Ana Sayfa HAYAT PRATİK Banyonuzda Sirke İle Temizleyeceğiniz 8 Alan

Banyonuzda Sirke İle Temizleyeceğiniz 8 Alan

Sirkenin yüksek asitlik seviyesi mineral kalıntılarını (kireç ve pas gibi) gevşetmeye yardımcı olur ve sabun köpüğünü çözer, banyo temizliği için mükemmeldir! Ve çok asidik olduğu için, birçok mikroorganizma için “düşmanca” bir ortam yaratır ve bu da onu güçlü bir dezenfeksiyon haline getirir. Yapılan araştırmalar, seyreltilmemiş sirkenin, yüzeyler ve süngerlerden E. coli’nin giderilmesinde ağartıcı kadar etkili olduğunu göstermiştir. Ayrıca yağın çözülmesinde inanılmaz derecede etkilidir.

Duş Başlığını Temizleyin
Sert suyunuz varsa, duş başlığında birikintiler oluşabilir ve su akışını yavaşlatabilir. Sirke bu tortuları çözebilir ve duş kafanızı tekrar düzgün bir şekilde çalıştırabilir!

Duş başlığımızı çıkarın ve sirke dolu bir torbaya yerleştirin. Duş başlığınızı çıkarmak istemiyorsanız, duş başlığını sirke dolu poşete koyun ve ağzını lastikle sabitleyin.

Duş başlığı birkaç saat ya da gece boyunca sirke içinde bekletin. Suya batırıldığında, bir sünger veya fırça ile ovalayın ve kirecin kaybolduğunu göreceksiniz. Beyaz sirke ile kolayca dezenfekte edebileceğiniz 9 şey

Banyonuzda koku çubukları sirkeye sokun
Koku çubuklarındaki koku bittiğini kavanozu beyaz sirke ile doldurun. Süper uygun fiyatlı ve harika bir koku gidericidir ve haftalarca banyo kokularını kontrol etmeye yardımcı olacak.

Aynayı Temizleyin
1 parça su ve 1 ölçü beyaz sirke solüsyonu karıştırın ve banyo aynalarınızı temizlemek için kullanın. Sirke büyük bir temizleyicidir ve çizgi içermeyen bir parlaklık bırakır.

Tuvalet lekelerini çıkarın
Klozet kasasının kenarındaki tortuların temizlenmesi gerçekten zor olabilir! Tortuları eritmek ve fırçalamalarını kolaylaştırmak için birkaç kağıt havluyu beyaz sirke ıslatın.
Sonra klozetinizin kenarına bu kağıt havluları yerleştirin. Sirke birkaç saatliğine sihirini çalıştırsın sonra kağıt havluları çıkarın ve temizleyin. Beyaz sirke nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

Giderleri Temizleyin
Banyonuzda durmuş veya yavaş hareket eden bir gider mi var? Drenaja beyaz sirke, biraz karbonat koyun. Üzerine sıcak su dökün.

Çok amaçlı temizleyici
Sirke çok çeşitli yüzeyler için harika bir temizleyicidir. Bunun için kendiniz narenciye kokulu temizleyiciyi yapabilirsiniz. Temizleyicinin tarifini okumak için tıklayın.

Musluklarınızı Temizleyin
Sert su, musluk ve musluk kolları etrafında hızla birikebilir. Musluklardaki kireç ve sert su lekelerinin beyaz sirke ile nasıl temizlendiğini öğrenmek için tıklayın.

Sabun Köpük Lekelerini çıkarın
Kimse küvetlerinde veya duşta sabun pisliğini ovuşturmak için saatler harcamak istemez. Ama sirke ile zorunda değilsiniz! Sonsuz ovma ihtiyacı olmadan zor sabun köpüğünden sirke ile kurtulabilirsiniz. İşte tarifi

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Ev Temizliğinde Sirke Kullanımı

Temizlik maddelerinin hepsinin içerisinde zararlı kimyasallar bulunmakta ve bu kimyasallar hem pek çok hastalığa...

Beyaz Giysideki Çıkmayan Sarı Ter Lekelerini Temizleme Tüyosu

Yaz sıcakları başlayınca beyaz tişörtler, gömlekler ve elbiseler de daha çok tercih edilir. Beyaz...

Derin Banyo Temizliğinin Kolay Yolu

Evinizde yapacağınız temizliği genel bir program içinde ve sık sık yapmalısınız. Yani bir yer...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,366BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Meyvelerinizi Hızlı Olgunlaştırmanın Püf Noktası

Bazı meyveleri evde olgunlaşması için tam olgunlaşmadan alırız. Bazı meyveler ise olgunlaştıktan sonra hızla bozuldukları için marketlerde yarı ham olarak satılıyor. bu meyvelerin arasında...

Sivrisineklerden Etkili Şekilde Korunmanın 9 Doğal Yolu

Havalar ısınmaya başladı mı, balkon ve bahçe keyfi yapma hayallerinizin korkulu kabusu sivrisineklerdir. Açık havada kimyasal sinek kovucular da işe yaramaz. Kaşıntılı ve kızarık...

Beyaz ve Renkli Çamaşırlar Birlikte Yıkanabilir mi?

Beyaz çamaşırları boyama ihtimaline karşı renkli çamaşırları beyazlardan ayrı yıkamayı tercih ederiz. Ancak günümüzde yoğun tempo nedeniyle çamaşıra o kadar da zaman ayırmak istemeyebilir,...

Diyet Reçel Tarifleri

Reçel Türk kahvaltı sofralarının vazgeçilmezlerindendir. Ancak şeker tüketmek istemeyen kişiler veya diyabet hastaları için reçel yemek tehlikeli ve can sıkıcı olabilir. Bu sorunun çözümü...