Ana Sayfa YEMEK Yemeklerdeki Yağ Oranını Azaltmanın 7 Yolu

Yemeklerdeki Yağ Oranını Azaltmanın 7 Yolu

Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak yemeklerinizdeki fazla yağ oranından kolayca kurtulabilirsiniz.

1-Yemekleri daha az yağ ile doğru şekilde pişirmek adına yapışmaz bir tava alınız. Bu şekilde yemeklere ekleyeceğiniz 90 kalorilik bir yemek kaşığı yağı kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

2-Özellikle ızgara, buharda pişirme ve fırında pişirme yöntemlerini tercih ediniz. Kızartmalardan mümkün olduğu kadar uzak durunuz.

3-Sıvı yağları püskürtme tekniği ile kullanmaya özen gösteriniz. Sıvı yağı direkt olarak dökmek yerine spreyleyerek kullanın. Bunun yumurta fırçası kullanarak yapabilirsiniz. Bu yağ miktarını önemli ölçüde azaltacaktır.

4-Salata ve ya soslara mayonez yerine yoğurt ekleyiniz. Yağ yerine süzme yoğurt kullanıp daha güzel lezzetler yakalayabilirsiniz.

5-Etli yemeklerde ayrıca yağ kullanmayınız. Etin üzerinde görünmekte olan yağları da yemeğinizi hazırlamadan önce ayırınız. Etin lifleri arasında yer alan yağlar sizin için yeterli olacaktır.

6-Tavuk ya da hindi pişirecekseniz derilerini ayırmayı unutmayınız. Bu et türlerinde en fazla yağ derilerinde bulunuyor.

7- Balığı parşömen kağıdına ya da alüminyum folyoya sararak pişiriniz. Bu şekilde pişirdiğinizde daha az yağ kullanabilirsiniz. Bu sayede lezzetini de korumuş olacaksınız.

Bu belirttiğimiz 7 yöntemle yemeklerdeki yağ oranınız önemli ölçüde azaltmış olacaksınız. Bu daha sağlıklı bir yaşam ve yemeklerden alacağınız keydi de arttırmış olacaktır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Magnezyum Eksikliğini Süper Toplarla Giderin

Magnezyum eksikliğini süper toplarla giderin. Magnezyum, insan sağlığı için en önemli besin öğelerinden biridir....

Makarna Haşlama Suyunu Kullanmanın 10 Yolu

Makarna haşlama suyunu kullanmanın 10 yolu. Lezzetli makarnalar pişirdikten sonra, makarnayı haşladığınız suyu dökmeyin,...

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır?

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır? Yumurta tozu elinizde fazla yumurta varsa yapmak için iyi bir...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,808BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Gardırobun Nemini Almanın Pratik Yolu

Lezzetli yemekler yapılan pirinci, telefon suya düştüğünde nemini almak için kullanmak çok bilinen bir uygulamadır. Aynı yöntemi, gardırobun nemini almak ve kıyafetlerin güzel kokması...

Magnezyum Eksikliğini Süper Toplarla Giderin

Magnezyum eksikliğini süper toplarla giderin. Magnezyum, insan sağlığı için en önemli besin öğelerinden biridir. buna rağmen insanların yüzde 80'inde magnezyum eksikliği olabilir. Magnezyum eksikliği,...

Gri Saçlar Nasıl Parlaklaştırılır?

Gri saçlar nasıl parlaklaştırılır? Gri saçlar kuru olma eğiliminde olduğu doğrudur ve bazı durumlarda, kafa deriniz daha az nem üretiyorsa sert, kırılgan ve zayıf...

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz. Hidrosoller, hidrolat olarak da anılır, çiçek veya bitki özsuları, distile özsuları veya bitki suları olup damıtma işleminin su içeren...