Ana Sayfa HAYAT Halılarınız Derinlemesine Nasıl Temizlenir?

Halılarınız Derinlemesine Nasıl Temizlenir?

Halılar sürekli üzerinde olduğumuz için en çok kirlenen yerlerden biridir. Halınız üzerinde derin temizlik yapmak isterseniz sadece doğal ürünler kullanarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyacınız olan şey: sirke, tuz, kabartma tozu ve boraks

Ekipman: Elektrik süpürgesi ve buharlı halı temizleyicisi.

Yapılışı

1. Elektrik süpürgesi : Halınızın üzerini elektrik süpürgesiyle iyice süpürün. Halıdan sigara yanığı nasıl çıkarılır?

2. 1/4 su bardağı tuz, 1/4 fincan boraks ve 1/4 fincan sirke karıştırın. macun kıvamında bir karışım elde edeceksiniz. Bu macunu halının lekeli gibi görünen bölümlerine sürün. Macun tamamen kuruyuncaya kadar birkaç saat boyunca halı üzerine kalmasına izin verin ardından elektrik süpürgesiyle alın. Halıdan koltuk ayağı izleri nasıl giderilir?

3. Buharlı temizleyiciyi çalıştırın. Neden buharlı temizleyici kullandığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Halınızı temizlemek için kimyasal maddeler kullanılmadığı için halı üzerinde akarların ölmesi için bu adımı uygulamanız gerekiyor.

4. Halı şampuğunu atlayın. Sıcak su, sadece halının üzerinden en fazla kiri alabilir, sadece makinenizi gerçekten sıcak su ile doldurduğunuzdan emin olun. Yıkanan veya silinen halılardaki sarı lekeler nasıl giderilir?

5. Özellikle kirli halılarınız varsa, derin derin temizlik için 2,5 litre suya 1 fincan beyaz sirke ekleyebilirsiniz. Halıdaki pas lekesi nasıl çıkarılır?

6. Çoğu makinenin 2 modu vardır. Önce bir düğmeye bastırın ve sıcak suyu bırakın ve ikincisi düğmeyi serbest bırakın ve suyu tekrar emer. İkinci modda zamanınızın 3 / 4’ünü kullanın. Halıyı ıslatın ve mümkün olduğunca halıyı kurutmak için üç dört kez üzerine bırakın. Solan halıların rengi nasıl geri getirilir?

7. Halıların tamamen kurumasını bekleyin. Çoğunlukla kuru olduktan sonra mobilyaları üzerine koyabilirsiniz. Ancak ıslak halı üzerine herhangi bir leke olmasını istemiyorsanız mobilyaların bacaklarına alüminyum folyo koyabilirsiniz. Halıdaki çay ve kahve lekeleri nasıl çıkarılır?

İlgili Makaleler

Balonlu Naylon ile Yapılacak 10 Şey

Balonlu naylon eşyaları sarmak dışında çok daha farklı şeyler için kullanılabilir. Yazımızı okuyunca balonlu...

Himalaya Tuz Bloğu Kullanımı ve Bakımı

Unutmayın: Bir pembe himalaya tuz bloğu satın aldığınızda, kullanım ve bakım talimatları her zaman...

Evdeki Rutubetten Kurtulmak İçin Çözümler

Evdeki Rutubetten Kurtulmak İçin Çözümler. Evinizde nem fazlaysa, duvarlarda küf ve hoş olmayan kokuyla...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kirli Fırın Tellerini Temizlemek İçin Şaşırtıcı Yol

Kirli fırın tellerini temizlemek kadınların kabusudur. Bu ince telleri çok kolay değildir. Bu yazımızda fırın raflarını temizlemenin basit ve şaşırtıcı bir yolunu anlatacağız.İhtiyacın olacak...

Balonlu Naylon ile Yapılacak 10 Şey

Balonlu naylon eşyaları sarmak dışında çok daha farklı şeyler için kullanılabilir. Yazımızı okuyunca balonlu naylonun kışın sizi nasıl sıcak tutabileceğini, sert yüzeylerin oturulması rahat...

Mikrofiber Bezleri Farklı Amaçlar İçin Kullanabilirsiniz

Mikrofiber bezler birkaç yıldır temizlik malzemeleri arasında en değerli araçlarından biri oldu! Bu süper emici bezler neredeyse tüm temizlik işlerini kolaylaştırır ve fonksiyonlarına göre...

Kokulu Ev Yapımı Sirkeli Yumuşatıcı Yapımı

Sirke harika bir yumuşatıcıdır. Ancak bir çok kişi sirke kokusunu sevmediği için veya kokunun giysilerinde kalabileceğini düşündüğü için kullanmak istemiyor. Bir çok kişi de...