Ana Sayfa HAYAT Tezgah Üzerindeki Yanık İzleri Nasıl Yok Edilir?

Tezgah Üzerindeki Yanık İzleri Nasıl Yok Edilir?

0
3829

Tezgah üstü, günlük kullanım ve ihmala maruz kalan en ağır kullanılan ev yüzeyleri arasındadır. Boyama ve yüzeydeki yanık izleri gibi sorunlar kalıcı bir sorundur ancak tezgahların üzerindeki yanık izini çıkarmak zor değildir. Bazı temel talimatları takip etmeniz ve her türlü lekenin tedavisinde sistematik bir yaklaşımı bulunmanız gerekir.

Not: Yanma nedeniyle tezgah üstü koyuluk derecesi, farklı malzeme türleri arasında değişiklik gösterir. Beyaz zemin bir yanık izini gizlemek için çok zor olurken, mermer yüzeyleri muamele etmek daha sıkıcıdır. Granit ve koyu mermerler, arka plan daha koyu bir renk ve kendinden desenli olduğu için yanık izlerini daha kolay gizlerler. Granit Tezgahlar Nasıl Temizlenir?

Adım 1 – Yüzeyi hazırlayın
Sıcak su ve birkaç damla herhangi bir ev sabunu kullanarak bir çözelti oluşturun. Küçük bir halı parçasını ve kalın bir kumaşı bu çözeltinin içinde ıslatın. Nemli, ancak ıslak olmamalı. Yanmış alanı bu bezle silin. Böylece yanmış alan etrafında bulunan küçük çöp ve birikimleri alacaktır. Mutfak Tezgahlarını Temizlemenin Püf Noktaları

Adım 2 – Yanmış bölgenin rengini düzeltme
Lütfen bu işlem öncesinde tezgahınızın kimyasal olarak muamele edilip edilmediğini kontrol edin. Öyleyse, bu teknik çok yararlı olmayacaktır.

Normal, beyaz renkli diş macununu yanık izi üzerine sıkın. Ardından, yumuşak bir bez kullanarak üzerini ovalayın. Bunun için eski bir diş fırçasını da kullanabilirsiniz. Birçok kişi daha yumuşak malzemeler için bu tekniği önerse de, kahverengimsi tezgah üstü yanık izlerini gidermek için yararlıdır.Mutfak Tezgahı Çeşitlerinden Hangisi Daha Kullanışlı?

Adım 3 – Yanık Alanları Cilalama
Yukarıdaki teknik, yanma izinin renk değişimini tamamen etkisizleştirebilir veya sağlamayabilir. Bununla birlikte, düzgün bir şekilde gizlendiğinden emin olmak için, özel katı yüzey tezgahı temizleyicisi kullanmanız gerekir. Özel temizleyiciler, granit veya mermer gibi tüm ortak, katı yüzey tezgahı için perakende olarak satılmaktadır. Her biri temel olarak özel olarak formüle edilmiş çözeltiler ve uygulamalar fırçaları içeren bir kittir. Bu uygulamayı renk değişikliği kaybolana kadar tekrar tekrar ovarak uygulayın. Mermer Üzerindeki Lekeler Nasıl Çıkar?

Daha sonra, yanan bölgeyi kum zımparası ile zımparalayın. Bu yanık bölümlerin renginin tamamen açılmasını sağlayacaktır.

4. Adım – Bazı Temel Önlemleri Alın
Nemin cilayı nötralize edebileceğinden parlatılmış yüzeyin hemen suya maruz kalmamasına dikkat edin. Ayrıca, işlemin yapıldığı alan birkaç gün boyunca yağlı gıdalardan korunmalıdır. Çünkü kiri bu alana yapışabilir ve yine tezgahın görüntüsünü bozabilir. Granit Tezgah Nasıl Parlatılır?