Ana Sayfa YEMEK Yeniden Isıtmamanız Gereken Yiyecekler

Yeniden Isıtmamanız Gereken Yiyecekler

Bu hepimize olur: Çok fazla yemek yaptınız ve herkes yemek yedikten sonra tencerede yine yemek kalır. Yemekleri atmak büyük bir israf. Daha sonra yemek için buzdolabında veya dondurucudaki plastik bir kaba koyun. Sadece plastik kabı çıkarın ve mikrodalgada yiyeceği tekrar ısıtın. İdeal gözüküyor, ancak gerçekten ısıtmamanız gereken bazı yiyecekler olduğunu biliyor muydunuz?

Tekrar ısıtılmaması gereken yiyecekler
Patates
Isı C. botulinum bakterisi için bir zemin oluşturabilir ve bu gıda zehirlenmesine neden olabilir. Bakteriler ısı ile öldürülmez.

Tavuk

Pişmiş tavuk yemeğiniz varsa, ertesi gün soğuk yemelisiniz veya düşük bir sıcaklıkta çok yavaş bir şekilde tekrar ısıtmalısınız. Yapmamanız gereken, mikrodalgada kısa bir sürede ısıtılması. Tavuktaki proteinler aniden buzdolabının soğukluğundan mikrodalganın sıcaklığına taşınırsa değişecektir ve bu durum mideniz için iyi olmayabilir. Tavuk eti nasıl saklanmalı?

Pilav
Pirinç pilavı bakteriler için bir üreme alanı olabilir çünkü risklidir. Gerçekten yapmamanız gereken, pirinci yeniden ısıtmadan önce oda sıcaklığına getirmesine izin vermek. Buzdolabından çıkardığın zaman mikrodalgaya koy. Daha da iyisi: Sadece bir kerede yiyin ya da kalanları atın. Karnabahar pilavı nasıl yapılır?

Kereviz
Pek çok çorbada kereviz bulunur, fakat kalan çorbalarınız varsa kerevizi çıkarmak en doğrusudur. Kereviz nitratlar içerir ve bunlar ısıtıldığında nitritlere dönüşür. Nitritler toksiktir ve diğer şeylerin yanı sıra kalp hastalıkları ile de bağlantılıdır. Kereviz tozu nasıl yapılır?

Yumurta
Yumurtaları hazırladıktan hemen sonra veya daha sonra soğuk olarak yiyin. Yumurtanın yeniden ısıtılması, vücudunuza gerçekten zarar verebilecek toksinlerin salınmasına neden olabilir. Yumurtanın beyazı nerelerde kullanılır?

İlgili Makaleler

Yemekleri Buzdolabına Koymadan Soğutmak Gerekli mi?

Fazla kalan yemeklerinizi hala sıcakken buzdolabına koyabilir misiniz? Yoksa, iyice soğumasını bekleyip ondan sonra...

Donmuş Eti En Pratik ve Sağlıklı Çözme Yöntemi

Özellikle çalışan kadınların sorunudur eve gelip, hızlıca yemek yapmak. Eğer etli bir yemek yapmak...

Yemeğin Taşmasını Önleyecek Çok Basit Bir Tüyo

Zaman ve emek harcanarak temizlenen ocağın, yemeğin taşmasıyla yeniden kirlenmesini kimse istemez. Bunu önlemek...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,344BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Lavanta Yağının Faydaları

Lavanta esansiyel yağının sağlık yararları, ağrıyı dindirmek, sinir gerginliği ortadan kaldırmak, kafa derisi ve cildi dezenfekte etmek, kan dolaşımını artırmak ve solunum problemleri tedavi...

Ayak Kemiği Çıkıntısı için Ameliyatsız Doğal Tedavi Yöntemleri

Ayak kemiği çıkıntıları zamanla gelişen ve hem estetik açıdan hem de sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurabilen bir rahatsızlıktır. Genetik olduğu kadar, yanlış ayakkabı seçiminden,...

Evde Parfüm Yapmak Mümkün mü?

Parfüm bütün kadınların ayrılmaz parçasıdır. Güzel kokmak, güzel görünmenin ve bakımlı olmanın nişanesi gibidir adeta. Kimi çiçeksi kokuları tercih ederken, kiminin tercihi baharatlı kokulardır....

Fotoğrafları Duvara Asmanın Pratik Yolları

Çerçeveli fotoğrafları ya da resimleri evinizin duvarlarına asmak, büyük bir görsel etki oluşturmanın en basit yollarından biridir ve kişisel stilinizi ve hikayenizi sergilemek için...