Ana Sayfa YEMEK Bıçak Kıymasını Mutfak Robotunda Yapabilirsiniz

Bıçak Kıymasını Mutfak Robotunda Yapabilirsiniz

Marketlerden kıyma almak istemiyorsanız veya evinizdeki etinizi kıyma olarak tüketmek istiyorsanız, bıçak kıyması yapabilirsiniz. Bıçak kıyması kasaplarda bıçakla yapılır ama siz mutfak robotunuzu bu işlem için kullanabilirsiniz.

Eti 2-3 santim küpler kesin: Kemikleri ve sert parçaları ya da zarları çıkarın, ancak etin yağını olduğu gibi bırakın. Et Nasıl Yumuşak Pişirilir?

Eti ve robotun bıcağını da buzluğa koyun: Parşömen ile bir fırın tepsisini kaplayın ve kestiğini etleri tek kat halinde yayın. Et tek bir tepsiye içerisine sığmazsa, iki pişirme tepsisini kullanın. Eti, yiyecek işlemci bıçağıyla birlikte dondurucuya koyun. Etin kenarları ve köşeleri sert olana kadar sadece 20-30 dakika dondurun, ancak orta kısımları halen yumuşak olmalı.

kiyma2

Etleri gruplar halinde ezin: Soğutulmuş bıçağı yiyecek işlemcisine yerleştirin. Robotu yarısından fazlasını doldurmayın. Eti 1 saniyelik darbelerle 8 ila 10 kez öğütün. Et aşağıya dolacaktır. Sıkıştığı zaman robotu durdurun. Fırında Mükemmel Biftek Nasıl Pişirilir?

Gerekirse yeniden öğütün: Öğütülmüş eti fırın tepsisine boşaltın. Parmaklarınızı hızlı bir şekilde ete sürün ve bıçakların kaçırdığı büyük parçaları içinden alın. Bunları bir sonraki etlerle birlikte gıda işlemcisine atın ve tekrar öğütün.

Eti kullanın ya da dondurun: Öğüttüğünüz eti hemen kullanabilir veya doldurabilirsiniz. Donduracaksanız eti nasıl ve hangi miktarda kullanacaksanız o miktarı poşetleri koyun. Et, Balık ve Tavuk Nasıl Çözdürülmelidir?

İlgili Makaleler

Erik Suyunun 6 Büyük Faydası

Erik suyunun 6 büyük faydası var. Bunun için farklı bir meyve suyu denemek istiyorsanız,...

Çileğin Uzun Süre Taze Kalması İçin 3 Basit Kural

Çileğin Uzun Süre Taze Kalması İçin 3 Basit Kural.. Çilekler yumuşak ve narin meyvelerdir,...

Turşunun Çabuk Bozulmaması için Ne Yapılmalı?

Turşunun Çabuk Bozulmaması için ne yapılması gerekir? Bin bir emekle kurulduktan sonra en kısa...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,876BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Geceleri Tuvaletinize Bir Diş Sarımsak Koyun

Geceleri tuvaletinize bir diş sarımsak koyun, ertesi gün temizliğinize yardımcı olsun. Böylece bakterilerin yayılmasını da önlemiş olursunuz. Bugünkü programınız tuvaleti temizlemek mi? Neyse ki,...

Beyaz Giysilerin Beyaz Görünmesi İçin

Beyaz giysilerin beyaz görünmesi için yapabileceğiniz bazı uygulamalar var. Böylece beyaz giysilerinize ilk günkü beyazlığı yeniden sağlayabilirsiniz. İşte beyaz giysilerin beyaz görünmesi için yapabilecekleriniz....

Ceviz Yemeniz için 8 Neden

Ceviz yemeniz için 8 neden var. Ceviz ayrıca dünyanın en sağlıklı gıdaları arasında yer almaktadır. Bu yazımızda neden daha fazla ceviz yememiz gerektiğini anlatacağız.1....

Erik Suyunun 6 Büyük Faydası

Erik suyunun 6 büyük faydası var. Bunun için farklı bir meyve suyu denemek istiyorsanız, erik suyu mükemmel bir seçenektir. Erik suyu, sağlığınızı iyileştirmek için...