Ana Sayfa HAYAT PRATİK Zor Halı Lekelerini Çıkarmanın En İyi Yolu

Zor Halı Lekelerini Çıkarmanın En İyi Yolu

Halı lekelerini çıkarmanın bu yöntemi hala bir cazibe işlevi görür. Bir profesyonel gibi halıdaki lekeleri çıkarmanın yöntemini size anlatacağız.

Zor Halı Lekeleri Nasıl Çıkarılır?
İhtiyacınız olacak malzemeler:
Amonyak
Sıcak su
Sprey şişesi
Temiz, renksiz bir havlu
Ütü
Halı Leke Sökücü Halıdaki geçmeyen lekeler için ne yapılabilir?

Yapılışı

Adım 1 – Hazırlık
Ön ısıtmanıza izin vermek için ütününüzü prize takarak başlayın. (Ütüyü daha sonra lekenin sonuna kadar uzanabileceğinden emin olmak için, lekeye olabildiğince yakın bir prize takın veya uzatma kablosunu alın.)

Sonra, sprey şişenizi bir parça amonyak ve bir parça sıcak su karışımı ile doldurun. Üstünü sprey şişesinin kapağını kapatın ve birleştirmek için sallayın.

Adım 2 – Sprey
Seyreltilmiş amonyak karışımını liberal olarak halı lekenize püskürtün, daha sonra temiz bir havludan birini üstüne koyun.

Adım 3 – Ütü
Ütünüzü havlunun üzerine yerleştirin, lekeli bölüm üzerinde ütüyü yavaşça hareket ettirin. Birkaç saniye sonra, havlunun bir kenarını kaldırın ve bir göz atın. Her şey yolunda giderse, lekenin halıdan çıkıp havluya yapıştığını görebilirsiniz. Halıdan ıslak ve kuru oje lekeleri nasıl çıkarılır?

Adım 4 – Tekrarlayın
Amonyak ve su karışımının daha fazla nemli kalmasını sağlamak için leke üzerine püskürtün, ardından temiz bir havlu kullanarak ütüleme işlemini tekrarlayın. Lekenin ağırlığına bağlı olarak birkaç havlu alabilir, ancak sonunda tüm leke halıdan çıkmalıdır!

Halı Lekeleri İçin Genel İpuçları
Bir dökülme olduğunda, lekenin boyutunu en aza indirmek için hızlı çalışmak istersiniz. Daha taze bir lekeyi çıkarmak, beklemiş lekeden daha kolay çıkar. Halıdaki yağ lekelerini çıkarma yöntemleri
Dökülen her şey katıysa (veya boyası gibi kalın bir sıvı ise) halıdaki fazlalığı temizlemek veya kazımak için bir kağıt havlu kullanın. Bu noktada bir silme hareketi kullanmayın, aksi halde lekeyi daha kötü hale getirme riskiyle karşılaşabilirsiniz. Dökülen malzemeyi olabildiğince kaldırdıktan sonra, yukarıda belirtilen leke çıkarma yöntemine gidin.
Bir içecek gibi ince bir sıvı döktüyseniz, üzerine birkaç mutfak havlusunu sıkıca bastırın. Leke artık doygun hale gelmediğinde, amonyak karışımını uygulayın ve lekeyi ütülemeye başlayın. Halılara derinlemesine temizlik nasıl yapılır?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Tencere ve Tavalar Neden Eğriliyor?

Tencere ve tavalar neden eğriliyor? Mutlaka başınıza gelmiştir. Yeni aldığınız tencere ve tavalar bir...

Küvetteki Lekelerden Kurtulmak İçin Sargı Bezini Deneyin

Küvetteki lekelerden kurtulmak için çok farklı yöntemler. Işıl ışıl parlayan bir küvet sahibi olmak...

Naylon İç Çamaşırındaki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Naylon, sıkı bir kaliteye sahip güçlü, ancak hafif bir kumaştır, bu nedenle iç çamaşırı...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,820BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Çarşafların Mis Gibi Kokması İçin Ev Yapımı Sprey

Yatak çarşafları yıkandıktan sonra yatağınıza serince mis gibi kokar. Ancak bir iki yatıştan sonra yatağınızda bu güzel kokudan eser kalmaz. Yatağınızın çarşafları değiştirinceye kadar...

Makarna Haşlama Suyunu Kullanmanın 10 Yolu

Makarna haşlama suyunu kullanmanın 10 yolu. Lezzetli makarnalar pişirdikten sonra, makarnayı haşladığınız suyu dökmeyin, farklı yerlerde kullanın! Makarna suyunu, farklı yemekler için, güzelliğiniz için...

Ahşap Mobilyaları Koruma ve Parlatma Yöntemleri

Ahşap eşyaların hoş görünmesini istiyoruz, ama her zaman güzel görünmesini sağlayan şeyin, aslında ahşabın kendisi için iyi olamayacağını bilmeniz gerekiyor. Aerosol ahşap cila spreyleri...

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün adıdır. Reçetesiz satılan ağrı kremleri ve merhemlerde bulunan ortak bir...