Ana Sayfa HAYAT PRATİK Ev Yapımı Halı Deterjanı

Ev Yapımı Halı Deterjanı

2
740

Hemen hatırlatalım, her halı aynı özellikleri taşımadığı için karışımı önce halınızın çok küçük bir noktasında uyguladıktan sonra kullanmaya başlayın. Halınızı yıkamadan nasıl temizlersiniz?

1Gelelim ev yapımı halı deterjanınızı nasıl yapacağınıza!

Gerekli malzemeler: Sprey şişesi, 1 çay kaşığı bulaşık deterjanı, 1 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 bardak ılık su, 1 çay kaşığı karbonat, temiz bir havlu, temiz bulaşık süngeri. Halınız derinlemesine nasıl temizlenir?

 

Halı deterjanını hazırlamak için tüm malzemeleri spray şişesine koyup, çalkalayın. Sirke asitli yapısıyla karbonat ile birleşince ortaya karbondioksit çıkıyor ve temizlik kaçınılmaz oluyor. Halınızdan sigara yanığını nasıl çıkarırsınız?

Halınızın kirli bir yerine spreyi sıkın,  bulaşık süngeriyle ovalayın ve sonra temiz havlu ile fazla deterjanı silin. Leke çıkana kadar uygulamaya devam edin. Halınızdaki koltuk izlerini nasıl yok edersiniz?

 

2 YORUMLAR

  1. Listede bir de extra cay kasigi var, o ne icin , bu yukaridan alinmistir…Gerekli malzemeler: Spray şişesi, 1 çay kaşığı bulaşık deterjanı, 1 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 bardak ılık su, 1 çay kaşığı, 1 çay kaşığı karbonat, temiz bir havlu, temiz bulaşık süngeri

Bir Cevap Yazın