Ana SayfaGÜZELLİKYüz Maskeleri Doğru Şekilde Nasıl Uygulanır?

Yüz Maskeleri Doğru Şekilde Nasıl Uygulanır?

Yüz maskeleri cildinizi yumuşatmak ve kendinizi şımartmak için kolay ve ucuz bir yoldur. Birçok farklı cilt faydası elde etmek için farklı maskeler (veya evde yapılmış) satın alınabilir. Maskeni etkili bir şekilde uygulayabilmek için önce cildinizi hazırlar, sonra maskeni dikkatli bir şekilde uygularsınız. Sadece biraz çaba ve zamanla, sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yüzünü yıkayın
Maskenizi kullanmadan önce cildinizi iyice temizlediğinizden emin olun. Sıcak su ve en sevdiğiniz yüz temizleyiciyi kullanarak makyaj, kir ve yağı temizleyin. Nemlendirici kullanmayın.

Ölü derileri dökün
Son peeling yaptığınızdan beri bir süre geçmişse maskeyi uygulamaya başlamadan önce bunu yapmak iyi bir fikirdir. Ölü cilt hücrelerini çıkarır ve maskenin daha iyi emilmesine yardımcı olur. İlgili: Kış ayları için mükemmel yüz maskesi tarifi

Gözeneklerini açın
Maskeleriniz, uygulamadan önce gözeneklerinizi açıyorsa en iyisini yapar. Bunu yapmanın en kolay yolu, maskeni kullanmadan önce sıcak bir duş almaktır.
Alternatif olarak, bir bez alabilir ve sıcak suya (yüzünüzün alabildiği kadar sıcak) batırıp yüzünüzü soğuyana kadar örtü ile kaplayabilirsiniz.
Üçüncü bir seçenek yüzünüzü 1-2 dakika boyunca bir bardak buharlı su üzerinde tutmaktır.

Maskeyi uygulayın
Bir yumuşak kıllı fırça ile veya parmak uçlarınızla yüzünüze eşit olarak maske uygulayın. Ürünün uygulamasının düzgün olduğundan emin olun. Gözlerinize veya ağzına çok yaklaşmaktan sakının ama boynunuzu unutmayın.

Gözlerinizde salatalık dilimleri koyun
Maskeyi uyguladıktan sonra, buzdolabında soğuttuğunuz salatalık veya çiğ patates dilimleri koyun. Gözlerinizi rahatlatacaktır. ilgili: Sağlıklı bir cilt için gece maskesi tarifleri

Bir zamanlayıcı ayarlayın ve bekleyin
Maskenizde bırakacağınız süre, kullandığınız maske tipine ve sahip olduğunuz cilt tipine göre değişecektir. Genelde, 15 dakika çoğu maskenin iyi bir ortalamasıdır. Kendiniz için bir zamanlayıcı ayarlayın ve rahatlayın. [11]
Kil maskesi kullanıyorsanız, kilin kurumasını beklemeyin. Kil hala biraz ıslak iken maskeyi çıkarın.

Maskeyi çıkarın
Doğru bekleme süresinden sonra, maskeyi hafifçe çıkarmak için ılık su ve bir bez kullanın. Maskeyi saç çizginizin etrafından ve çenenizin altından hafifçe sildiğinizden emin olun.

Tonik ve nemlendirici ile devam edin
Yüzünüze ve boynunuza tonik uygulamak için bir pamuk topu kullanın. Bu gözeneklerinizi küçültür ve maskenizin tüm faydalarını kilitler. Son olarak, en sevdiğiniz nemlendiriciden biraz uygulayın.
Taze temizlenmiş gözenekleri tıkayacağından, çok fazla nemlendirici sürmekten kaçının. İlgili: Birçok yüz maskesi tarifimizi okumak için tıklayın

İşlemi haftada bir kez tekrarlayın

Kil maskeleri kullanmaktan kaçınmak çok önemlidir çünkü cildinizi tahriş edebilir. Ancak, bir kil maskesi kullanmak cildiniz için ferahlatıcı bir tedavi olabilir. Tahriş olasılığını azaltmak için haftada sadece bir kez kil maskesi kullanın.
Cildiniz kuru ise, daha az sıklıkla bir kil maskesi kullanmak isteyebilirsiniz.
Cildiniz yağlı ise, tedaviyi daha sık kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
462TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler