Ana Sayfa HAYAT NASIL YAPILIR? Boş Şişeleri Nasıl Kesebilirsiniz?

Boş Şişeleri Nasıl Kesebilirsiniz?

Boş şişeleri geri dönüşüm kutularına atarak yeniden kullanılması için bir fırsat daha verebilirsiniz. Ya da şeklini beğendiğiniz bir şişeyi evinizde dekoratif bir eşya haline getirebilirsiniz. Bunun için önce şişenin kesilmesi gerekmektedir. Bu yazıda size boş şişeleri kullanımınıza uygun olarak nasıl kesebileceğinizi anlatacağız.

How to Cut Wine Bottles - Scoring Glass

Şişeleri kesmek için gerekli malzemeler:

  • Bir cam kesicisi
  • Boş bir şişe
  • Mumu
  • Gözlük (Gözlerinizi korumanız için)

Önce kullanacağınız ve dekoratif bir eşya yapacağınız şişenin üzerindeki etiketi çıkarın. Bunun için şişeyi sabunlu sıcak suyun içine oturtmanız yeterli olacaktır. Yaklaşık 20 dakika boyunca şişenin etiketli kısmı sıcak suyun içinde beklesin. Tek bir hareketle etiketi kolaylıkla sökeceksiniz.

Cam iyi bir iletken değildir. Geç ısınır ve geç soğur. Sıcak bir fırının içinde çıkan tabağı soğuk suyun altına tutarsanız kırılır. Bunun nedeni değişime hızlı ayak uyduramamasıdır.

1

How to Cut Wine Bottles - Cold Water

. Çizin

Yapmanız gereken ilk şey şişenin nereden kesileceğine karar vermeniz ve cam keseceği ile kesilecek bölgeyi cizmeniz. Bunun için cam kesici bir bıcak veya matkap alabilirsiniz. Çok pahalı aletler değiller. Keseceğiniz bölgenin düz olması için elinizi mümkün olduğunca sabit tutun.

2. Isıtın

Kesilecek bölgenin birbirinden ayrılması için ısıtma yöntemini kullanacağız. Bir mumu yakın ve şişenin kesilecek bölümünü çevirerek mum sıcaklığında iyice ısıtın. Bu işlem 10 dakikanızı alabilir.

3. Soğutun

Isınan şişenizi şimdi de soğukmanız gerekiyor. Bunun için musluğu açın ve soğuk suyun altına tutun. Şişenin soğuması 7-10 dakınanızı alır. Kesinlikle buzlu suyun içine koymayın. Şişeniz tuzla buz olacaktır.

How to Cut Wine Bottles - Cut Wine Bottle

4. Kesilen kısmı ayırın

Şişenin soğudundan emin olduktan sonra kesilen kısmı elinizle ikiye ayırabilirsiniz. Şişenin ikiye ayrılan bölümlerinde biraz tırtıklar olabilir. Bu bölümleri de cam kesme aletiyle düzeltebilirsiniz. Ardından zımpara yaparak, hiçbir kesilen bölümün kesinlikle zararsız olduğuna emin olun. Artık kestiğiniz şişenizi istediğiniz gibi dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Karbonat Tozu Kullanarak Temizleyebileceğiniz 16 Şey

Karbonat tozu her zaman evde olması gereken ürünlerden biridir. Kullanımı sadece unlu mamullerde değildir....

Çatal-Bıçak Takımları İlk Günkü Gibi Parlasın

Çatal-bıçak takımları ilk alındıkların parlak olsalar bile zaman içinde üzerindeki sır azalır ve parlaklığı...

Karanfil Çayı Çok Farklı Kullanım Alanları

Karanfil çayı nedir, özelliklerini ve yararlarını biliyor musunuz? Eski zamanların değerli bir bitkisi olan...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,800BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Soğan Suyu İle Yapabileceğiniz Tedaviler

Soğan suyu içinde bulundurduğu bileşenler sebebiyle gerçekten çok sağlıklıdır. Meyve veya sebze sularınızın içine koyup içebileceğiniz gibi farklı tedavi şekillerinde de kullanabilirsiniz. 1. Kulak Çınlamalarına  Malzemeler 1...

Koltuklarınızı Yeni Gibi Yapabilirsiniz

Koltukları daha uzun kullanmak istiyorsanız, bu basit tüyolarla koltuklarınızı yeni gibi yapabilirsiniz. Kumaş koltuklarınızı derinlemesine temizleyebilirsinizBu yazıda, mürekkep lekelerini gidermek, mikrofiber bir kanepeyi temizlemek,...

Banyoyu Kolay Temizlemek İçin Küçük Hileler

Banyoyu kolay temizlemek için bazı yöntemleri bilmeniz gerekiyor. Banyonuzu temizlemek için saatler harcayıp bir de kimyasal maddeler mi soluyorsunuz? Daha önce banyo temizliği için...

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok sık yapmadığınız sürece çamaşır makinesinde yıkamanız iyi olur. Aşağıdaki ipuçlarını...