Ana SayfaHAYATNASIL YAPILIR?Tiger Balm (Kaplan Yağı Kremi) Evinizde Neden Bulunmalı?

Tiger Balm (Kaplan Yağı Kremi) Evinizde Neden Bulunmalı?

Eski insanların çok iyi bildiği ancak günümüzde pek adı geçmeyen bir ürün kaplan yağı kremi veya kaplam balsamı. Balsam Çin’den geliyor ve neredeyse bir buçuk yüzyıldır satılıyor! 1870 yılında Çinli bitkisel bilimci Aw Chu Kin tarafından icat edildi ve gerçek bir mucize ürün olarak hala kullanılıyor.

Cildinize bir miktar kaplan kremi sürdüğünüzde, özellikle ağrıyan kollarınız veya bacaklarınız varsa, rahatlatıcı olan sıcak bir his yaratır. Yine de, balsamı sadece ağrı kesiciden çok daha fazlası için kullanabileceğinizi biliyoruz. Bir liste yaptık!

İçinde neler var?
Nane yağı, cajeput yağı, kafur, mentol, karanfil yağı ve diğerleri… Antibakteriyel İlk Yardım Merhemi

Diğer kullanımları
Haşereler: Evinizde haşarat ve böceklerin çıktığı yerler varsa, bir miktar kaplan balsamı kullanmayı deneyin. Balsamı yaratıkların içeri girmek için kullandığı noktalara sürün. Balsamın kokusu uzak durmalarını sağlar!

Ter kokuları: Ter kokuyorsanız vücudunuzun kokulu kısımlarına balsamla ovalayabilirsiniz. Mentolün kokusu vücut kokusunu maskeleyecektir.

Ellerinizdeki boya lekelerini çıkarın: Ne kadar dikkatli olursanız olun, resim yapıyorsanız elinizde boya bulaşacaktır. Üzerlerine biraz balsam sürün ve lekeleri bir bez kullanarak silebilirsiniz!

Boğaz ağrısı: Boğaz ağrısının başladığını hissettiğinizde, boğazınıza bir miktar kaplan balsamı sürtmeyi deneyin. Aynı zamanda daha rahat nefes almanıza yardımcı olacağını göreceksiniz. Ecza Dolabında Bulunması Gereken Şifa Merhemi

Tıkanmış burun: Kaplan balsamı bol miktarda mentol içerir, yani burnunuz tıkalı ise burun deliklerine biraz sürün. Özgürce nefes almanıza yardımcı olabilir. Önemli: Mukoza zarlarına sürtmeyin, çünkü bu tahrişe neden olabilir.

Baş ağrısı: Başınızda ağrı varsa şakaklarınıza balsam sürün ve baş ağrısının kaybolduğunu fark edeceksiniz.

Küflü kıyafetler: Gardırobunuza küçük bir kaplan balsamı yerleştirin. Balsam, ayakkabılarınızın ve giysilerinizin tekrar taze kokmasını sağlayacak ve ayrıca güveleri uzak tutacaktır.

Sivrisinek ısırıkları: Sivrisineğin ısırdığı ve kaşınan yere kaplan balsamı sürün kaşıntı yok olacaktır.

İshal veya kabızlık: Bir miktar balsamı göbek etrafınıza sürün ve bu alanı birkaç dakika boyunca elinizle örtün. Hemen bir rahatlama farkedeceksiniz. Ev Yapımı En İyi 3 Yanık Merhemi Tarifi

Etiketlerin çıkartılması: Etiketlerin kolay çıkarılması için üzerine balsam sürün. Hemen çekip çıkarın!

Eklem ağrıları: 2007’de İskandinavya’da yapılan bir çalışmada kan akışını hızlandırdığı görüldü. Masa başı bir işiniz var ve eve geldiğinizde her yeriniz ağrıyor mu? Kremle ağrıyan bölgeye masaj yapın. Değişikliği farkedeceksiniz.

Mobilyaları koruyor: Evcil hayvan besliyorsunuz ve mobilyalarınıza zarar mı veriyor? Mobilyanıza biraz ‘tiger balm’ sürün. Kokusundan nefret ettiklerinden bir daha yaklaşmayacaklardır. Ev Yapımı Ağrı Giderici Krem

Ayak ağrısına iyi gelir: Ayağınızın altında çeşitli nedenlerden dolayı ağrı mı hissediyorsunuz? Hemen kan akışınızı hızlandıracak olan ‘tiger balm’ı ayağınızın altına uygulayın.

Ayak üşümesini uzun vadede geçiriyor: Ayağı hep üşüyenlerden misiniz? Düzenli olarak ayağınıza ‘tiger balm’ sürerseniz ayağınızın eskisi gibi üşümediğini göreceksiniz.

Bulantıya iyi geliyor: Seyahat ederken midesi bulananlardan mısınız? Yanınızda ‘tiger balm’ taşıyın. Kokusunu içinize çekince bulantınız geçecektir.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
459TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler