Ana Sayfa HAYAT Hasır Sepetler Nasıl Temizlenir?

Hasır Sepetler Nasıl Temizlenir?

0
1884

Evinizde sepet kullanmayı seviyor musunuz? Mutfakta, banyoda, yatak odasında ve salonda, dağınıklığı toparlamak için ideal kurtarıcıdır sepetler.

Ancak, sepetler özellikle mutfak ve banyoda çok kirlenir. Onları düzenli temizlemek de pek kimsenin aklına gelmez. Ya da nasıl temizleyeceğini bilmediği için öylece bırakır, sonra da çok kirli diye çöpe atar. Hamurdan sepet nasıl yapılır?

Çoğu hasır sepet ahşap ürünlerden yani kamış, rattan, bambudan yapılmış olduğundan, yıkmak onlara zarar verir mi? Uzun süre suda bırakır ya da hızlı kuruyabileceği güneşli bir gün değilse, evet!

Sepetinizi rahatlıkla içine koyabileceğiniz, bir leğen, lavabo ya da küveti ılık su ile doldurun. Birkaç damla bulaşık deterjanı ekleyin ve köpürtün. İçine sepeti koyun ve her yerinin ıslandığından emin olun. Sepetin suyu çekmemesi için suda fazla bekletmeden çıkarın ve bulaşık süngeri ya da bir bez ile ovalayın. Toz ve kiri iyice yumuşattığınızdan emin olduktan sonra tekrar aynı suya batırıp çıkarın, kirler sepetten aksın. Sonra üzerinden temiz su akıtın. Kuru bir bez yardımıyla kurulayın ve güneş alabileceği açık bir yere kuruması için bırakın. Kağıt torba sepetleri

Hasır sepetlerin bozulmaması için dikkat etmeniz gereken, suda fazla bekletmemek ve güneşli bir günde sepeti yıkamak.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın