Ana Sayfa YEMEK Bıçak Kıymasını Mutfak Robotunda Yapabilirsiniz

Bıçak Kıymasını Mutfak Robotunda Yapabilirsiniz

Marketlerden kıyma almak istemiyorsanız veya evinizdeki etinizi kıyma olarak tüketmek istiyorsanız, bıçak kıyması yapabilirsiniz. Bıçak kıyması kasaplarda bıçakla yapılır ama siz mutfak robotunuzu bu işlem için kullanabilirsiniz.

Eti 2-3 santim küpler kesin: Kemikleri ve sert parçaları ya da zarları çıkarın, ancak etin yağını olduğu gibi bırakın. Et Nasıl Yumuşak Pişirilir?

Eti ve robotun bıcağını da buzluğa koyun: Parşömen ile bir fırın tepsisini kaplayın ve kestiğini etleri tek kat halinde yayın. Et tek bir tepsiye içerisine sığmazsa, iki pişirme tepsisini kullanın. Eti, yiyecek işlemci bıçağıyla birlikte dondurucuya koyun. Etin kenarları ve köşeleri sert olana kadar sadece 20-30 dakika dondurun, ancak orta kısımları halen yumuşak olmalı.

kiyma2

Etleri gruplar halinde ezin: Soğutulmuş bıçağı yiyecek işlemcisine yerleştirin. Robotu yarısından fazlasını doldurmayın. Eti 1 saniyelik darbelerle 8 ila 10 kez öğütün. Et aşağıya dolacaktır. Sıkıştığı zaman robotu durdurun. Fırında Mükemmel Biftek Nasıl Pişirilir?

Gerekirse yeniden öğütün: Öğütülmüş eti fırın tepsisine boşaltın. Parmaklarınızı hızlı bir şekilde ete sürün ve bıçakların kaçırdığı büyük parçaları içinden alın. Bunları bir sonraki etlerle birlikte gıda işlemcisine atın ve tekrar öğütün.

Eti kullanın ya da dondurun: Öğüttüğünüz eti hemen kullanabilir veya doldurabilirsiniz. Donduracaksanız eti nasıl ve hangi miktarda kullanacaksanız o miktarı poşetleri koyun. Et, Balık ve Tavuk Nasıl Çözdürülmelidir?

İlgili Makaleler

Et Nasıl Dondurulmalı ve Çözdürülmeli?

Son dakikada akşam yemeği için ne yiyeceğine karar verenlerden biri misiniz? O zaman muhtemelen...

Etinizin Nasıl Piştiğinizi Parmağınızla Anlayabilirsiniz

Etiniz pişirilirken nasıl piştiğini test etmek için iki temel yöntem vardır. Ya bir et...

Donmuş Eti 5 Dakikada Çözen İlginç Yöntem

Buzluğa attığımız etleri yemeğe koymadan ya da pişirmeden önce çözdürmemiz gerekir. Bunun için ya...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,338BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Lavanta Yağının Faydaları

Lavanta esansiyel yağının sağlık yararları, ağrıyı dindirmek, sinir gerginliği ortadan kaldırmak, kafa derisi ve cildi dezenfekte etmek, kan dolaşımını artırmak ve solunum problemleri tedavi...

Ayak Kemiği Çıkıntısı için Ameliyatsız Doğal Tedavi Yöntemleri

Ayak kemiği çıkıntıları zamanla gelişen ve hem estetik açıdan hem de sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurabilen bir rahatsızlıktır. Genetik olduğu kadar, yanlış ayakkabı seçiminden,...

Evde Parfüm Yapmak Mümkün mü?

Parfüm bütün kadınların ayrılmaz parçasıdır. Güzel kokmak, güzel görünmenin ve bakımlı olmanın nişanesi gibidir adeta. Kimi çiçeksi kokuları tercih ederken, kiminin tercihi baharatlı kokulardır....

Fotoğrafları Duvara Asmanın Pratik Yolları

Çerçeveli fotoğrafları ya da resimleri evinizin duvarlarına asmak, büyük bir görsel etki oluşturmanın en basit yollarından biridir ve kişisel stilinizi ve hikayenizi sergilemek için...