. Bunun çok büyük fark yaratacağını unutmayın. Banyo yaptıktan sonra mutlaka havalandırma yapın. Bunun için kapıyı açık bırakabilirsiniz. Ayrıca giderlerden kötü koku gelmemesi için giderleri banyo yaptıktan sonra temizlemeyi unutmayın. Banyoyu nemli bırakmayın.

  1. Havlular temiz ve kuru olmalı

Banyodaki kötü kokunun başlıca sebeplerinden biri de havlulardır. Havluları kuru ve temiz tutun. Kullandığınız lifleri, keseleri ve havluları kuruması için mutlaka asın. Havluları her gün değiştirin. Yıkama sırasında mümkünse çamaşır suyu kullanın ki üzerinde bulunan bakteriler ölsün. Banyodaki kötü kokular nasıl giderilir?

Havluyu kesinlikle kapının arkasına asmayın. Bu kuruma sürecini yavaşlatır. Böylece bakteriler üremeye ve kötü kokmaya başlar.

  1. Mum kullanın

Mum ısısı ve dumanı banyodaki kokuları nötralize etmeye yardımcı olabilir. Ve sanılanın aksine kokusuz mumlar kokulu olanlara göre çok daha iyi sonuç verir.

Ancak banyonuzda mum yaktığınızda gözetimsiz bırakmayın. Banyodan çıktığınız zaman mutlaka söndürün.

  1. Banyoyu temizleyin

Bazen banyo kokuları bize bir şey anlatmak ister “Ben kirliyim, temizlenmem gerekir” derler. Unutmayın banyolar düzenli olarak her gün temizlenmesi gerekir. Duşlar, banyodaki çöp, lavabolardaki lekeler kokuya neden olabilir.

Günlük olarak temizliğin yanısıra ayda iki kez derinlemesine temizlik banyonuz için yeterli olacaktır. 5 doğal antibakteriyel banyo temizleyicisi tarifi

  1. Çöpü atın

Banyodaki kötü kokunun deneni çöp kovası olabilir. Tuvalet kağıtları, pedler, ıslak mendiller durdukları zaman kokuya neden olurlar. çöp kovası çok dolmamış bile olsa her gün mutlaka boşaltın ve kovayı haftada bir gün içine yıkayın.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın