Ana Sayfa YEMEK Kış Ayları İçin Mısır Kurutun

Kış Ayları İçin Mısır Kurutun

Günümüz koşullarında kış ayları için mısır kurutmak çok fantazi gibi geliyor. Kurutulmuş mısır koçanları genellikle dekoratif amaçlı kullanılıyor. Ama evinizde çok sayıda süt mısır varsa kış aylarında yemek için kurutabilirsiniz. Mısır taneciklerinin boyutu ve su içeriği farklıdır, bu nedenle kurutma süresi değişir, ancak fırında en az altı saat sürebilir.

1. Adım
Mısırın kabuğunu soyun ve ipeksi püsküllerini çıkarın. Koçanları soğuk akan suyun altında yıkayın. İyi Mısır Nasıl Seçilir?

2. Adım

Fırını mümkün olan en düşük sıcaklığa ayarlayın. Bu arada koçanları kaynar suyun içinde 4 dakika tutun, ardından pişirme işlemini durdurmak için koçanları büyük bir kasede buzlu suyun içinde 4 dakika tutun.

3. Adım
Koçanlarda bulunan mısır tanelerini bir havlunun üzerine çıkarın. Çekirdekleri bir kağıt havlu üzerine koyun, yaklaşık 30 dakika hava ile kurumasına izin verin. Kağıt Torba İçinde Mısır Nasıl Patlatılır?

4. Adım
Pişirme tepsisine mısır tanelerini eşit bir tabaka halinde yayın. Tepsileri fırına koyun ve kapıyı bir pense ile açık tutun.

5. Adım
Tapsileri her iki saatte bir yer değiştirin. Üstteki tepsiyi aşağıya aşağıdaki tepsiyi yukarıya koyun. Ayrıca tepsilerin içinde mısır tanelerini de iyice karıştırın.

6. Adım
Kuruma süresi yaklaşık 6 saat sürebilir. 6 saat sonra mısırları kontrol edin. Taneler kırılgan ve sağlam olmalıdır. Bu noktaya gelinceye kadar fırınlamaya devam edin.Bayatlayan Mısır Nasıl Tazelenir?

7. Adım
Tepsileri fırından çıkarın ve oda sıcaklığına soğumalarını bekleyin. Kurutulmuş mısırı 6 aya kadar hava geçirmez bir saklama kabında saklayın. Koçan Mısır Nasıl Saklanır?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

İyi Mısır Nasıl Seçilir?

Pazardan veya aldığınız mısırlar istediğiniz gibi çıkmıyor mu? Ya da her zaman sevdiğiniz gibi...

Mısır Püskülü Çayı Nasıl Yapılır?

Mısırı severek tükettikten sonra aklınıza çöpe attığınız püsküllerinin de kullanılabileceği gelmez. Mısır püskülünün çayını...

Bayatlayan Patlamış Mısır Nasıl Tazelenir?

Yeni açılan paketteki veya yeni kavrulmuş hafif sıcak patlamış mısırın tadını mükemmeldir. büyük bir...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,344BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Lavanta Yağının Faydaları

Lavanta esansiyel yağının sağlık yararları, ağrıyı dindirmek, sinir gerginliği ortadan kaldırmak, kafa derisi ve cildi dezenfekte etmek, kan dolaşımını artırmak ve solunum problemleri tedavi...

Ayak Kemiği Çıkıntısı için Ameliyatsız Doğal Tedavi Yöntemleri

Ayak kemiği çıkıntıları zamanla gelişen ve hem estetik açıdan hem de sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurabilen bir rahatsızlıktır. Genetik olduğu kadar, yanlış ayakkabı seçiminden,...

Evde Parfüm Yapmak Mümkün mü?

Parfüm bütün kadınların ayrılmaz parçasıdır. Güzel kokmak, güzel görünmenin ve bakımlı olmanın nişanesi gibidir adeta. Kimi çiçeksi kokuları tercih ederken, kiminin tercihi baharatlı kokulardır....

Fotoğrafları Duvara Asmanın Pratik Yolları

Çerçeveli fotoğrafları ya da resimleri evinizin duvarlarına asmak, büyük bir görsel etki oluşturmanın en basit yollarından biridir ve kişisel stilinizi ve hikayenizi sergilemek için...