Ana Sayfa HAYAT Halılarınız Derinlemesine Nasıl Temizlenir?

Halılarınız Derinlemesine Nasıl Temizlenir?

Halılar sürekli üzerinde olduğumuz için en çok kirlenen yerlerden biridir. Halınız üzerinde derin temizlik yapmak isterseniz sadece doğal ürünler kullanarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyacınız olan şey: sirke, tuz, kabartma tozu ve boraks

Ekipman: Elektrik süpürgesi ve buharlı halı temizleyicisi.

Yapılışı

1. Elektrik süpürgesi : Halınızın üzerini elektrik süpürgesiyle iyice süpürün. Halıdan sigara yanığı nasıl çıkarılır?

2. 1/4 su bardağı tuz, 1/4 fincan boraks ve 1/4 fincan sirke karıştırın. macun kıvamında bir karışım elde edeceksiniz. Bu macunu halının lekeli gibi görünen bölümlerine sürün. Macun tamamen kuruyuncaya kadar birkaç saat boyunca halı üzerine kalmasına izin verin ardından elektrik süpürgesiyle alın. Halıdan koltuk ayağı izleri nasıl giderilir?

3. Buharlı temizleyiciyi çalıştırın. Neden buharlı temizleyici kullandığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Halınızı temizlemek için kimyasal maddeler kullanılmadığı için halı üzerinde akarların ölmesi için bu adımı uygulamanız gerekiyor.

4. Halı şampuğunu atlayın. Sıcak su, sadece halının üzerinden en fazla kiri alabilir, sadece makinenizi gerçekten sıcak su ile doldurduğunuzdan emin olun. Yıkanan veya silinen halılardaki sarı lekeler nasıl giderilir?

5. Özellikle kirli halılarınız varsa, derin derin temizlik için 2,5 litre suya 1 fincan beyaz sirke ekleyebilirsiniz. Halıdaki pas lekesi nasıl çıkarılır?

6. Çoğu makinenin 2 modu vardır. Önce bir düğmeye bastırın ve sıcak suyu bırakın ve ikincisi düğmeyi serbest bırakın ve suyu tekrar emer. İkinci modda zamanınızın 3 / 4’ünü kullanın. Halıyı ıslatın ve mümkün olduğunca halıyı kurutmak için üç dört kez üzerine bırakın. Solan halıların rengi nasıl geri getirilir?

7. Halıların tamamen kurumasını bekleyin. Çoğunlukla kuru olduktan sonra mobilyaları üzerine koyabilirsiniz. Ancak ıslak halı üzerine herhangi bir leke olmasını istemiyorsanız mobilyaların bacaklarına alüminyum folyo koyabilirsiniz. Halıdaki çay ve kahve lekeleri nasıl çıkarılır?

İlgili Makaleler

Gardırobun Nemini Almanın Pratik Yolu

Lezzetli yemekler yapılan pirinci, telefon suya düştüğünde nemini almak için kullanmak çok bilinen bir...

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz. Hidrosoller, hidrolat olarak da anılır, çiçek veya bitki özsuları,...

6 Mutfak Eşyasının Ucuzunu Almayın

6 mutfak eşyasının ucuzunu almayın. Daha ucuz bir mağazadan çok daha ucuz bir ürün...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,811BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Gardırobun Nemini Almanın Pratik Yolu

Lezzetli yemekler yapılan pirinci, telefon suya düştüğünde nemini almak için kullanmak çok bilinen bir uygulamadır. Aynı yöntemi, gardırobun nemini almak ve kıyafetlerin güzel kokması...

Magnezyum Eksikliğini Süper Toplarla Giderin

Magnezyum eksikliğini süper toplarla giderin. Magnezyum, insan sağlığı için en önemli besin öğelerinden biridir. buna rağmen insanların yüzde 80'inde magnezyum eksikliği olabilir. Magnezyum eksikliği,...

Gri Saçlar Nasıl Parlaklaştırılır?

Gri saçlar nasıl parlaklaştırılır? Gri saçlar kuru olma eğiliminde olduğu doğrudur ve bazı durumlarda, kafa deriniz daha az nem üretiyorsa sert, kırılgan ve zayıf...

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz. Hidrosoller, hidrolat olarak da anılır, çiçek veya bitki özsuları, distile özsuları veya bitki suları olup damıtma işleminin su içeren...