Ana Sayfa HAYAT Mikrofiber Bezi Mutfağınızda Mutlaka Kullanmalısınız

Mikrofiber Bezi Mutfağınızda Mutlaka Kullanmalısınız

0
1000

Mutfağınızda olmazsa olmaz temizleme malzemesi ne olmalı? diye sorulduğunda yanıtınız ne olur. Sünger mi? dediniz ama hayır. Kağıt havlu mu? yine hayır. Mutfak yüzeyleri için en iyi temizleme aracı: Bir mikrofiber bez.

Mikrofiber bir bezin yapısı nedeniyle çoğu bakteri temizlemek açısından çoğu dezenfektanla aynı etkiye sahiptir. Mikrofiber bezin özellikleri ve kullanma alanları

EPA tarafından yayınlanan bir araştırma göre, geleneksel pamuklu temizleme bezi bakterilerin sadece yüzde 23’ü ile yüzde 30’unu temizliyor. Sadece su ile nemlendirilmiş mikrofiber bez ise hastanede bakterilerinin yüzde 98’ine ve virüslerin yüzde 93’ünü etkili bir şekilde temizlediğini gösteriyor. Hastalık sonrasında ev nasıl dezenfekte edilir?

Mikrofiber bezlerin sırrı kısa, ince elyafların küçük dokumasında bulunur (Bundan dolayı adı mikro): Bu küçük ilmekler mikropları yakalar ve mikropları biriktirdikten sonra bir ya da iki kez bez kullanıldıktan sonra su ile akıtmak gerekir.

Temel mutfak temizleme işlerinde kullanmak için, temiz bir bezi nemlendirin, iyice sıktıktan sonra tezgahlarınızda, muslukların çevresinde ve lavabo da gezdirin. Tıpkı bir sünger kullanıyor olsaydınız gibi bezi durulayın. Temizliğiniz bitirdiğiniz zaman bezinizi yine durulayın ve sıkın sonra da çamaşır makinasında havlularınızla birlikte yıkayın. Evinizi Hızlı ve Kolay Temizlemenin İpuçları