Ana Sayfa YEMEK Kış Ayları İçin Mısır Kurutun

Kış Ayları İçin Mısır Kurutun

Günümüz koşullarında kış ayları için mısır kurutmak çok fantazi gibi geliyor. Kurutulmuş mısır koçanları genellikle dekoratif amaçlı kullanılıyor. Ama evinizde çok sayıda süt mısır varsa kış aylarında yemek için kurutabilirsiniz. Mısır taneciklerinin boyutu ve su içeriği farklıdır, bu nedenle kurutma süresi değişir, ancak fırında en az altı saat sürebilir.

1. Adım
Mısırın kabuğunu soyun ve ipeksi püsküllerini çıkarın. Koçanları soğuk akan suyun altında yıkayın. İyi Mısır Nasıl Seçilir?

2. Adım

Fırını mümkün olan en düşük sıcaklığa ayarlayın. Bu arada koçanları kaynar suyun içinde 4 dakika tutun, ardından pişirme işlemini durdurmak için koçanları büyük bir kasede buzlu suyun içinde 4 dakika tutun.

3. Adım
Koçanlarda bulunan mısır tanelerini bir havlunun üzerine çıkarın. Çekirdekleri bir kağıt havlu üzerine koyun, yaklaşık 30 dakika hava ile kurumasına izin verin. Kağıt Torba İçinde Mısır Nasıl Patlatılır?

4. Adım
Pişirme tepsisine mısır tanelerini eşit bir tabaka halinde yayın. Tepsileri fırına koyun ve kapıyı bir pense ile açık tutun.

5. Adım
Tapsileri her iki saatte bir yer değiştirin. Üstteki tepsiyi aşağıya aşağıdaki tepsiyi yukarıya koyun. Ayrıca tepsilerin içinde mısır tanelerini de iyice karıştırın.

6. Adım
Kuruma süresi yaklaşık 6 saat sürebilir. 6 saat sonra mısırları kontrol edin. Taneler kırılgan ve sağlam olmalıdır. Bu noktaya gelinceye kadar fırınlamaya devam edin.Bayatlayan Mısır Nasıl Tazelenir?

7. Adım
Tepsileri fırından çıkarın ve oda sıcaklığına soğumalarını bekleyin. Kurutulmuş mısırı 6 aya kadar hava geçirmez bir saklama kabında saklayın. Koçan Mısır Nasıl Saklanır?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Yemeğin Tuzu Fazla Olduğunda Ne Yapılabilir?

Yemeğin tuzu fazla olduğunda ne yapacağınızı biliyor musunuz? Yemek yapmak başlı başına bir sanattır....

Ekmeği Bayatlamadan Saklama Yöntemi

Ekmeği Bayatlamadan Saklama Yöntemi. Ekmek en çok sevdiğimiz ama bir o kadar da en...

Zencefil Hangi Yemeklerde Kullanılabilir?

Zencefil de pek çok kişi için denenmemiş etkili bir tada sahiptir.  Zencefil keskin kokusu...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,793BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Soğan Suyu İle Yapabileceğiniz Tedaviler

Soğan suyu içinde bulundurduğu bileşenler sebebiyle gerçekten çok sağlıklıdır. Meyve veya sebze sularınızın içine koyup içebileceğiniz gibi farklı tedavi şekillerinde de kullanabilirsiniz. 1. Kulak Çınlamalarına  Malzemeler 1...

Koltuklarınızı Yeni Gibi Yapabilirsiniz

Koltukları daha uzun kullanmak istiyorsanız, bu basit tüyolarla koltuklarınızı yeni gibi yapabilirsiniz. Kumaş koltuklarınızı derinlemesine temizleyebilirsinizBu yazıda, mürekkep lekelerini gidermek, mikrofiber bir kanepeyi temizlemek,...

Banyoyu Kolay Temizlemek İçin Küçük Hileler

Banyoyu kolay temizlemek için bazı yöntemleri bilmeniz gerekiyor. Banyonuzu temizlemek için saatler harcayıp bir de kimyasal maddeler mi soluyorsunuz? Daha önce banyo temizliği için...

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok sık yapmadığınız sürece çamaşır makinesinde yıkamanız iyi olur. Aşağıdaki ipuçlarını...