Ana Sayfa HAYAT YARATICI Boş Şişeleri Nasıl Kesebilirsiniz?

Boş Şişeleri Nasıl Kesebilirsiniz?

Boş şişeleri geri dönüşüm kutularına atarak yeniden kullanılması için bir fırsat daha verebilirsiniz. Ya da şeklini beğendiğiniz bir şişeyi evinizde dekoratif bir eşya haline getirebilirsiniz. Bunun için önce şişenin kesilmesi gerekmektedir. Bu yazıda size boş şişeleri kullanımınıza uygun olarak nasıl kesebileceğinizi anlatacağız.

How to Cut Wine Bottles - Scoring Glass

Şişeleri kesmek için gerekli malzemeler:

  • Bir cam kesicisi
  • Boş bir şişe
  • Mumu
  • Gözlük (Gözlerinizi korumanız için)

Önce kullanacağınız ve dekoratif bir eşya yapacağınız şişenin üzerindeki etiketi çıkarın. Bunun için şişeyi sabunlu sıcak suyun içine oturtmanız yeterli olacaktır. Yaklaşık 20 dakika boyunca şişenin etiketli kısmı sıcak suyun içinde beklesin. Tek bir hareketle etiketi kolaylıkla sökeceksiniz.

Cam iyi bir iletken değildir. Geç ısınır ve geç soğur. Sıcak bir fırının içinde çıkan tabağı soğuk suyun altına tutarsanız kırılır. Bunun nedeni değişime hızlı ayak uyduramamasıdır.

1

How to Cut Wine Bottles - Cold Water

. Çizin

Yapmanız gereken ilk şey şişenin nereden kesileceğine karar vermeniz ve cam keseceği ile kesilecek bölgeyi cizmeniz. Bunun için cam kesici bir bıcak veya matkap alabilirsiniz. Çok pahalı aletler değiller. Keseceğiniz bölgenin düz olması için elinizi mümkün olduğunca sabit tutun.

2. Isıtın

Kesilecek bölgenin birbirinden ayrılması için ısıtma yöntemini kullanacağız. Bir mumu yakın ve şişenin kesilecek bölümünü çevirerek mum sıcaklığında iyice ısıtın. Bu işlem 10 dakikanızı alabilir.

3. Soğutun

Isınan şişenizi şimdi de soğukmanız gerekiyor. Bunun için musluğu açın ve soğuk suyun altına tutun. Şişenin soğuması 7-10 dakınanızı alır. Kesinlikle buzlu suyun içine koymayın. Şişeniz tuzla buz olacaktır.

How to Cut Wine Bottles - Cut Wine Bottle

4. Kesilen kısmı ayırın

Şişenin soğudundan emin olduktan sonra kesilen kısmı elinizle ikiye ayırabilirsiniz. Şişenin ikiye ayrılan bölümlerinde biraz tırtıklar olabilir. Bu bölümleri de cam kesme aletiyle düzeltebilirsiniz. Ardından zımpara yaparak, hiçbir kesilen bölümün kesinlikle zararsız olduğuna emin olun. Artık kestiğiniz şişenizi istediğiniz gibi dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Şişeleri Temizleme Tableti Yapımı

Su şişeleri ve birçok farklı şişe daha şekillerinden dolayı temizlemesi çok kolay değildir. Bazı...

Boş Şişelerden Vitray Yapımı

Mutfak camlarının önüne genellikle dekoratif olabilecek eşyalar koyarız. Eğer güneş alıyorsa, çicek yetiştirmeyi de...

Süt Şişelerini Değerlendirme Yöntemleri

Uzun yıllardır şişedeki sütler yerini, kutu sütlere bıraksa da, şişe sütleri tercih eden kişiler...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,312BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
441TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Ceviz Kabuğundan Bütün Olarak Nasıl Çıkarılır

Ceviz ağaçlarından cevizler yavaş yavaş olgunlaşmaya başladı. Bir ay sonra taze ceviz satılmaya başlanacak.  Siz de evinizde taze cevizleri alıp soyup içlerini kurutmak isterseniz...

Elde Kot Boyama Nasıl Yapılır?

Kont pantolon, mont ve ceket boyama için için daha çok elde boyama tavsiye edilir. Bunun için giysi, bir kova sıcak su içerisine daldırılır ve...

Boş Yumurta Kartonlarınızı Atmayın: Şaşırtıcı Şeyler Yapın

Daha az atmak ve daha fazla geri dönüşüm yapmak istiyorsanız, bu kesinlikle iyi bir fikirdir. Yumurtaların satıldığı karton boşaldığında ortak şey onu atmaktır. Bir...

Ekmek Makinasında Yapabileceğiniz 5 Şaşırtıcı Şey

Evinizde bulunan ekmek makinasını sadece ekmek yapmak için kullanıyorsanız bu yazımızı okuyun. Evet yanlış dumyadınız, ekmek makinasında ekmek dışında da farklı pişirmeler yapabilirsiniz. Pilav Pilavla başlayalım....