Ana Sayfa Ev BANYO Banyonuzda Sirke İle Temizleyeceğiniz 8 Alan

Banyonuzda Sirke İle Temizleyeceğiniz 8 Alan

Sirkenin yüksek asitlik seviyesi mineral kalıntılarını (kireç ve pas gibi) gevşetmeye yardımcı olur ve sabun köpüğünü çözer, banyo temizliği için mükemmeldir! Ve çok asidik olduğu için, birçok mikroorganizma için “düşmanca” bir ortam yaratır ve bu da onu güçlü bir dezenfeksiyon haline getirir. Yapılan araştırmalar, seyreltilmemiş sirkenin, yüzeyler ve süngerlerden E. coli’nin giderilmesinde ağartıcı kadar etkili olduğunu göstermiştir. Ayrıca yağın çözülmesinde inanılmaz derecede etkilidir.

Duş Başlığını Temizleyin
Sert suyunuz varsa, duş başlığında birikintiler oluşabilir ve su akışını yavaşlatabilir. Sirke bu tortuları çözebilir ve duş kafanızı tekrar düzgün bir şekilde çalıştırabilir!

Duş başlığımızı çıkarın ve sirke dolu bir torbaya yerleştirin. Duş başlığınızı çıkarmak istemiyorsanız, duş başlığını sirke dolu poşete koyun ve ağzını lastikle sabitleyin.

Duş başlığı birkaç saat ya da gece boyunca sirke içinde bekletin. Suya batırıldığında, bir sünger veya fırça ile ovalayın ve kirecin kaybolduğunu göreceksiniz. Beyaz sirke ile kolayca dezenfekte edebileceğiniz 9 şey

Banyonuzda koku çubukları sirkeye sokun
Koku çubuklarındaki koku bittiğini kavanozu beyaz sirke ile doldurun. Süper uygun fiyatlı ve harika bir koku gidericidir ve haftalarca banyo kokularını kontrol etmeye yardımcı olacak.

Aynayı Temizleyin
1 parça su ve 1 ölçü beyaz sirke solüsyonu karıştırın ve banyo aynalarınızı temizlemek için kullanın. Sirke büyük bir temizleyicidir ve çizgi içermeyen bir parlaklık bırakır.

Tuvalet lekelerini çıkarın
Klozet kasasının kenarındaki tortuların temizlenmesi gerçekten zor olabilir! Tortuları eritmek ve fırçalamalarını kolaylaştırmak için birkaç kağıt havluyu beyaz sirke ıslatın.
Sonra klozetinizin kenarına bu kağıt havluları yerleştirin. Sirke birkaç saatliğine sihirini çalıştırsın sonra kağıt havluları çıkarın ve temizleyin. Beyaz sirke nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

Giderleri Temizleyin
Banyonuzda durmuş veya yavaş hareket eden bir gider mi var? Drenaja beyaz sirke, biraz karbonat koyun. Üzerine sıcak su dökün.

Çok amaçlı temizleyici
Sirke çok çeşitli yüzeyler için harika bir temizleyicidir. Bunun için kendiniz narenciye kokulu temizleyiciyi yapabilirsiniz. Temizleyicinin tarifini okumak için tıklayın.

Musluklarınızı Temizleyin
Sert su, musluk ve musluk kolları etrafında hızla birikebilir. Musluklardaki kireç ve sert su lekelerinin beyaz sirke ile nasıl temizlendiğini öğrenmek için tıklayın.

Sabun Köpük Lekelerini çıkarın
Kimse küvetlerinde veya duşta sabun pisliğini ovuşturmak için saatler harcamak istemez. Ama sirke ile zorunda değilsiniz! Sonsuz ovma ihtiyacı olmadan zor sabun köpüğünden sirke ile kurtulabilirsiniz. İşte tarifi

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor?

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor? Taze kokulu çamaşırlar elde etmeden önce, kötü kokuya neyin sebep...

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin. Çoğu gözlük camdan değil, bir tür plastik veya...

Poların Tüylenmesi Nasıl Önlenir?

Poların Tüylenmesi Nasıl Önlenir? Polar kıyafetlerin sıcak ve yumuşak tutma özelliğinden dolayı pek çok...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor?

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor? Taze kokulu çamaşırlar elde etmeden önce, kötü kokuya neyin sebep olduğunu bulmanız gerekir. Birkaç ortak suçlu var. Küflü Çamaşır Makinesi Çamaşır makinenizin...

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin. Çoğu gözlük camdan değil, bir tür plastik veya polikarbonattan yapılır. Lenslere zarar vermemek için çizikleri gidermeye çalışırken dikkatli...

Yaşlanma Karşıtı En İyi 10 Esansiyel Yağ

Yaşlanma Karşıtı En İyi 10 Esansiyel Yağ. Dünyanın neresinde olursa olsun milyonlarca kadın yaşları ilerledikçe yüzlerinde oluşan kırışıklıklardan kurtulmanın yollarını arıyor. Belki kırışıklıkları tamamen...

Paslı Izgara Tellerini Temizleme Yöntemleri

Paslı Izgara Tellerini Temizleme Yöntemleri. Mangalınızı dışarıda bırakırsanız, paslı ızgara tellerini nasıl temizleyeceğinizi bilmeniz gerekebilir. Izgara tellerini paslanmadan tutmak için dış mekanda bırakmayın.Kullandığınız yöntem,...