Ana Sayfa HAYAT PRATİK Ekmek Kızartma Makinası Nasıl Temizlenir?

Ekmek Kızartma Makinası Nasıl Temizlenir?

0
557

Ekmek kızartma makinasını en son ne zaman temizlediniz? Çoğumuz günlük olarak kullansak bile ekmek kızartma makinasının temizlenmesi gerektiğini düşünmeyiz. Sadece ekmek kızartıyoruz diye düşünüp, ihmal edebiliriz. Oysa ekmek kızartma makinasını temizlemek hiç de uzun ve zor bir iş değildir. Temizlemeye başladığınız zaman ekmek kızartma makinasının ne kadar kirlendiğini görüp şaşırabilirsiniz. Kızarmış Ekmek Bağırsaklarınız İçin Gerçekten Faydalı mı?

1İhtiyacınız olan malzemeler:

Küçük pasta fırçası

Sıcak sabunlu su

Kuru çanak havlu

Nemli çanak havlu

(paslanmaz çelik için) Sirke

Yapılışı:

Temizlik işlemine başmadan önce ekmek kızartma makinasını fişten çekin ve kesinlikle soğuk olduğuna emin olun. Ekmek kırıntılarıyla dolu olabileceği için temizlik işlemini, bir masa veya lavabo ya da çöp kutusunun yanında yapmanızda fayda var.

 

2Öncelikle kırıntıları toplayan tepsiyi dışarıya çıkarın ve içinde biriken kırıntıları temizleyin. Eğer kızartma makinasında kırıntı tepsisi yoksa o zaman makinayı başaşağı getirin ve sallayarak içindeki kırıntıları dökün. Mutfakta Size Yardımcı Olacak 12 Parlak Fikir

Tepsi içindeki kırıntıları döktükten sonra ılık sabunlu suyu ile yıkayın ve tekrar monte etmeden önce iyice kuruduğundan emin olun.

Zor ulaşılabilecek köşeler için küçük bir pasta fırçası kullanabilirsiniz.

 

Yumuşak, nemli bir bezli sabunlayarak dış bölümlerini silin. Silme işlemi sırasında ekmekleri içeriye çeken topuzları unutmayın.

Ekmek kızartma makinası paslanmaz çelik ise o zaman temiz bir bez ve sirke ile silin. Böylece yeniden pırıl pırıl olacaktır.

Temizleme işleminin ardından kırıntı tepsisini yerine koyun. Yeni kızartmalar için makinanız hazırdır.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın