Ana SayfaHAYATPRATİKGüvercinlerin Balkondaki Bitkileri Yememesi İçin Ne Yapmalı?

Güvercinlerin Balkondaki Bitkileri Yememesi İçin Ne Yapmalı?

Yaz aylarında balkonlar, evlerin en değerli köşeleridir. Sıcak yaz günlerinde tek başınıza çay içip kitap okuyabileceğiniz, eşiniz dostunuzla serin serin oturup muhabbet edebileceğiniz balkonların dekorasyonu kadınlar için önemlidir. Kapalı bir balkonunuz yoksa çok fazla dekorasyon yapmanız mümkün değildir. Çünkü kullanılacak olan dekoratif aletler, hava koşullarında hasar görür. Bunun için birkaç tabure veya uzun, küçük bir koltuk ve çiçekler balkonların vazgeçilmezidir. Evinizdeki hamam böceklerinden kurtulmanın yöntemleri

Yaz günlerinde birçok kadın balkonlarında saksıları sergilemekten keyif alırlar. Rengârenk çiçekler, hatta saksıda yetiştirebileceğiniz birçok meyve ve sebze sizi mutlu edecek, misafirlerinizi ve komşularınızı imrendirecektir.

Balkona Gelen Kuşlar Nasıl Engellenir?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte güvercinlerde hava özgürce uçmaya başlarlar. Sesleriyle sokakları neşelendirip, baharın gelişini müjdeleseler de balkondaki çiçekleriniz için büyük bir tehlikedir. Güvercinlerin çoğu balkonlara yuva yapmayı severler. Birçok kişide balkonda yetiştirdikleri bitkilerine dadanan güvercinleri bir türlü uzaklaştıramamaktan yakınmaktadırlar. Kimyasal kullanmadan evinizdeki karıncaları nasıl uzaklaştırırsınız?

  • Güvercinleri balkonunuzdan uzak tutmanın en kolay yolu, kullanmadığınız CD’leri bir ip veya misina yardımıyla balkonunuza asmaktır.
  • Eski bir kasetin içinden bandı çıkarın. Bunu saksı ve bitkiye gelişigüzel dolayın. Böylece kaset bandı esinti olduğunda ses çıkaracak hem de gün ışığı ile parlayarak güvercinleri uzaklaştıracaktır.
  • Görüntüyü çok önemsemiyorsanız bitkilerinize küçük poşetler geçirerek korumayı veya bir ağ germeyi deneyebilirsiniz. Piyasada bu iş için üretilmiş olan, bahçe aletleri satan marketlerde bulunan plastik delikli örtüler bulunmaktadır. Bunlarda bitkilerinizi korumak için etkili olacaktır. Güçlü doğal böcek kovucusu nasıl hazırlanır?
  • Balkona ekeceğiniz sarımsak, kuşların yanı sıra böcekleri de balkonunuzdan uzak tutacaktır.
  • Fesleğen, özellikle güvercinlerin hiç sevmediği bir kokudur. 1-2 tane küçük fesleğeni balkonunuza koymanız işe yarayacaktır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler