Ana SayfaHAYATKış İçin Biberleri Saklama Yöntemleri

Kış İçin Biberleri Saklama Yöntemleri

Biberleri kış mevsiminde kullanmak için birçok yol var. Biz size en yaygın üç tanesini vereceğiz.

Biber Konservesi
Biber konservesi yapmak zor değildir (konserve için herhangi bir biber türü kullanabilirsiniz) ve bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Biberleri suda konserve etmeyi tercih edebilir veya biberlere turşu suyu koyabilirsiniz. Yazın yapılacak konserveler

Biber suyunu suyla denemek istiyorsanız, basınçlı bir tencereye ihtiyacınız olacaktır.

Daha önce hiç konserve yapmayı denemediyseniz veya basınçlı tencere almak istemiyorsanız , biber turşusu yapmayı deneyin. Biber turşusu konservesi için herhangi bir özel ekipmana ihtiyacınız yoktur ve bu süreç turşu ile aynıdır.

Biberlerin Dondurulması
Dondurma, tüm biber türlerini korumanın başka bir yoludur ve çok kolaydır. Biberleri dondurarak saklamak konserve yapmaktan daha az zaman alır, ancak dondurucuda uzun süre saklamak için yeterli alana sahip olmanız gerekir. Bir tutam kırmızı biber sizi nelerden korur?

Biberleri kış kullanımı için dondurmak için, iki bölün, sapları ve tohumları çıkarın. Biberleri bir fırın tepsisi kağıdına koyun, böylece birbirlerine dokunmamalarını sağlayın, sonra onları yaklaşık 15-30 dakika dondurun.

Bu sistem biberlerin birbirine yapışarak donmalarını önler. Dondurulmuş biberleri dondurucu poşetlerinde veya başka bir dondurucu kasesinde saklanabilir. Kapları dondurucuya koymadan önce etiketlemeyi unutmayın. Evde pul biber nasıl yapılır?

Kurutulmuş Biber
Her türlü biber, kış kullanımına göre kurutulabilir ve saklanabilir. Biber kurutmanın güzel tarafı, fazla miktarda depolama veya dondurucu alanına ihtiyaç duymamanızdır. Biberler bir kurutucuda veya en düşük ayardaki fırında kurutulabilir.

Biber ne kadar kalınsa kuruması o kadar uzun sürer. Biberleri kesebilir ve tohumları kurutmadan önce çıkarabilir veya bütün biberleri kurutabilirsiniz.

Kuru acı biberi daha sonra ezerek kırmızı pul biber yapabilirsiniz. Biberleri kış kullanımı için saklamak biraz zaman alabilir, ancak bütün kış boyunca bahçedeki taze biberlerin tadını çıkarmaya kesinlikle değer.Kışlık kuru patlıcan ve biber nasıl yapılır?

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler