Ana SayfaHAYATPRATİKKan Lekesini Çıkarmanın 8 Kolay Yolu

Kan Lekesini Çıkarmanın 8 Kolay Yolu

Kan lekelerini, özellikle uzun süre çamaşırlarda bırakıldığında çıkarmak çok zor olabilir. Neredeyse her evde bulunan basit malzemelerle kan lekelerini kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Ancak unutmayın, her zaman en kısa sürede lekeye müdahale etmek en iyi sonucu verir. Beyaz giysilerdeki çıkmayan sarı ter lekelerini temizleme tüyosu

Sirke
Giysilerdeki kan lekelerini, rengin kumaşa işlememesi için en kısa sürede temizlemek önemlidir. Lekenin üzerine beyaz sirke dökün ve 5-10 dakika kadar bekleyin. Sonra bir bez veya havluyla iyice lekeyi temizleyin. Gerekirse tekrarlayın ve ardından normal yıkama yapın.

Amonyak
Amonyak ve suyu karıştırın. Temiz bir bezi karışıma batırarak kan lekesini temizleyin. Sonra normal yıkama yapın.Deodorant lekeleri nasıl çıkar?

Hidrojen peroksit
% 3 hidrojen peroksiti doğrudan lekeye uygulayın, su ile durulayın ve her zamanki gibi normal yıkama yapın.

Kola
Kola da kan lekelerini en iyi temizleyen ürünlerden biridir. Eğer diğer temizlik maddelerinden herhangi biri mevcut değilse, kolaya başvurabilirsiniz. Kan lekesinin üzerine biraz kola dökün ve biraz bekletin. Sonra normal yıkama yapın. Giysilerden boya lekelerini çıkarabilirsiniz

Pas çözücü
Pas temizlemek için satılan bir ürüne sahipseniz, kan lekelerini bununla da temizleyebilirsiniz. Pas temizleyiciyi doğrudan lekelere püskürtün, birkaç dakika bekleyin ve ardından her zamanki gibi yıkayın.

Mısır nişastası
Taze kan lekelerini çıkarmak için idealdir. Mısır nişastasını su ile karıştırın ve lekenin üzerine sürün. Mısır nişastasının lekenin üzerinde kuruması için güneşli bir yere koyun. Kuruduktan sonra kalan kalıntıları fırçalayın. Leke tamamen gitmediyse, işlemi tekrarlayın. Yataktaki leke ve koku nasıl çıkarılır?

Talk pudrası
Giysilerden veya mobilyalardan kan lekelerini çıkarmak için, su ve talk pudrasını karıştırın. Karışımı lekenin üzerine sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra kan lekelerini temizleyin.

Soğuk tuzlu su
Leke oluştuğu anda, lekeli giysiyi soğuk tuzlu su kabına batırın. 3-4 saat bekledikten sonra kan lekelerini sıvı deterjanla ovun ve yıkamaya atın. Saç boyası lekesi nasıl temizlenir?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler