Ana Sayfa HAYAT PRATİK Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Çiziyorsa

Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Çiziyorsa

0
2322

Bulaşık makinesinin zamanla bardakları çizdiği birçok kişinin karşılaştığı sorunlar arasındadır. Sebebi ilk etapta bulunamayan bu sorun karşısında bayanların alabilecekleri bazı önlemler mevcuttur. Bulaşıkların çizilmesine neden olabilecek nedenler göz önüne alındığında, makinedeki tuz ve parlatıcı ayarının yapılmış olmasına dikkat etmek gerekir. Ayrıca tuz ve parlatıcısı eksik olan makineler çoğu kez bulaşıkların çizilmesine neden olmaktadır. Piyasa da satılan pek çok hepsi bir arada bulaşık tabletlerinin kullanılmasından dolayı tuz ve parlatıcı kullanmayı birçok bayan bırakmaktadır. Ancak bu şekilde bulaşık makinesinin verimli çalışabilmesi için bu ürünleri makineden eksik etmemek gerekir. Bulaşık Makinasında Bulaşık Dışında Neler Yıkanabilir?

Bulaşık Makinesinin Bulaşıkları Çizme Nedenleri

Kullanılan deterjanın markası ve şebeke suyunun sertlik oranı gibi faktörler bulaşıkların makineden çizilmiş olarak çıkmasına neden olmaktadır. Birkaç deterjan kullanıldıktan sonra, bulaşık makinesi için en uygun deterjan belirlenmeli ve bulaşıkların çizilmeden yıkanması sağlanmalıdır.  Bulaşık makinesinin bulaşıkları çizmesini önleyen doğal bir yöntem olarak keşfedilen sirke, parlatıcı bölümüne koyulduğunda doğal parlatıcı görevi görmektedir. Ekonomik ve etkili bir yöntem olmasından dolayı denemekten zarar gelmeyecek seçenekler arasındadır. Bulaşık Makinası Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bulaşık Makinesi İçin Doğal Parlatıcı Yöntemleri

Ev bütçesine doğal ürünlerle katkı sağlamak isteyenlerin sayısı giderek çoğalırken, bulaşık makinesinin iyi yıkamadığından şikâyet edip, bulaşıklarını elde yıkayanların sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur. Bu noktada sirkenin parlatıcı özelliğini keşfeden bayanlar, bulaşık makinesinde kimyasal parlatıcı kullanmak yerine doğal sirke kullanmaktadır. Sirke kokusunun bulaşık makinesine sineceği konusunda tereddüt içinde olanların tereddüt etmeden kullanmaları söylenebilir. Makinede herhangi bir sirke kokusu kalmamaktadır.

Bulaşık Makinesinde Çizilmeyen Bulaşıklar İçin Öneriler

Her bayanın bulaşık makinesinde kullandığı ürünler farklı olsa da ortak sorun, bulaşıkların çizildiği yönündedir. Bu konuda bazı önlemler alarak bulaşıkların çizilmesi önlenebilir. Toz deterjan kullananların deterjan gözünü sonuna kadar doldurmaları genellikle bulaşıkların çizilmesine neden olmaktadır. Yeteri kadar deterjan ihtiyacını karşılayan bulaşık makinesi, fazla deterjanı eritmeyerek bulaşıkların çizilmesine neden olmaktadır. Bu nedenle belirtilen miktarda deterjan kullanımı bulaşıkların temiz yıkanmasını sağlayacaktır. Ayrıca kullanan pek çok kişinin memnun kaldığı sirke bulaşıkların parlamasını ve çizilmesini önleyen bir yöntemdir. Bulaşık Makinasına Konulmaması Gereken 10 Şey

Bulaşıkları Çizmeyen Makine Önerileri

Bulaşık makinesinde kullanılan deterjan ve diğer yan ürünlerin kullanımından dolayı bulaşıkların çizildiği düşünülse de, çoğu kez bulaşık makinesinin markası bu durumda etkili olabiliyor. Bulaşık makinesinin ayarının doğru yapılmamış olması ve makinenin yıkama şekli çizilmesine yol açmaktadır. Böyle durumlarda makineyi değiştirme imkânı olmayanlar çeşitli yollarla bulaşıkların çizilmesi önlenebilir. Diğer yandan bulaşıkların makineye yanlış dizilmiş olmaları da çizilmeye yol açabilir. Gereğinden fazla makineye bulaşık yerleştirmek hem bulaşıkların yeterince temizlenmemesini hem de çizilmesine neden olacaktır. Birden fazla faktörün bir araya gelmesi ile bulaşıkların makineden çizik çıkması kaçınılmazdır. Bu nedenle teknik servisin belirtiği şekilde bulaşık makinesini kullanmaya özen göstermek gerekir.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın