Ana Sayfa HAYAT PRATİK Kotlarınızın Daha Uzun Ömürlü Olması İçin

Kotlarınızın Daha Uzun Ömürlü Olması İçin

Kot pantolon günümüzde vazgeçilmez giysilerden biridir. Her kadının gardrobunda mutlaka bir kot pantolon vardır. Hele vücudunuza uygun sizi iyi gösteren ve iyi hissettiren bir kotunuz varsa özenle bakarsınız.

Bu yazımızda kotlarınızın uzun ömürlü olması için bazı püf noktalarını ele alacağız.

Kotun “ilk” yıkanması için, özellikle de koyu renk kotları daima soğuk suda yıkayın. Esneyip genişleyen kot pantolon nasıl daraltılır?

Kot pantolonunun yeni görünmesini sağlamak için sadece her üç ila dört kullanımdan sonra kot pantolonunuzu yıkayın.

Bir bardak distile beyaz sirke kullanın, çamaşır makinesine dökün ve pantolonu yıkayıcıya yerleştirmeden önce suyun içinde iyi dağılmasını sağlayın.

İlk yıkama yaparken çamaşır deterjanı kullanmayın. İlk yıkamadan sonra kotumuz rengini koruyor olacak. Daha sonra yıkamalarda sirke ve çamaşır deterjanını kullanın. Çamaşır deterjanını mümkün olduğunca az kullanmaya özen gösterin.

Çamaşır makinesine yerleştirmeden önce pantolonu ters çevirin (bir seferde birden fazla çift yıkayabilirsiniz, ancak boya renkleri aynı olmalıdır). Kotun yüzünü korumak için her zaman ters çevirin. Kot pantolonun renginin solması nasıl önlenir?

Kot, ilk yıkama sırasında en fazla boyayı salar. Sirke boyayı ayarlayacak ve diğer kıyafet maddelerine ve cildinize aktarmasını engelleyecektir.

Yıkama bittikten sonra makinadan çıkarın ve yeniden şekillendirin. Şekillendirme sırasında bacakları aşağıya doğru çekmeyi unutmayın.

Fermuarını kapatın ve bir kurutma rafının üzerine düz bir şekilde serdiğinizden emin olun. Kurutma makinesine ASLA kot koymayınız, ısı streç lifi (Lycra içeriği) ve kottaki yüzeyi keser.

Kuruyan kot biraz sertleşecektir. Onları elinizle ovarak gevşetiniz. Kot pantolonla ilgili bilmeniz gereken 11 kural

İlgili Makaleler

Naylon İç Çamaşırındaki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Naylon, sıkı bir kaliteye sahip güçlü, ancak hafif bir kumaştır, bu nedenle iç çamaşırı...

Sıkı Çorap Nasıl Gevşetilir?

Sıkı çorap mükemmel bir günü mahvedebilir. Baldırın etrafında girintiler oluşturabilir ve dolaşımı daraltabilir, bu...

Nevresim Daima Ters Olarak Yıkamalı

Nevresim daima ters olarak yıkamalı. Kot ya da kazakları terslerini çevirerek yıkarız. Bu şekilde,...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,845BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...